www.004.cz >Akce/reportáže > Kongres k sexuální výchově 2002

Autor: -cod->, Téma: Akce/reportáže, Vydáno dne: 00. 00. 0000
Článek pochází z internetového magazínu 004.cz, ISSN 1214-4452. Všechna práva autorů vyhrazena.

Zástupce serveru 004.CZ se zúčastnil jubilejního 10. Kongresu k sexuální výchově Pardubice 2002, pořádaném Společností pro plánování rodiny a sexuální výchovu ve dnech 17. až 19. října 2002 v Pardubicích. Přednesl referát o činnosti serveru 004.CZ, obeznámil přítomné činností a tématy již uveřejněnými nebo připravenými k uveřejnění.

Zástupce 004.CZ (Petr Kaňka - Alca, odborný šéfredaktor serveru) se zúčastnil jubilejního 10. Kongresu k sexuální výchově Pardubice 2002, pořádaném Společností pro plánování rodiny a sexuální výchovu ve dnech 17. až 19. října 2002.

Kongres se zabýval následujícími problémovými okruhy:

Na kongres volně navázal seminář Aktuální problémy sexuální výchovy v pedagogické praxi.

Kongresu se zúčastnilo přes sto nejvýznamějších specialistů a odborníků na danou problematiku z celé republiky.

Petrův referát přiblížil činnost serveru 004.CZ, obeznámil přítomné s tématy již uveřejněnými nebo připravenými k uveřejnění, nastínil paradox účinnosti státem podporovaných projektů ve srovnání s projekty nadšenců (Gay Iniciativa web kontra spolupracující servery 004.CZ a Kluci.cz, oficiální státní stránka www.hiv-aids.cz, mající od 17.12.1998 celých 23374 návštěv atd.)

Referát byl přijat s velmi pozitivním ohlasem, mnoho odborníků se zajímalo o detaily, navázaly se potřebné kontakty pro budoucí vývoj projektů a zkvalitnění informací, předkládaných čtenářům. Ukázalo se, že bez potřebného marketingu a self-promo činnosti i sebelepší projekt nemusí získat pozornost oficiálních míst a klíčoví odborníci o něm často ani nevědí. Pro mnohé bylo také překvapením, že 004ka nemá placené redaktory a roční rozpočet se nepohybuje v řádu milionů.

O homosexualitě měl ještě příspěvěk Doc. PhDr. Petr Weiss, Ph.D. a aktualizovanou verzi Coming Outu přiblížil MUDr. Ivo Procházka

Můžete se souhrně podívat, co zde za necelý rok existence 004.CZ vzniklo:

Téma: "Mohu být gay?"

Téma: "Coming out"

Téma: "S pravdou ven"

Téma: "Homosexualita"

Téma: "Gay partnerství"

"Prevence pohlavně přenosných chorob u gayů"

"Průvodce pro rodiče"

"Průvodce pro homofoby"

"Průvodce pro pedagogy"


Fotografie z kongresu:

pohled na přednáškový sál MUDr. Radim Uzel, CSc.
Prof. JUDr. Dagmar Císařová, DrSc. ukázka léčby vaginofobie