www.004.cz >Zdravotní poradna > Syfilis a hemoroidy

Autor: -zdp->, Téma: Zdravotní poradna, Vydáno dne: 16. 05. 2022
Článek pochází z internetového magazínu 004.cz, ISSN 1214-4452. Všechna práva autorů vyhrazena.

Během posledních pár dnů mám občas při sezení štiplavý pocit v oblasti svěrače konečníku. Přemýšlel jsem o tom, že by to mohli být hemeroidy, ale v 18 letech ? Už si vážně nevím rady a je mi trapné jít za obvodní lékařkou.

Dělají se anonymní odběry krve na syfilis a popřípadě kde ?

Ferda.

Ne takovou službu nikdo v ČR nenabízí. Na syfilis se vztahují zákonná opatření a takové testovaní není ze zákona možné. – Kdybyste syfilis měl, je nutné se léčit a ne říci, díky za informaci. Pokud máte podezření, zajděte na dermatovenerologii a požádejte o vyšetření.


Ahoj Přátelé,
obracím se na Vás s problémem, který sám nedokáži vyřešit a nevím, kdo jiný by mi mohl poradit. Během posledních pár dnů mám občas při sezení štiplavý pocit v oblasti svěrače konečníku. Tento pocit se také objevuje během vylučování stolice. Všiml jsem si, že při utírání se občas toaletní papír zbarví to růžova. První den jsem si myslel, že jsem jenom něco snědl, ale když se to opakovalo, docela mě to vyvedlo z rovnováhy.
Mám přítele, ale anální styk jsem ještě neměl. Zkoušel jsem se pomocí zrcátka podívat, zda nemám poraněný konečník, ale nic jsem neviděl.
Mohli byste mi prosím poradit, v čem je problém, nebo jakého lékaře bych měl vyhledat ? Je mi 18 let a jsem z Plzně. Přemýšlel jsem o tom, že by to mohli být hemeroidy, ale v 18 letech ? Už si vážně nevím rady a je mi trapné jít za obvodní lékařkou.
 
předem Vám děkuji za odpověď

Dan

Ahoj Dane,

hemoroidy nejsou jen vnější, ale především vnitřní a mohou být v celém střevě a ne jen v konečníku. Na věku nezáleží, častější jsou u starších. Potřebné vyšetření provede proktolog - chirurg a posoudí, co by bylo vhodné. Více o hemoroidech - http://hemoroidy.004.cz.

Mnoho odpovědí na své otázky získáte v archívu starších diskuzních fór webu, pro toto téma zde