www.004.cz >Balírna > Přes inzerát

Autor: -bal->, Téma: Balírna, Vydáno dne: 14. 06. 2023
Článek pochází z internetového magazínu 004.cz, ISSN 1214-4452. Všechna práva autorů vyhrazena.

Seznamování přes inzerát je jedním z nejkomplikovanějších způsobů seznámení. Řeč těla je v plné míře nahrazena psaným slovem, což někomu nahrává a jinému škodí. Musíš počítat s tím, že za černobílými písmenky se velmi často skrývá neupřímnost a lež, nicméně inzerát zkouší během života snad každý gay - a ne každý je neupřímný.

Seznamování přes inzerát je jedním z nejkomplikovanějších způsobů seznámení. Řeč těla je v plné míře nahrazena psaným slovem, což někomu nahrává a jinému škodí. Musíš počítat s tím, že za černobílými písmenky se velmi často skrývá neupřímnost a lež, nicméně inzerát zkouší během života snad každý gay - a ne každý je neupřímný. A právě čestnost ti dává šanci získat vysněného partnera mnohem dříve, než člověk, který se snaží získat víc, než je schopen nabídnout.
Neříkáme, že je nutné prozradit o sobě vše špatné, ale jednat upřímně a nezištně je nenápadným, ale účinným prostředkem k nalezení kvalitního partnera. Nejožehavější otázkou je věk inzerenta. Největší zájem je o mladé atraktivní kluky, kdežto třicátníci a starší již mají se seznamováním větší problémy. Příčinnou je obvykle nižší erotická přitažlivost a leckdy i neviditelná visačka stylu second hand. Počáteční období jejich nového vztahu již nepodporuje v takové míře erotická přitažlivost, hůře se proto překonávají partnerské neshody a první krize bývá ve vztahu i tou poslední.

Když hledáš partnera, buď si vědom toho, že je třeba počítat s kompromisy a velkou snahou adaptovat své zvyky tak, abys docílil uspokojivé partnerské shody. Vol tedy partnera takového, se kterým lze předpokládat, že takové shody v nedaleké budoucnosti dosáhneš.

Všechny možnosti seznamování přes internet mají jednu společnou nevýhodu. Ta nevýhoda tkví v tom, že nemáš možnost dotyčného člověka vidět. Série e-mailů vede v případě vzájemných sympatií dříve či později k vzájemnému setkání, a tady většinou dochází k jistému vnitřnímu zklamání. Člověka na druhé straně si totiž představuješ archetypálně. Typickými archetypy jsou nadnormativně krásné atrapy typů z hollywoodských filmů či módních časopisů. Tím však není řečeno, že takovéhoto gaye nemůžeš potkat.

Zajímavostí je, že právě krásní lidé mají leckdy problémy se seznamováním. Jako by krása leckdy symbolizovala nestálost a přelétavost či evokovala strach. Možná je to středověký přežitek z dob inkvizice, kdy právě ty nejkrásnější ženy byly považovány za hříšnice a upalovány jako čarodějnice.