www.004.cz >Gay sex > Lubrikační gely

Autor: -gsx->, Téma: Gay sex, Vydáno dne: 15. 06. 2023
Článek pochází z internetového magazínu 004.cz, ISSN 1214-4452. Všechna práva autorů vyhrazena.

Spolu se svobodou se k nám po listopadu 1989 dostaly i hříšná pokušení ze západní Evropy. Sexuální revoluce, která proběhla na začátku sedmdesátých let, byla u nás redukována komunistickou ideologií. Byli jsme dostatečně chráněni ostnatými dráty a sexuální pomůcky k nám nedorazili. Během několika měsíců se u nás objevilo všechno to, co jinde ve světě vznikalo roky. Přestože jsme akceptovali mnoho nového, je stále spousta věcí, která přináší lidem rozpaky a rudnou v tváři, když o nich slyší. Ano myslím erotické pomůcky.

Lubrikant je látka, která zabezpečuje zvlhčení sliznice a pokožky, čímž klesne tření a riziko poškození sliznice a tedy i krvácení, které může být nebezpečné především z hlediska přenosu retroviru HIV. Lubrikanty se používají především pro usnadnění análního styku, ale nyní existují i gely orální, či análně-orální, které se nemusíte bát ochutnat, neb bývají vždy obohaceny o nějakou příchuť.

Při použití lubrikantu spolu s kondomem dbáme na to, aby byl použit lubrikant na vodní bázi, neb oleje poškozují strukturu latexu, což má za následek, že kondom neplní svoji funkci a je propustný pro vir HIV.

Dostupné gely na našem trhu, které koupíte v lékárně:

V sex shopu koupíte následující značky: