www.004.cz >Gay sex > Erotické pomůcky

Autor: -gsx->, Téma: Gay sex, Vydáno dne: 05. 04. 2024
Článek pochází z internetového magazínu 004.cz, ISSN 1214-4452. Všechna práva autorů vyhrazena.

Spolu se svobodou se k nám po listopadu 1989 dostaly i hříšná pokušení ze západní Evropy. Sexuální revoluce, která proběhla na začátku sedmdesátých let, byla u nás redukována komunistickou ideologií. Byli jsme dostatečně chráněni ostnatými dráty a sexuální pomůcky k nám nedorazili. Během několika měsíců se u nás objevilo všechno to, co jinde ve světě vznikalo roky. Přestože jsme akceptovali mnoho nového, je stále spousta věcí, která přináší lidem rozpaky a rudnou v tváři, když o nich slyší. Ano myslím erotické pomůcky.

Většině lidí se pod tímto pojmem vybaví neukojená panička, která pod polštářem opatruje svůj vibrátor. Ale erotické pomůcky nejsou jen umělé penisy, ale i jiné věci, které nemusí být bezprostředně určeny jen pro heterosexuály, nýbrž i pro gaye a lesbičky. Vzhledem k sexuálně – fyzilogické nekompatibilitě homosexuálního páru je dvojice nucena, aby ekvivalentní biologický protějšek byl kvalitně nahrazen. Zejména "robertek" bývá nenahraditelnou pomůckou lesbických párů, kde prsty leckdy k dokonalému ukojení nestačí.

Dovolím si odbočit a zeptám se, víte-li kterak vzniklo slovo robertek?
Kdysi v sedmdesátých letech vypukla aféra v Zemědělských novinách. Zaneprázdněný funkcionář přivezl své osamělé manželce vibrátor ze západu. Jelikož se velmi osvědčil, dotyčná dáma jej za úplatu začala půjčovat svým kamarádkám, které též trpěly zaneprázdněností manžela. Potíž byla v tom, že inkasovala peníze, což bylo tenkrát zakázané podnikání. Aféra nabrala na intenzitě, neboť se jednalo o velice lechtivé téma a dala vzniknout slovu robertek, podle "milence" uvedené paničky...

Ve vyspělých státech jsou již dnes zcela běžné rozhovory o výhodách a nevýhodách jednotlivých druhů vibrátorů, které jsou rovnocenné diskusím na téma kvality pracích prostředků a tak to má být. Předsudky na toto téma jsou absurdní, neboť s umělými náhražkami pyje se setkáváme i v jeskynních malbách, kde falické výjevy měly navíc i posvátnou hodnotu.

Ženy v muslimských harémech používali voskové a dřevěné pyje, neboť se potřebovali navzájem ukojit, když na ně manžel neměl chuť. Také tantra, kundalíní jóga a jiné praktiky východních sexu se neobejdou bez falických pomůcek.

Jaký je význam erotických pomůcek?

Dříve byly především vnímány jako náhražky pro osamocené ženy, či sexu neschopné muže, kteří uspokojili partnerku náhražkou, ale dnes je jim dáván mnohem větší význam terapeutický a rekreační. Rekreačním je myšleno to, že pomáhá páru pozměnit sexuální stereotyp, nikoliv to, že dobrá dovolená u moře se neobejde bez robertka.

Terapeutický smysl je jednoznačný. Pomáhá vracet leckdy ztracenou sebedůvěru(vakuová pumpa) nebo umožní příjemnější milování(roztažení a uvolnění análního otvoru análním klínem před penetrací penisu). Tyto techniky si probereme v následujících kapitolách, kde se budeme zabývat jejich použitím především v gay sexu.

Závěrem bych řekl, že nejvíce problémů v sexu působí právě iracionální předsudky a zbytečné zábrany. Neschopnost otevřeně komunikovat o sexuálních otázkách, o eventuálních potížích či potřebách svých a svého partnera může vést k nespokojenosti ve vztahu, pocitu nepochopení a odmítnutí partnerem, pocitům neschopnosti a méněcennosti v milostném životě. Ve svých důsledcích pak uvedený nesoulad vede k nevěrám, rozchodům. To by si měli uvědomit asi všichni, kteří zvedají prst a moralizují o zkaženosti světa, třeba právě v souvislosti s erotickými pomůckami.