www.004.cz >Balírna > Koho se vzdát?

Autor: -bal->, Téma: Balírna, Vydáno dne: 03. 09. 2023
Článek pochází z internetového magazínu 004.cz, ISSN 1214-4452. Všechna práva autorů vyhrazena.

Tím, že dokážeš eliminovat čili vyloučit druhy partnerů nehodných tvé přízně a vztahu s tebou a tím, že dokážeš zvládnout sentimentálně-romantickou lásku a opustit milovaného příživníka, splňuješ základní požadavek racionálního výběru.

Uvedli jsme zakázané typy kluků, na které se vykašli, i kdyby to byli sebeatraktivnější kluci.

Toto jsou partneři rizikoví, kteří si to nemusí ani uvědomovat nebo to mohou tajit. Bylo by komické dělat si iluzi o tom, že se někdo sám napraví. Vztah s promiskuitním gayem či alkoholikem dlouho nevydrží a ty jej nepředěláš dřív, než skončíš se vztahem.

Také kluk otrávený, věčně nakvašený, pesimistický, neovládající se před tebou v prvních měsících vztahu budiž rovněž vzdán, protože proměna v kluka jiskrného či poklidného je nepravděpodobná.

Tím, že dokážeš eliminovat čili vyloučit druhy partnerů nehodných tvé přízně a vztahu s tebou, že dokážeš zvládnout sentimentálně-romantickou lásku a opustit milovaného příživníka, splňuješ základní požadavek racionálního výběru.

Možná můžeš chtít, abychom ti prozradili, jak se chovat ohledně vhodných a nevhodných výběrů pro vážný vztah.
Nikdo z nás, ani nejosvícenější z osvícených, se nedokáže vzdát milovaného partnera, k němuž cítí sentimentálně-romantickou lásku a vřelé dotykové sympatie jen proto, že si někde přečetl, že se nehodí ke klukovi tichému a že si musí najít někoho extrovertního, aby to odpovídalo jeho povaze.

Pokud dokážeš odvrhnout zakázaného partnera, pak už se tvoje osvícenost redukuje na dvě právě tak jednoduché jako složité mentální operace:

1. Správně rozpoznat sebe a správně rozpoznat kvality druhého partnera.
2. Na základě tohoto správného rozpoznání zvolit STYL SOUŽITÍ.

Tedy nevymyslet si, lépe řečeno nevysnít si styl vztahu a tomuto stylu přizpůsobovat sebe a svého partnera. Nevyrábět si doma na kolenou modely a dokonalé postavy z filmů, ale uzpůsobit styl soužití podle toho, jací jsme.
Je více než pravděpodobné, že pokud si nevybereš zakázaný typ a zvládneš zákonitosti každého vztahu - viz partnerstvi.004.cz a vztah.krize.004.cz, nejenže si zvykneš na každého partnera, ale každého partnera se i naučíš mít velmi spolehlivě rád partnerskou (nikoliv mileneckou) láskou.

Je pochopitelné, že někdy to dá menší, někdy větší práci, někdy (zřídkakdy) to jde samo, někdy se nadřeš, zlost tebou cloumá a trpělivost chřadne.

Musíš proto z hlediska výběru partnera rozeznávat výběry riskantní a výběry spolehlivé nebo raději nadějné.
A radíme: Nefňukat! - pokud sis vybral někoho, koho jsi sice miloval, ale kdo nesplňuje tvou představu vysněného stylu vztahu. Chodíš-li s krásným gayem, nefňukej, že je hvězdou v klubu a že se ti za ním všichni mlsně otáčejí, právě tak jako nefňukej, když je partner ostrý intelektuál vládnoucí duchaplně slovem, ale nikoli vařečkou a teflonovou pánví a že nezatluče ani hřebík, natož aby byl počítačový technik.

Takže: vybrat, poznat sebe a druhého, vyloučit zakázané partnery a potom hledat správný styl soužití a přitom - opakuji znovu: Nefňukat!

Hodně štěstí!