www.004.cz >Krize ve vztahu > Sexuální neshoda

Autor: -kvv->, Téma: Krize ve vztahu, Vydáno dne: 31. 08. 2021
Článek pochází z internetového magazínu 004.cz, ISSN 1214-4452. Všechna práva autorů vyhrazena.

K tomuto pojmu se dostáváme především při prvních pokusech o styk. První problém začíná, když každý z partnerů preferuje zcela odlišné sexuální praktiky.

K tomuto pojmu se dostáváme především při prvních pokusech o styk. První problém začíná, když každý z partnerů preferuje zcela odlišné sexuální praktiky. Pro dobře fungující vztah je dobré, aby i v posteli vše klapalo a představa sexuálního kontaktu nepřinášela obavy typu: " Co když bude partner chtít dělat něco jiného, než se mi líbí." Sex dvou kluků se ve svém smyslu velmi liší od heterosexuálního chápání sexu. Například budeme-li mluvit o análním sexu je nutné upozornit, že evolučně není mužské tělo plně kompatibilní k penetraci s osobou téhož pohlaví. Sex dvou kluků je ve všech rovinách simulací biologického rozmnožování, proto bude možná lépe, nebudeme-li vůbec brát takový styk biologicky, ale pouze jako jeden z projevů lásky k partnerovi.

Problémy neshody se odvíjejí od toho, jakou ze sexuálních praktik člověk preferuje. Jako první si uveďme první diferenciaci fyziologicky totožných partnerů v případě potřeby, či touhy po análním koitu. Pravděpodobně nejlepší je, když faktor pasivní/aktivní role již zvážím při výběru partnera. Vyhnu se tím zklamání pokud dávám velkou vážnost tomuto faktoru. Avšak je třeba upozornit, že tato role není povětšinou celoživotně pevně zakořeněná a leckdy člověk přijde na chuť tomu druhému, až když nepoznané vyzkouší, nebo pozmění postup a dříve nepříjemné provede pomalu tak, aby to příjemným bylo.

Láska dělá zázraky. Milenecký sex je obvykle plný objevování nového, přestože to již není poprvé. Zkuste nenásilně okusit partnerův požadavek a pokud ucítíte, že dnes to ještě úplně nepůjde tak přesně, jak by si přál, nechejte si zbytek na jindy. Nikdy se ale k ničemu nenuťte a pokud vám to není po chuti, řekněte to na rovinu a netrapte se tím. Důležité je, aby byl zachován statut svobodného rozhodnutí a jeho rovnoprávnosti. Dodržuje pravidlo tolerance a v přáních se pravidelně střídejte.

Vynutit styk znamená pohřbít erotickou touhu a destruuje jí až ke kořenům veškeré sympatie .

Škemráním a vynucováním sexu se zabije sexuální aktivita a je takřka nulová pravděpodobnost, že se z toho někdy vzpamatuje.

Některá základní pravidla něžností by se tedy dala popsat třeba následovně:

Mnoho odpovědí na své otázky získáte v archívu starších diskuzních fór webu, pro toto téma zde