www.004.cz >Komunita > Jsem hiv pozitivní

Autor: -kom->, Téma: Komunita, Zdroj: Ivo, Vydáno dne: 03. 11. 2023
Článek pochází z internetového magazínu 004.cz, ISSN 1214-4452. Všechna práva autorů vyhrazena.

Obava o tom, že jsem HIV+, očekávání nekladného výsledku krevního testu, nejistota o případném novém vztahu, kladení skoro nezodpověditelných otázek, co se týče budoucího života HIV infikovaného...

Zdravím všechny.

Já sám jsem HIV pozitivní a bylo strašně těžké se vyrovnat s realitou. Nedostatečně dobře jsem se informoval u mého bývalého přítele, jak je na tom se zdravím po této stránce a tak jsem na to doplatil. Proto každému doporučuju, pokud začínáte nějaký nový vztah, informujte se lépe než já a nejlepší cestou je krevní test, kterého se třeba někteří jedinci bojí a to třeba ze špatného výsledku. Při zjištění HIV+ nic nevzdávejte, nemyslete na sebevraždu a podobné věci, jen se snažte se s tím vyrovnat a žít s tím, jak jen nejlépe to jde. Žít se s tím dá, vyžaduje to jen větší zodpovědnost sám za sebe a za své okolí. Radím vám, aby jste se co nejvíce informovali o infikaci, popřípadě i případně léčbě, aby jste o tom věděli co nejvíce. Je to důležitá věc.

Naše republika je na podobně stejné úrovni v léčbě pozitivity jako v jiných vyspělých státech západní Evropy. Nemusíte se tedy bát, že budete našimi lékaři nějak zanedbáváni, ba naopak, opravdu vám pomohou. Jsou to specializovaní lékaři, ke kterým opravdu můžete mít důvěru a máte i volbu svého lékaře. Je vždy lepší mu říci opravdu všechno, aby co nejlépe určil styl a postup co nejlepší léčby, protože to, co mu vy řeknete, z toho bude vycházet a vás léčit. Chce to jen pevné nervy a jde o zvyk.

NENÍ PRAVDOU, že infikovaný jedinec ztrácí absolutně šanci najít si popřípadě nového přítele, nebo člověka, který by s ním žil. Já osobně mám přítele, který je negativní a ví, že mě opravdu miluje a stojí při mne ne z lítosti (každý odpovídáme za svá rozhodnutí - i v sexu). Člověk se umí a má chránit a opravdu to funguje. Nebojte se infikovaných, je jich na světe kolem 47 milionů. Neříkejte každému na potkání, že jste infikováni. Vyberte si určitý okruh lidí, kterým to říci můžete a na které se můžete spolehnout, že to o vás nebudou vyprávět dále mezi svými přáteli.
Je hezké, když lidi s ostatními soucítí, ale přehnaná lítost není příjemná.

Těm, co jsou na tom stejně jako já, přeju stejně jako sobě, hodně síly a těm, co pochybují o svém zdraví doporučuji TEST krve a vůbec všem:

CHRAŇTE SE, JE TO MODERNÍ...