www.004.cz >Gay sex > Kondomy

Autor: -gsx->, Téma: Gay sex, Vydáno dne: 01. 08. 2022
Článek pochází z internetového magazínu 004.cz, ISSN 1214-4452. Všechna práva autorů vyhrazena.

Spolu se svobodou se k nám po listopadu 1989 dostaly i hříšná pokušení ze západní Evropy. Sexuální revoluce, která proběhla na začátku sedmdesátých let, byla u nás redukována komunistickou ideologií. Byli jsme dostatečně chráněni ostnatými dráty a sexuální pomůcky k nám nedorazili. Během několika měsíců se u nás objevilo všechno to, co jinde ve světě vznikalo roky. Přestože jsme akceptovali mnoho nového, je stále spousta věcí, která přináší lidem rozpaky a rudnou v tváři, když o nich slyší. Ano myslím erotické pomůcky.


Tipy pro používání prezervativů

Používání prezervativu je otázka cviku. Pokud gumu ještě neznáš, opatři si jedno balení a nejdřív si to sám vyzkoušej. Uvidíš sám, že po druhém nebo třetím pokusu půjde vše hladce.

Prezervativy a zvlhčovací prostředky si můžeš koupit v samoobsluhách, obchodních domech, drogeriích a lékárnách. Jsou také diskrétní zásilkové služby a na objednávku vám je poskytne též GI v ČR a SAP.

Používej jedině prověřené kondomy, což je uvedeno na obalu. Mezi ně patří výrobky firmy Vulkán s certifikátem Státního zdravotního ústavu či Ministerstva zdravotnictví, ze západních pak se značkou OK (např. Hot Rubber). Tyto tenoučké a nesmírně pružné gumy nepropouštějí při správném používání žádné HIV viry. Pozor také na natištěné datum doporučené spotřeby. "Fancycondoms", nápadně zbarvené, s výstupky nebo bez nich, s jahodovou nebo peprmintovou vůní a jaké ještě existují, přinesou sice do ložnice jakési zpestření, ale většinou nemají žádnou pečeť OK kvality a našim nárokům na bezpečný sex nevyhovují. Také prezervativy z automatů mají často daleko do požadované kvality, takže je lepší mít při sobě vždycky přezkoušené gumy. Pokud si myslíš, že běžné gumy jsou pro tvůj úd příliš malé nebo velké, v prodejnách kondomů a sex-shopech mají i zvláštní velikosti.

Když ti "stojí" a máte chuť souložit, přichází na řadu kondom. Pozor při otvírání balíčku, zuby a nehty mohou gumu poškodit.

Kapka ve vodě rozpustného lubrikantu ("Follow Me Safer", K-Y Jelly, pěna Delfen atd.) nanesená na žalud může zvýšit rozkoš. Vyzkoušej si to.

Pak si nasadíš prezervativ na žalud tak, aby srolovaná guma byla venku, a odvineš ho až ke kořeni penisu. Pokud nejsi obřezaný, stáhni si přitom předkožku. Při tom všem ti ostatně může pomáhat partner. Mnohé kondomy mají na špičce rezervoár pro semeno. Ten není podmínečně nutný rozhodující je, aby na špičce kondomu nevzduchová bublina. Guma by v tom místě byla mnohem víc namáhaná a mohlo by tam vzniknout slabé místo.

Používej dostatečné množství ve vodě rozpustného lubrikantu. Klouzavá tekutina zmenšuje tření mezi gumou a pokožkou - tím vzniká méně drobných poranění a prezervativ se neroztrhne. Sliny se jako lubrikans nedoporučují - nejsou dostatečně hladké ani jich není dost. Masážní prostředky, které obsahují olej, např. pleťové mléko, krémy na ruce a na pleť, vazelína, masážní oleje aj., patří do kuchyně nebo do koupelny. Rozrušují gumu - i když se to nedá poznat pouhým okem.

Po orgasmu vytáhni úd, dokud je ještě tvrdý. Přitom přidržuj prezervativ. Potom ho vyhoď do odpadků - ne do záchodu nebo na ulici. Jasně že kondom použiješ jenom jednou!