www.004.cz >Já a rodiče > Doma úvod

Autor: -jar->, Téma: Já a rodiče, Vydáno dne: 29. 06. 2022
Článek pochází z internetového magazínu 004.cz, ISSN 1214-4452. Všechna práva autorů vyhrazena.

Období rodinného coming outu je bezpochyby jedním z nejtěžším, kterým gay ve svém životě prochází. Je to období značně vysilující, které potřebuje leckdy pevné nervy.

Možná právě stojíš před jedním ze závažných rozhodnutí v životě, zda být konečně sám nebo sama sebou, zda naplno prožívat a těšit se ze své lásky bez obav z reakcí okolí. A to především těch nejbližších, vlastních rodičů, na kterých každému záleží. Čekáš na chvíli, kdy už nebude nutné se před nimi přetvařovat a hledat stále rafinovanější odpovědi na jejich dotíravé narážky na tvůj intimní život. Někdy míváš pocit, že už se to dál nedá nevydržet.

Jsou to však právě rodiče, kteří při nás stáli od narození. Trpělivě každého z nás vedli přes všechny nástrahy až k vlastní samostatnosti. Od nich jsme se naučili jaké je to být milovaný, akceptovaný a respektovaný. Byli to rodiče, kdo nás podporoval v našich zájmech a možná ještě u mnohých z nás dodnes podporují například studium. Rodiče dávali každému z nás pocit určité životní jistoty a právě proto, i když už možná mnozí stojíme pevně na vlastních nohách a začínáme žít nezávislým životem, jsou jejich rady, názory a pochopení stále velmi důležité.