www.004.cz >Cofočno > Filmové Cofočno 2000

Autor: -cfc->, Téma: Cofočno, Vydáno dne: 00. 00. 0000
Článek pochází z internetového magazínu 004.cz, ISSN 1214-4452. Všechna práva autorů vyhrazena.

Víkend v naprostý pohodě, nudac-less; žádný navedený bomby-dýky, smog tu nět:-) Nová legenda. Relaxace. Spousta prima lidí. Gay filmová tvorba, promítání na dvou nezávislých projekcích současně. Bar. Výborná kuchyně. Čistá příroda pár metrů od hotelu. Páteční kulturní společenský večer. Sobotní „night fever“ diskotéka. Cofočno započalo existenci, první z plánované série akcí se uskutečnila předposlední únorový víkend dvoutisícého roku v Opočně.

Víkend v naprostý pohodě, nudac-less; žádný navedený bomby-dýky, smog tu nět:-) Nová legenda. Relaxace. Spousta prima lidí. Gay filmová tvorba, promítání na dvou nezávislých projekcích současně. Bar. Výborná kuchyně. Čistá příroda pár metrů od hotelu. Páteční kulturní společenský večer. Sobotní „night fever“ diskotéka.

 Cofočno započalo existenci, první z plánované série akcí se uskutečnila předposlední únorový víkend dvoutisícého roku v Opočně. Je plán každoročně uvést celkem 4 Cofočna, z nichž dvě budou filmová, jedno sportovní a jedno podle okamžitého nápadu. Ale vše se může změnit, neboli everything changes...:o)) Tentokrát se jednalo o Cofočno filmové, jehož náplní bylo přiblížit současnou gay kinematografii zájemcům o tento druh umění. Promítalo se na dvou sálech, jednom s kapacitou 25 lidí a druhém, kam se vešlo asi 60 diváků a na každém z nich běželo 6 filmů, tedy celkem 12: Coming Out, Jefrey, Rozrážení hladiny, Dva na jednoho, Ptačí klec, Objekt mé touhy, Maurice, Tři muži v negližé, Svatba naruby... a Nádherná věc. Poslední s dabingem Krucipíska a i když kopie byla skutečně velmi špatná, několik lidí během promítání odešlo, film sklidil velké ovace i závěrečný potlesk při veřejném coming outu obou protagonistů. Hezký pocit. Sounáležitost, svoboda táhnoucí se celým opočenským víkendem, přesně ta atmosféra provázející gay akce, komunikativní, lehce sexuálně přikořeněná, velmi rychle se střídající touha a totální uvolnění.... Oba večery zaplnila diskotéka DJ Pepína, v pátek obohacená o Alcův přivítací proslov a Bodyiovo hudební vystoupení, v sobotu opepřená v postatě vynuceným skorostryptýzem. Bližší info na vyžádání...:o)

 V pátek bylo v Opočně asi 50 lidí, v sobotu se součet blížil devadesátce, skoro celý gayaudit z Magea, spousta x.chaťáků, pár realworld kluků. Personál hotelu byl obeznámen o druhu akce předem, choval se suverénně a profesionálně, jistě bychom našli i pár sympatizantů...:o) Co dodat. Mělo jednu významnou chybu. Že netrvalo aspoň týden...
Král je mrtev. Ať žije král!

 Takže, na Cofočně byli:
Petr PV KLUB, cbboy, cof, phylie, marrrek, milda, honza44, thomyk, plexx, kakamo, medvidatko+1, frame+2, Roman, Pavel, Petr, Jarda, Husk, Makys, Vasek, Murch, Eliot, Fantik, Simon, Sora, MrBadGuy, NHZ823, Shark, Siriaderies, L_K_H_K, Lower, Thoms, Schmales, DJ Pepino, Cindy, Jorjet, Bodyia, Alca, Honey, Atekra, Krucipisek, Manuchao, Tonik, Borek, Castan, Kengura, Krulda, Dayle, Shenn, Michal, Guliver, Pierr, Standa, Noxik, Peers, Lumak, Cyril, MadKow, Tomcat, Mysak001, Invex99, Signy, Dab, Gayik, Mira, Harvan, Jerk, full-fork a dalších cca. 10, co nebyli ubytováni... :-)

 Něco málo fotografií...:

Vítání prvních účastníků

Před pátečním večerním programem

Diskotéka...

...a DJ Pepino

Cof si stejně nedá s koulema pokoj...tentokrát v sobotu odpoledne:-))

Sirískův odpolední Earl Grey

Nádherná věc - promítací sál A

A zase diskotéka. Tentokrát do 6ti ráno

Skončil poslední film, Ptačí klec, a závěrečná píseň přinutila podlední diváky k tanci. Zde se svalili v bezvládnouti, čekajíce na zářivého ptáčka

Smutné loučení

foto: (c) bodyia/mavica 2000