www.004.cz >Cofočno > Podzimní Cofočno 2001

Autor: -cfc->, Téma: Cofočno, Vydáno dne: 00. 00. 0000
Článek pochází z internetového magazínu 004.cz, ISSN 1214-4452. Všechna práva autorů vyhrazena.

Školní brašny, linkování sešitů, kalamář na lavici, žloutnoucí listí na výtvarku... To všechno hoď za hlavu! Podzim probouzí co zbylo uvnitř, nelekej se strašáků na poli, ani horká brambora tě nepopálí... čekáme na tebe, cítíš to vábení?:-)

Školní brašny, svačina pod lavicí, drak na nebi a osmažená brambora v popelu z vyhořelých dýmovnic... vzpomínáš, cítíš tu lechtivou vůni?:-)

5. až 7. října 2001 ve východočeském Opočně, hotel Opočno.

No, musím se přiznat, že zpočátku jsme se docela bál. Zkušeností ze Sportovního Cofočna, následujících událostí a plánů, které se neuskutečnili. Jako bychom začínali znovu. Zase byla šance jít na to celé trochu jinak...

team v přípravě na pouštění drakůV pátek se první účastníci začali sjíždět v časných odpoledních hodinách, až se jejich počet večer vyšplhal na pětačtyřicet. Takže úžasný Philippe z Velmi nebezpečných známostí I měl spoustu diváků a dlužno říct, že zaslouženě. Mírně plytký příběh by totiž bez něj ztratil tak 90% své přitažlivosti. Kterou ovšem Space.Line rozdával na tanečním parketě celé náruče; tančilo se, seznamovalo.... až do rána. Kdo ovšem vstal v sobotu trochu rozumně, mohl shlédnout ještě Prci, prci, prcičky, mírně vulgární snímek z prostředí americké mládeže:-) Ovšem při uplatnění self-multitaskingu bylo možné současně i stavět draky, pak se tento čas dal nazvat účelně prožitým.

Libor-HK se svým vítězným drakemDraků vznikalo více než vloni, od prapodivných skulptur, po "standardní draky" nebo Jerryho a Tomášovu dvojkrabici, která ale opravdu létala! Ovšem nejlepších výsledků dosáhl Libor-HK se svým loňským favoritem, úspěšně mu sekundoval Alca, avšak vítr moc nefoukal. Být to celé na pláži, musel bych ocenit i házedla Space.Lineho a Vasy, takhle lze pouze konstatovat, že jimi házet opravdu šlo:-). Ale to už se všichni těšili zpět do hotelu, vábnička ve snímku Billy Eliot byla značná a také všechna zaplněná místa ve videoroomu o tom svědčí. Film nádherný, plný citu, odhodlání a úsměvů úžasného Billyho. Krásné, kdo jste neviděli, neváhejte. A taky si pusťte bonus na DVD, Billy je tam asi o dva roky starší... hmmm, hmmm..:-)) Mezitím přijeli další kluci, takže dohromady nás bylo asi sedmdesát.

Libor-HK se svým vítězným drakemAle už se to blížilo... Mr. Cofočno na spadnutí. Poslední dodělávky, zvuková zkouška, světla (rád bych poděkoval Kajkovi za jeho pomoc), přijel Kuba, ladíme program... a 21:00 START! Přihlásili se napevno 4 kluci, nikdo nevěděl, jak to nakonec bude. Úvodní proslov, COF nastínil něco z programu na příští rok a pozval všechny na Silvestra (sledujte www.code004.cz), pak Kuba vyzval soutěžící, aby přišli na parket, přihlášení Power21, Jandys (alias číslo, které si nepamatuju:-), Petr a Piki nezklamali, ale tleskalo se dál.... a přidal se Mimík a Luky. Kluci se představili, a začala první disciplína, písemně odpovědět na pár otázek. Třeba které státy jsou vůči homosexualitě negativní (překvapivě se našlo i pár špatných odpovědí), je-li homosexualita léčitelná a chtěli-li by vyléčit (nikdo nechtěl:-) nebo hrozí-li Česku epidemie HIV/AIDS (překvapivě všichni odpověděli, že ne). Pak Lobb zazpíval jednu písničku, bohužel byl nachlazen, takže dál z jeho show nic nebylo.

PIKI konfrontuje svůj výtvor s originálemA druhá soutěž: Kufr. Vybrat si pomocníka z publika, ten dostal dvě slova, na která musel soutěžícího navést. Některé návnady byly velmi zajímavé, ale všechno se podařilo uhádnout (slova jako tetka, vykroucenina, síťka na vlasy, lubrikační gel atd.). Pak jsme vystoupili Jerry75 a já, náš první společný koncert, Tom zpíval skvěle, Prophecy mi taky kvílel o 106. Diváci a soutěžící pak po každé disciplíně mohli slyšet něco z produkce bodyia electric band

Č.3 a pantomima. Scénky jako Rande, Na procházce s psíkem nebo Příprava večeře pro milovanou osobu kluci zvládli bravurně a byla i dost legrace, diváci všechno uhodli, interaktivita fungovala. A pak čtyřka, celkem těžká disciplína... Vítězové - zleva Power21, Mimík, PikiKuba ukázal na 10 vteřin obrázek zadní části chlapce nijak neoděného, jen pokrytého kapkami vody s ručníkem nedbale přehozeným přes rameno a soutěžící museli za 5 minut vytvořit vlastní repliku fotografie. Nejblíž byl Mimík a Piki, naopak Petr a Power21 namalovali něco zcela jiného, s evidentně erotickým podtextem..:-)

Po Doteku z úst Jerryho přišla finální soutěž, opět otázky, ale jedinečné, tahané z kapsy Kubova saka. Odpovědi mile překvapily, zvlášť Jandys se vtipně vyvlékl. Lehké to ovšem nebylo. Jen si zkuste odpovědět sami: Myslíš, že ve vztahu musí být rovnocenní partneři nebo je lepší dominantní a submisivní? Kdybys mohl změnit na světě jedinou věc, jaká by to byla? nebo Z čeho míváš největší radost?

Soutěž skončila, ale Kuba se rozhodl pokračovat..., poukázal na to, že jsme sice slíbili nepořádat promenádu v plavkách, ale taková promenáda ve slipech.... že nikdo nemusí, ale porota třeba přihlédne k tomu když ano a připíše další bodík..., nakonec se mu takhle podařilo přesvědčit Powera21, Petra, Jandyse a Mimika. Tak se zhaslo, rozsvítila jen UV zářivka. No, tohle nikdo nečekal. Ale že to nebylo ošklivé:-)

Nedělní procházka parkem...Zahráli jsme ještě něco, porotní lístek jsem předal k sčítání (porota: Alca, Bodyia, Cof, Space.Line a zástupce publika - Robokop) a po deseti minutách byly známy výsledky. Třetí skončil Piki, druhý Power 21 a první Mimík. Ale musím říct, že bodové rozdíly mezi druhým až čtvrtým místem byly minimální. Rozdaly se diplomy, ceny a pokračovalo v diskotéce. Zase až do rána.

Smutná neděle, jako vždy. Dopolední procházka v zámeckém parku, sluníčko svítilo, počasí nám přálo celý víkend a po obědě loučení, postupné, hodiny trvající, srdce drásající - ale nějak méně než jindy, cítil jsem harmonii, zvláštní pocit uvolnění. Zase příště, v Opočně na festivalu za rok, jinde dřív:-)

Díky, bodyia