www.004.cz >Můžeme porozumět? > Můžeme porozumět?

Autor: -mpo->, Téma: Můžeme porozumět?, Vydáno dne: 01. 07. 2022
Článek pochází z internetového magazínu 004.cz, ISSN 1214-4452. Všechna práva autorů vyhrazena.

Pocity, které s vámi po zjištění odlišné sexuální orientace vašich děti otřesou, jsou skoro vždy velmi silné a mohou do života přinést zmatek a zoufalství. Z počátku budete asi stěží schopni mluvit o tomto tématu bez slz a pocitů zklamání.

Počáteční šok

Pocity, které s vámi po zjištění odlišné sexuální orientace vašich děti otřesou, jsou skoro vždy velmi silné a mohou do života přinést zmatek a zoufalství.

Z počátku budete asi stěží schopni mluvit o tomto tématu bez slz a pocitů zklamání. Každá rodina je jiná a každý případ je individuální - jeden rodič na to může přijít náhodou, dalšího bude chtít potomek informovat z očí do očí, někteří nalézají dopis. Nedopusťte ale, aby dopis, který najdete, byl dopisem na rozloučenou. I to se stává. Podle statistik je příčinou 40 % všech pokusů o sebevraždu homosexuální orientace. Rodiče mohou být připraveni naslouchat nebo naopak projevit odpor, stáhnout se do sebe a izolovat od dětí, čímž se však situace velmi zhorší a zkomplikuje.

U všech, ať reagují jakkoliv, se vždy objeví zásadní otázky a znepokojení, na které potřebují odpovědět.

Tento materiál vznikl proto, aby vám odpověděl, uklidnil vás a hlavně ukázal, že to, co cítíte, není neměnné, že se jedná jen o začátek období změn, kterým sice ještě možná nevěříte, ale přijdou. Samozřejmě pokud budete alespoň trošku chtít porozumět a pochopit.

Obsah stránek vznikl za podpory a souhlasu americké organizace PFLAG, která poskytla redakci 004.cz souhlas k české adaptaci publikace "For parents of gay children".