www.004.cz >Zábava > Módní trendy a styly

Autor: -zab->, Téma: Zábava, Vydáno dne: 00. 00. 0000
Článek pochází z internetového magazínu 004.cz, ISSN 1214-4452. Všechna práva autorů vyhrazena.

Když se řekne Gentleman? Co se dnes tak může komukoliv vybavit? Možná nuda, zapomenuté manýry, chlápek ze starého anglického filmu, draze oblečený boháč nebo také někdo, kdo má charakter, vychování, styl, vybrané způsoby, ví co se v jaké situaci hodí, je čestný atd..

Když se řekne Gentleman?

Co se dnes tak může komukoliv vybavit? Možná nuda, zapomenuté manýry, chlápek ze starého anglického filmu, draze oblečený boháč nebo také někdo, kdo má charakter, vychování, styl, vybrané způsoby, ví co se v jaké situaci hodí, je čestný atd.. Z muže gentlemana šaty neudělají, opravdový gentleman zůstane gentlemanem i bez drahého obleku. Ovšem nemůžeme soudit, že oblečení není důležité, náš zevnějšek je vizitka naší osobnosti. Nemyslím tím, aby se ve Vás teď najednou probudil gentleman v tom smyslu, že si necháte sladit oblečení a vyjdete na ulici slušně ohozeni ale chování tomu nebude odpovídat. Tyto stránky se budou věnovat všemu co patří k takovému gentlemanovi, dále zde budou témata týkající se módních stylů, které oblečení se na co hodí, nakousnutá bude i historie pánského oblékání. Něco málo o obchodech, buticích a konfekci. Doufám, že se nudit nebudete a informace, které zde naleznete Vám budou k užitku.


Něco o botách

Dnes jsem šel po ulici a řeknu Vám, opět jsem viděl něco, co snad nikdy nevymizí. Jde o chlapy co nosí bílé ponožky do mokasín, něco tak strašného se prostě nedá přehlédnout. A nejhorší je, když si muž vezme na ples nebo kamkoli, kam jde v obleku, do mokasín bílé ponožky. Už ty mokasíny bych naprosto zavrhnul jako obuv nevhodnou do obleku natož ty bílé ponožky. Ty se hodí pouze a jedině na jediný účel-do sportovní a polosportovní obuvi. Dnes se na trhu objevuje také množství unisexových bot, u kterých lze též tyto ponožky akceptovat, jde většinou o polobotky vesměs ve street-style linii, které jsou nízkého střihu s mělkou podrážkou a různých barev, často celé červené nebo bílé a na bocích nesou logo firmy-např. tři proužky adidas nebo vyšitá puma na špici boty. Bílé ponožky se též můžou nosit do "nazouvacích" botasek nebo tenisek-bez paty. A nebojte se je vzít taky do černých tenisek i když se vyrábí pro tento účel černé ponožky do sportovní obuvi,není to žádná chyba. Samozřejmě ne každý dodržuje zásadu jen bílých ponožek, spousta kluků nosí do sportovních bot všelijaké ponožky protože bílých nemají tolik nebo prostě nejsou zvyklí si na všední den nebo do práce či kam brát bílé. V tomto případě však hleďte na to, aby barva ponožek ladila nebo alespoň trochu ladila s barvou bot. Další věc kdy se působí boty nevhodně je kombinace s oblekem a myslím případ, kdy si dotyčný vezme k obleku botasky nebo skejťácké boty. Nejvíc to pozoruji na vysokoškolácích. Když jdou na zkoušky v obleku a berou si k té příležitosti tyhle boty, nejen že to nepůsobí hezky, ale navíc si o Vás někdo může myslet, že dobrou úroveň nemáte a to může být někdy na škodu.


Casual (kežo) styl – to je novodobá "moderní elegance" též se nazývá městská elegance. Je to mladý a velmi oblíbený styl. Ponejvíce se takto oblékají, bankovní úředníci, pojišťováci, advokáti a podnikatelé. Dá se říci, že je to jaksi nedbalá elegance, neškrobená, bez důrazu na linii či prvky. Jsou to obleky, nebo jen klasické kalhoty s košilí a kravatou nebo bez, polosportovní kalhoty vlněný svetr do V a například tříčtvrteční flaušový kabát s kapucí nebo bez. Saka separátní většinou s krátkou fazonou nebo se stojáčkem. Důraz je zde kladen na ušlechtilost materiálu většinou jemné a dražší látky a přírodního původu.
Tento styl je velice vhodný pro mladé muže, dnes se běžně nosí tmavě modré rifle rovného střihu, černé nebo rezavé kožené polobotky k flaušovému kabátu a na tělo stačí košile s rozepnutým límečkem nebo rozhalenka. Můžeme si navrch dát ještě svetr do véčka, v oblibě jsou stále více objemné hustě pletené svetry s melírovým efektem (žíhané).

příklady Casual stylupříklady "casual" stylu