www.004.cz >Gay sex > Anální sex

Autor: -gsx->, Téma: Gay sex, Vydáno dne: 11. 11. 2023
Článek pochází z internetového magazínu 004.cz, ISSN 1214-4452. Všechna práva autorů vyhrazena.

Anální styk je z jistých fyziologických důvodů, o kterých se zmíním později, pro muže příjemnější než pro ženy. Již několik tisíc let se provozují doplňující sexuální praktiky, dnes známé pod názvem "thajská masáž". Je to pohlavní dráždění muže prstem v konečníku.

Objevováni rozkoše análního sexu mi zabralo hodně času. Neobjevil jsem jistě nic nového, všichni přátelé kteří ho provozují po delší nebo kratší době přišli zhruba na to samé a uvedené praktiky považují za samozřejmé. Když jsem to ale v mládí začal zkoušet, tak nic nebylo pro mne samozřejmé a s dobrou radou by mne to stálo méně nepříjemností. Naštestí jsem si nijak zvlášť neublížil, ale asi bude část kluků kteří na anální experimenty zanevřeli na základě špatné zkušenosti.

Anální styk je z jistých fyziologických důvodů, o kterých se zmíním později, pro muže příjemnější než pro ženy. Již několik tisíc let se provozují doplňující sexuální praktiky, dnes známé pod názvem "thajská masáž". Je to pohlavní dráždění muže prstem v konečníku.

Anální oblast je silně inervována a je citlivá, stejně jako jiné části lidské pokožky na které se vyskytuje sliznice (ústa, genitálie, konečník). Proto jemné dotyky na těchto místech způsobují dráždivé pocity. V případě "thajské masáže" u muže však sehrává největší roli dráždění prostaty.

Prostata Prostata je žláza veliká asi jako kaštan. Naléhá na spodní část močového mechýře a spojují se v ní cesty pro sperma a moč, oba tělesné produkty dále putují stejnou močovou trubicí. Prostata produkuje jednak látky podobné hormonům, jednak prostatický sekret který tvoří hlavní část ejakulátu. Zepředu je prostata chráněna stydkou kostí. Jak je vidět z obrázku, v případě análního dráždění dochází ke kontaktu s prostatou přes střevní stěnu.

Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že pocity při dráždění prostaty jsou tak intenzivní, že jsem několikrát dosáhl orgazmu pouze análním drážděním, bez toho abych se dotkl penisu. Proto je anální styk tak často vyhledáván při vzájemných mužských koitech.

Samozřejmě existuje mnoho psychických zábran, proč muži anální styk nezkusí nebo se mu brání. Jednak je to společenským odsuzováním homosexuality (se kterou je analní styk automaticky spojován), jednak hygienicky nepřijatelným vnímáním konečníku, nebo nepříjemnou, či bolestivou předchozí zkušeností. Pro mne byl zážitek z análního dráždění natolik motivující, že jsem bez problémů překonal všechny své počásteční zábrany.

JAK TO ZKUSIT?

Prvním předpokladem přijatelného análního koitu je dodrženi hygienických pravidel. Nejdříve je potřeba důkladně se vyprázdnit na klozetu. Jestliže máte řidší stolici, doporučuji den předem konzumovat jídla která staví (velice oblibeným příkladem za všechny je černá čokoláda). Poté se osvědčilo naplnit konečník vodou a znovu se vyprázdnit na klozetu.Nejpraktičtější pro vyplachování je sprcha s pohyblivým přívodem. Sprchu silně přitlačíte ke konečníku, nebo si na ni krátce nasednete (alternativně je možné použít klistýr, nebo velkou vyplachovací stříkačku kterou koupíte v lékárně (nemusíte se stydět, používá se i na různé neintimní učely :-). Takto je třeba několikrát opatrně vypláchnout konečník, které je možné s klidem provádět ve vaně - drobné nečistoty v pohodě odtečou sifonem. Doporučuji namydlit dva prsty a postupně je zasunout do konečníku, aby vytekla všechna voda. Po vyčištění se trochu projděte a ješte vytlačte zbytkovou vodu.

Druhým předpokladem je nenásilné uvolnění svěrače. Je to sval, který uzavírá vyústění tlustého střeva a umožňuje zadržovat a kontrolovat vyprázdňování. Roztahování probíhá už během čištění, protože teplá voda vám uvolní svěrač. Je lepší uvolňovat pozvolným, pomalým vsouváním a vytahováním prstů, nežli pouhým roztahováním. Pohyb totiž rozehřívá svaly svěrače a tak se mírně rozšiřují. Této fázi věnujte dostatek času, není kam spěchat. Můžete zkusit postupně vsouvat více prstů, ale vyvarujte se bolesti - ta je příznakem nedostatečně dlouhé předchozí fáze. Důležité je mít hodně ostříhané nehty, jinak si můžete zanést infekci. Dále by to měla být dostatečná příprava k zavedení dilda.

POMŮCKY

Jako pomůcky rozhodně doporučuji používat originalni dildo (dildo je umělý penis, klín, vibrátor, nebo chcete-li robertek). Sám jsem zpočátku zkoušel všechny možné náhražky, hlavně proto aby to nenašli moji rodice a později přítelkyně. Zkoušel jsem například voskovou atrapu svého penisu, ale jelikož jsem vymodeloval svuj žalud poněkud realisticky, zasekl se mi v konečníku jako harpuna - podcenil jsem rozdíl ve vlastnostech materiálu a pěknou chvilku jsem krvácel :-( Jedna zkušenost mi tenkrát nestačila a před pár lety jsem měl problem vytáhnout z konečníku užší nádobku od šamponu. V neúspěšném úsilí mi nakonec nejvíc pomohla představa lékaře, kterému bych měl vysvětlovat, jak se tam ta láhev dostala... Dobrá rada: Používejte věci k účelům ke kterým jsou určeny!

