www.004.cz >Balírna > Rady pro seznamování přes inzerát

Autor: -bal->, Téma: Balírna, Vydáno dne: 06. 11. 2023
Článek pochází z internetového magazínu 004.cz, ISSN 1214-4452. Všechna práva autorů vyhrazena.

Především si tedy zapamatuj, že seznamováním nemáš co ztratit a nikam nepospíchej. Nečekej, že ti za pár dní padne do náruče nejkrásnější kluk na světě. Taky pamatuj, že krása není jen fyzická, ale i duševní. V následujícím článku nabízíme více než tucet důležitých rad!

Rady pro seznamování přes inzerát:

1. Před setkáním je vhodné vyměnit si fotografie. Leckdy už k setkání ani nedojde, protože ti dotyčný nepadne do oka. Fotografie tedy někdy urychlí setkání, jindy pomůže předejít tomu, abys byl zaskočen až na místě. Měj proto připravenou fotografii (nebo lépe sérii), kterou budeš ochoten vyměnit. Fotografii vol přiměřenou skutečnosti, abys předešel možná i viditelnému zklamání na místě setkání.

2. Nečekej od setkání mnoho, ale doufej a přej si, ať se to povede. Pesimismus a depresi nech doma. Kdo by chtěl zamindrákovaného depresivního kluka?

3. Snaž se o upřímnost a vyžaduj ji od druhé strany. V předchozí korespondenci by ses měl alespoň okrajově zmínit o tom, co od seznámení očekáváš. Alespoň v té míře, aby bylo jasné, jde-li ti o sexuální dobrodružství či zda jsi připraven otevřít a vpustit někoho do svého srdce. Neboj se zeptat, zdali nemá partnera a zda si dotyčný nehledá náhradu za vztah, který mu nevyhovuje nebo ho už omrzel. Předejdeš nepříjemnému zjištění. Na přelétavce pozor, je mnoho důvodů, proč si s takovými nezačínat.

4. Snaž se nemyslet jen na sebe, ale i na druhého. Zajímej se o jeho pocity, nemluv jen o sobě. Snaž se vcítit do druhého a nauč se naslouchat. Získáš na atraktivitě.

5. Nauč se rozpoznat a přijímat vše, co je myšleno upřímně. Někdy je to bolestivé, ale buď připraven překonávat překážky na cestě ke skutečnému vztahu, který sice nepřijde napoprvé, ale až přijde, poznáš, že vše mělo svůj smysl. Vyvaruj se konfliktů a jednej asertivně. Někdy se říká, že gay komunita, a ta internetová obzvlášť, je dost velkou "drbnou". Musíš být připravený, že když někomu něco povíš, nezůstane to jen u něj. Jednej tak, aby za tebou nezůstávala spoušť, je někdy vidět i z míst, kam jsi ještě nedošel.

6. Každý gay prochází svým coming-outem jinak. Tempo a ochota, s jakou se otevírá okolí, je různá, proto je třeba akceptovat anonymitu druhých. Pokud se se svojí orientací netajíš, neznamená to ještě, že se jí netají ani ten, s kým se setkáš. Nebuď nepříjemný a podrážděný, pokud se někdo bude chtít chovat nezvykle opatrně; setkání s tebou je pro něj zároveň stresující a úzkostlivě si chrání svou anonymitu. Snaž se mu vysvětlit, že pokud je gay, neznamená to, že musí žít na okraji společnosti a pokud se to o něm někdo dozví, že z ní bude nadosmrti vyloučen. Takový kluk bude potřebovat čas a tvoji trpělivost, aby to vzal za své a dokázal se společensky více uvolnit. Neznamená to, že se musí veřejně hlásit ke své orientaci, ale být připraven nezapírat a dokázat správně reagovat na negativní reakce.

7. Jediné místo na světě, kde jsou lidé, co nemají žádné problémy, je hřbitov. Nauč se radovat z toho, co máš, a nesmutnit nad tím, co nemáš. Láska k druhému člověku je v životě pěkná věc, ale vztah není hlavní životní hodnota, protože je vždy příliš křehký na to, aby jí mohl být. To si pamatuj hlavně tehdy, když nějaký ten vztah mít budeš, žij a miluj naplno, nezapomínej ale na své koníčky a život okolo.
Záleží na přístupu k životu, zdali zvolíš pozitivní přístup k realitě a naučíš se radovat třeba i z modré oblohy. Věř, že při setkání uděláš dokonalý dojem, budeš-li působit jako veselý kluk, z něhož doslova vyzařuje pozitivní energie radosti z bytí.

Především si tedy zapamatuj, že seznamováním nemáš co ztratit a nikam nepospíchej. Nečekej, že ti za pár dní padne do náruče nejkrásnější kluk na světě. Taky pamatuj, že krása není jen fyzická, ale i duševní.

Hledání někdy trvá i roky. Za tuto dobu se osobně i virtuálně poznáš a setkáš s různými lidmi, budeš poslouchat mnoho zajímavých příběhů a osudů. Nemusíš mít nějaké přehnané obavy, v drtivé většině případů jde o velmi milé lidi. Přesto je vždy určitá ostražitost zcela na místě, svojí adresu nebo telefonní číslo dávej jen lidem, u nichž máš jistotu, že toho nezneužijí.

Dohodl sis schůzku, ale dotyčný nečekaně nepřišel sám, co teď?

Je to velmi častý případ, pro mnoho lidí schůzka neznamená automaticky možnost, že se máte sejít sami. Někdo ale může považovat třetí osobu za určitý "podraz". Je pro to více důvodů. Někdo si bere dalšího člověka s sebou jako jakousi "morální podporu", jiný si nevěří, že bude umět vést dialog s člověkem, kterého nezná. Další se zase stydí. Stejně si však třetí osobu mohou přivést naopak i ti, kteří se v gay komunitě cítí jako doma a pro něž přítomnost dalšího člověka, obvykle kamaráda, nemá žádný podstatný význam, obzvlášť pokud je setkání bráno jinak než snaha o hledání životního partnera.

Dohodněte se o způsobu setkání e-mailem. Není tedy důležité domluvit pouze místo a čas setkání, ale i počet osob, které se hodlají z každé strany sejít, aby se takovýmto nedorozuměním předešlo.