www.004.cz >Kamarádství > Formy přátelství gayů

Autor: -kam->, Téma: Kamarádství, Vydáno dne: 19. 08. 2023
Článek pochází z internetového magazínu 004.cz, ISSN 1214-4452. Všechna práva autorů vyhrazena.

Jaké je to když kamarádíme s gayem?

Kamarádství dívek a gayů je pro řadu lidí téměř nepochopitelné, protože to (z jejich pohledu) zkrátka nemá logiku: “Proč se s ním ta holka pořád baví, když on je přece teplej?” Proč? No, právě proto!

Rozesměje vás
Osmadvacetiletá veterinářka Eliška vyrazila do společnosti se svým kamarádem Davidem, na kterém jeho sexuální orientaci poznáte na první pohled. Hostitelka se jich mezi dveřmi chladně zeptala: "A vás pozval kdo?" David se široce usmál, podal jí ruku a druhou udělal udivené gesto. "Rád vás poznávám, máte nádherné šaty," pronesl. "Copak vám moje sestřenice neoznámila, že se na chvíli stavíme?" Eliška žasla, jak si s tak trapnou situací poradil. David později dodal: "Odmalička jsem věděl, že se od ostatních liším, a tak jsem chtěl v něčem vynikat. Pořád jsem vyprávěl vtipy, parodoval herce a dělal si ze všech legraci. I ze sebe."

Má rád slaďáky
"Můj přítel poslouchá rock a z taneční hudby div nedostává kopřivku," stěžuje si dvaadvacetiletá servírka Dita. "Když ke mně ale přijde můj homosexuální kamarád Richard, klidně můžu pustit Leonu Machálkovou nebo Ivetu Bartošovou." Dita oceňuje, že se Richard nestydí nahlas zpívat s Ilonou Csákovou a se zaujetím mluvit o tom, co nemožného na sobě měla včera v televizi Anna K.

Rád si povídá
Psychologové se shodují, že v porovnání s většinou mužů jsou homosexuálové daleko otevřenější a přístupnější hovoru. Homosexuálové jsou totiž stejně upovídaní jako vy a ze všeho nejraději rozebírají mezilidské vztahy. Dobře vědí, že když se s někým baví, nemohou odpovídat jen "ano" a "ne". S chutí vyjádří své pocity a upřímně se zajímají o ty vaše.

Rád nakupuje
"Pokud vyrazím na nákupy se svým homosexuálním kamarádem Zdeňkem, vyzkouším si klidně hned několikery šaty, boty a třeba i parfém," pochvaluje si sedmadvacetiletá tanečnice Lucie. Nakupování s homosexuálem má ještě jednu přednost. "Bez rozpaků vám poví, že v přiléhavých šatech vypadá váš zadek dvakrát větší než ve volných kalhotách," směje se Lucie.

Pochválí vás
Kdykoli začne milostný život třicetileté Evy, majitelky butiku, připomínat potápějící se Titanik, je ráda, že se nemusí spoléhat jen na společnost žen. "V takové chvíli nemám náladu na kamarádky, protože pořád mluví o svých partnerech. Mě pak mrzí, že žádného nemám," vysvětluje. "S přítelem-homosexuálem se cítím mnohem líp. Poznamená, že mi sluší letní sestřih, a všimne si, že jsem zhubla."

Drbe s vámi
Třiadvacetiletá lékárnice Magda chtěla nedávno svému manželovi vyprávět o ošklivém rozchodu, který právě prožívá její kolegyně, ale přerušil ji hned po druhé větě. "Proč mi to povídáš?" Zavolala tedy svému homosexuálnímu kamarádovi Jakubovi, který si příběh, jak se její kolegyně zapletla s otcem svého bývalého a všemožně se snažila nerovný vztah utajit, vyslechl od začátku do konce a ještě poznamenal: "Vždyť mi tu vyprávíš hotovou detektivku!"

Skvěle tancuje
Dvacetiletá cvičitelka aerobiku Jiřina chodí každý víkend tancovat. Před několika měsíci se v práci seznámila s Láďou, který ji vzal do gay klubu. "Hrají disko, techno i Madonnu. Nikdo mě tam neobtěžuje, Láďa tancuje stejně rád jako já a navíc hrozně dobře." Mimochodem, sama Madonna se prý poprvé pořádně odvázala, když ji v sedmdesátých letech vzal její přítel a učitel tance Christopher Flynn na diskotéku pro homosexuály.

Vyslechne vás
Dejme tomu, že jste se opila a ráno se probudila v cizí posteli. Pokud se svěříte kamarádce, vyjede na vás: "Co tě to napadlo za hloupost? Zbláznila ses?" Když své tajemství vyklopíte heterosexuálnímu muži, hvízdne: "Teda, to je síla!" a v duchu si vás zařadí do kategorie děvka. Pokud hledáte někoho, kdo vás pochopí, zavolejte kamarádovi-homosexuálovi. "Když máte jiný sexuální život než většina lidí, můžete buď dělat mrtvého brouka, nebo se naučit brát život s humorem," vysvětluje třicetiletý Alexandr. "Pořád se na nás někdo dívá skrz prsty, a tak se umíme vcítit do člověka, který má problémy, hlavně v milostném životě. Vyslechneme ho, ale ani nás nenapadne dělat mu kázání."

Zdroj: http://www.stratosfera.cz/

Mnoho odpovědí na své otázky získáte v archívu starších diskuzních fór webu, pro toto téma zde