Dildo V praxi se nejvíce osvědčila gelová, čili silikonová dilda , která jsou vhodnější než latexová. I namazaný a kluzký latex vám totiž může porušit střevní sliznici, zejména, když máte vztah k tvarovanému povrchu. Existují jen dva druhy dobreho dilda: silikononové za zhruba 500 Kč a silikonové za zhruba1000 Kč. Obě jsou stejná, ale vyšší cena druhého dilda spočívá v tom, že si nejprve koupite latexové dildo za pětset, které dříve nebo později vyhodíte a koupíte silikonové dildo za dalších pětset . Silikon má měkčí povrch, je ohebný a přitom je dostatečně tuhý i na roztažení konečníku.

Lubrikační gel Pro zavedení předmětu do konečníku se používá anální gel . Anální gel je aseptický (sterilní), nedráždivý a působí hojivě na střevní sliznici. Je třeba být opatrný pri použití jiných zlvhčujících látek, například dětského oleje, který rozklada latex používaný na vyrobu prezervativů (kondomu, nebo-li šprcek), které potom do minuty praskají!

Anální klíny Pro roztahování konečníku je nejvhodnější klín, který má pozvolna se rozširujici tvar se zúženým místem na konci. Toto zúžení na konci vám při používání poskytne výraznou úlevu po překonání nejkritictějšího místa. Opakovaným projížděním tohoto místa nerychleji a nejméně bolestivě uvolníte svěrač, protože počáteční napětí trvá jen krátce a naše svaly jsou velmi elastické a přizpůsobivé. Druhým důležitým prvkem tohoto klínu je široky podstavec , který zabráni tomu, aby se celé dildo neocitlo v tělní dutině a bylo ho naopak možné lehce vytáhnout. U realistického dilda bývá podstavec tvaru varlat, nebo má i přísavku. Dokazuje to, že návrháři těchto análních klínů měli pro tvarování těchto předmětů své osobní zkušenosti, než našli tento vhodný tvar :-)

Osobně mohu doporučit průměr cca 4cm a délku cca16cm, která odpovídá délce rekta. Větší průměry nevolím, aby mne i nadále uspokojoval reálný penis, a taká abych v pozdějším věku netrpěl inkontinencí (pokakáváním :-| ).

POSTUP

Naneste prsty zvlhčující gel do konecniku a také na dildo. Dildo je nejlepší postavit na zem a opatrně na něj dosedat. Přitom je potřeba v konečníku tlačit, jako při vyprazdňování stolice. Je to trošku nezvyklé, protože vlastně chcete předmět z konečníku jakoby vytlačit a přitom ho dosedáním zasouváte - chce to několikrát opatrně zkusit a naučit se to. Někdy může mít člověk zbytečné obavy, že mu unikne stolice, ale po předchozím vypláchnuti je konečník dokonale čistý (jako pochva).

Klín nebo dildo zasouvejte pomalým kmitavým pohybem dovnitř a ven, postupně hloubeji, ale vždy jen tak, abyste cítili tlak, ale ne bolest. Rychlost uvolnění závisí také od duševní pohody. Jestliže jste se dostali přes nejširši místo na klínu, máte vyhráno. Projížděním tohoto místa se svěrač během minuty dokonale uvolní, ale je dobré myslet na to, že svěrač je schopen se zatáhnout za daleko kratší dobu. Jesliže tedy nechcete zbytečně absolvovat všechno znovu, můžete například dildo nebo klín ponechat zavedené v konečníku a pak přistoupit k vlastnímu koitu se svým partnerem.

Nejlepší, co můžete udělat pro plný prožitek análního sexu, je dostatečná domácí příprava. Jestliže se v soukromí naučíte prožívat (anální) rozkoš bez rušivych pocitů, dokážete tím vyloučit většinu rušivých pocitů při milování s partnerem. Je tedy potřeba si zvyknout na pocit cizího předmětu v konečníku, který bývá zpočátku vnímán, jako pocit nutkání při průjmu. Tento nepravý pocit vzniká proto, že tělo tuto nezvyklou situaci interpretuje jemu známým způsobem.

Ze začátku jsem měl potřebu vytáhnout dildo okamžite po orgasmu, ale postupně jsem si nechaval zavedene dildo i par minut pote. Nezvyklé pocity na počátku může vystridat další ztopoření penisu. Když jste vzrušení tak nemusíte vnímat pocit cizího předmětu tak nepříjemně, jako těsně po odeznění vašeho orgazmu. Je krajně sobecké, když partner který dosáhl orgasmu dřive, všeho nechá a jde se "umýt". Vetšinou se to stává nezkušeným nebo nevyzrálým osobám. Vetšinou se snažím dosáhnout orgasmu společně nebo být první, protože mi nedělá problémy věci dotáhnout k oboustrannému uspokojení.
Kdo chce prijimat, musi se naucit davat.

Autor: BiSon ©
(Poprvé uveřejněno v roce 2000 na Mageu)