www.004.cz >Balírna > První rande

Autor: -bal->, Téma: Balírna, Vydáno dne: 19. 11. 2023
Článek pochází z internetového magazínu 004.cz, ISSN 1214-4452. Všechna práva autorů vyhrazena.

První rande je nesmírně romantickou záležitostí, a proto bys mu tento punc neměl jakkoliv upírat. První setkání je rozhodujícím okamžikem, jestli se ti člověk zalíbí, či nikoliv. Měl bys jeho přípravě tedy věnovat nějaký čas. Okouzlit musíš nejen slovem, ale i vzhledem. Měl by sis uvědomit, že druhý člověk doslova hltá naprosto vše, co k němu vyšleš.

První rande je nesmírně romantickou záležitostí, a proto bys mu tento punc neměl jakkoliv upírat. První setkání je rozhodujícím okamžikem, jestli se ti člověk zalíbí, či nikoliv. Měl bys jeho přípravě tedy věnovat nějaký čas. Okouzlit musíš nejen slovem, ale i vzhledem. Měl by sis uvědomit, že druhý člověk doslova hltá naprosto vše, co k němu vyšleš. Každé slůvko se stává základním stavebním kamenem obrazu, který si o tobě vytvoří. Dotyčný hltá tvůj vzhled od vlasů po podrážku bot.

Příprava vizáže

Tvůj exteriér je extrémně důležitý. Na první schůzce je na prvním místě před mluveným slovem. Musíš vypadat dokonale a zároveň co nejpřirozeněji.

Tělo a vůně

Pokud jdeš na schůzku po práci, domluv si ji tak, aby ses stačil alespoň částečně vydechnout a umýt se. Je dobré vypadat svěží a neunavený. Nejlepší je sprcha, smyje z tebe nepříjemné pachy a nebude se ti lesknout mastná pleť. Použiješ-li vhodný sprchový gel, můžeš příjemně a nenápadně vonět. Pánský parfém používej s mírou. Ber v potaz, že každý parfém se za určitou dobu rozleží a ty jeho vůni nevnímáš, ovšem druhý jej bude cítit, proto stačí použití s mírou. Intenzivní vůně může u protějšku evokovat pocit, že má něco zamaskovat a skrýt. Vůně by měla přitahovat a ne odpuzovat. Také je pravděpodobné, že budeš trochu nervózní a budeš se potit, nezapomeň na antiperspirant, ničemu neuškodí, ale vždycky pomůže. Pokud se do tebe dotyčný zamiluje, jeho čichové buňky budou nasávat každou molekulu, která přijde z tvého směru. Nebude-li tvoje vůně vůní doslova, signál protějšek vyhodnotí jako negativní a láska se může zmenšit.

Vlasy

Před schůzkou je dobré si umýt a upravit vlasy. Mastné a neupravené vlasy nejsou příliš působivé a především na hlavě můžeš částečně dohnat to, co příroda jinde nenadělila. Zde však třeba zdůraznit, že je nutné vypadat přirozeně. Každý ocení něco jiného, ale i zde platí několik zásad. Ke kadeřníkovi je lépe jít několik dní předem, aby se účes srovnal a při první schůzce ti neležely na ramenou právě ostříhané vlasy. Mohlo by to působit tak, že jsi právě vylezl z jeskyně a musel ses dát dohromady, což svědčí o tom, že běžně o sebe nedbáš. Tužidla, tvarovací gely a pěny je vhodné použít s rozvahou. Tobě sice může půl kila pomády na hlavě připadat hezké, na většinu však zapůsobíš na prvním setkání spíše negativně. Střídmost je zde výhrou. Příliš nagelované vlasy totiž evokují představu namyšleného drsňáka a dotykově odpuzují. Sice se můžeš líbit, ale budeš se zdát odtažitý a vrstva gelu pak podvědomě symbolizuje opevnění, které tě před ostatními chrání. A přitom právě pohlazení po vlasech může být příjemný kontakt, který je ve vybraných situacích nenahraditelný. Dotek vlasů ztvrdlých na kámen není obvykle příjemný pro nikoho z dvojice.

Oblečení

Volba oblečení je extrémně důležitá. Vypovídá o společenském a sociálním postavení, vytříbeném vkusu, životním stylu a povaze.

Oblečení zvol nejlépe univerzální, pro volný čas a duchem sportovní. Nezapomínej, že by mělo být čisté. Nepěkně působí puky od žehličky nebo zmačkané přehyby od složení ve skříni. Působí to strnule a zdůrazňuje případnou nervozitu.

Nejsou vhodné:

Extravagantní výstřelky. Představ si, že dotyčný na tebe čeká na Václavském náměstí pod sochou sv. Václava. V dálce se mu objeví tvoje červená saténová lesklá košile, stříbrně lesklé kalhoty a robusní černé kožené boty s kovovými přezkami, na každé ruce 3 stříbrné prsteny, vlasy nagelované na ježka. Pocit z nenápadného setkání je rázem pryč, dotyčný se lekne a nemusí se k tobě vůbec hlásit. Pro gaye je extravagantní oblečení typické. Patří to k jejich pocitu odlišnosti, ale na schůzku se typicky homosexuální móda gay klubů nehodí. Působí příliš nápadně, o což každý nestojí.

Oblek je na první schůzku velmi nevhodný. Vypadá svázaně a pracovně. Nedovolí druhému, aby se uvolnil, protože působíš dominantně. Také tě udělá starším a usedlejším. Vypovídá o vážném člověku s malým smyslem pro humor. Může z tebe jít strach a druhý se bude bát mluvit. Sako však může patřit k určitému stylu osobnosti. Pokud nepřichází v úvahu nic jiného, zmiň se o tom v některém z dopisů či e-mailů předcházejících prvnímu setkání.

Sportovní oblečení s výrazným označením některých světových značek je otázkou vkusu. Někomu se líbí, může však odrazovat tím, že evokuje napodobeniny z čínského tržiště, ty bychom měli též nechat doma. Vytahané čínské tričko s nápisem Hugo Boss či Versace z tebe snoba neudělá.

Gayové dbají o svůj vzhled stejně či více než některé ženy a jsou obecně velmi nároční. Snaž se proto vypadat dobře, ale hlavně přirozeně a uvolněně.