www.004.cz >Partnerské vztahy > Záliby a koníčky ve vztahu

Autor: -par->, Téma: Partnerské vztahy, Vydáno dne: 06. 12. 2023
Článek pochází z internetového magazínu 004.cz, ISSN 1214-4452. Všechna práva autorů vyhrazena.

Na světě není zoufalejší bytosti než mladý člověk, který nemá žádnou zálibu. Existují záliby pasivní a aktivní. Pasivní nepotřebuje žádné úsilí. Avšak i pasivní záliba cosi vyžaduje a to je zájem. Existuje asi 1% mladých lidí, kteří jsou absolutně bezzájmových. Takoví lidé, bloumají sem a tam a často končí v různých klubech a jsou náchylní k toxikomanii..

Záliby a koníčky ve vztahu

Na světě není zoufalejší bytosti než mladý člověk, který nemá žádnou zálibu. Existují záliby pasivní a aktivní. Pasivní nepotřebuje žádné úsilí. Zapnu TV a rázem je dosaženo očekávané radosti. Avšak i pasivní záliba cosi vyžaduje a to je zájem. Existuje asi 1% mladých lidí, kteří jsou absolutně bezzájmových. Takoví lidé, bloumají sem a tam a často končí v různých klubech a jsou náchylní k toxikomanii. Dávejte si na ně pozor.

Kdo nemá nějaký koníček, nebo zálibu je, člověk bez ducha, šarmu, švihu a elegance. Mám-li třeba sportovní trénink a proto nemůžu být s partnerem, získávám mnohem větší cenu. Pokud své záliby vzdám, jsem slaboch. To, že milenec chodí trénovat třeba volejbal, neznamená, že má míň rád, než ten, který si udělá čas kdykoliv, protože žádný koníček nemá. Milenci, kteří se vzdají svých zájmů, jen proto aby se k sobě mohli stále tisknout jsou ubožáci a neúprosné zákony párového vztahu s nimi zatočí.

Přibližně 9 měsíců od začátku chození vám vystačí vzájemná radost z toho druhého. Ovšem soudržnost vztahu spočívá v tom, že kromě radosti ze sebe máme i jiné ušlechtilé radosti, o kterých si spolu můžeme povídat.
Trojdimenzionalita lidské osobnosti se skládá ze tří druhů radosti:

Vybírejte proto partnera s nějakou zálibou.

Ti co nemají koníčky a hlubší zálibu najdete nejsnáze v gay klubech, kde chybějící třetí dimenze je substituována pocitem sounáležitosti a tím, že někam patří. Tím nechci říci, že návštěvníci gay klubů jsou bez zájmů, chci říci jen, že ti co žádné nemají budou nejspíše zahánět nudu právě tam.

Proč ale píšu o koníčkách a zálibách?

Homosexuální partnerství je snadno náchylné ke "korozi", kvůli nudě, která může vztah ohrožovat hádkami, které nejsnadněji vytrhují pár z nudy a jsou tím největším nebezpečím, kterým musíme umět čelit.

V manželství a rodině jsou hlavním rozbíječem nudy děti, které svou náročností zaberou manželům mnoho času a nabídnou i spoustu témat k rozhovoru. Přinášejí společnou radost a společně prožívané štěstí. Jelikož jste se již plně smířili se svou sociosexuální společenskou rolí, jistě již víte, že je nutné si hledat reálné životní hodnoty, které vám budou schopné nahradit potomstvo v plném rozsahu. Záliby jsou proto v homosexuálním svazku mnohem důležitější než ve většinovém manželství.

Jako náhradní řešení bychom mohli do domácností pořídit nějaké zvíře, o které se budou oba dva s chutí a rovnoměrně starat. Může to být pes, kočka nebo třeba rybičky.