www.004.cz >Zdravotní poradna > Uniká mi samovolně sperma

Autor: -zdp->, Téma: Zdravotní poradna, Vydáno dne: 02. 04. 2024
Článek pochází z internetového magazínu 004.cz, ISSN 1214-4452. Všechna práva autorů vyhrazena.

Poslední dobou mi při defekaci samovolně uniká sperma. Bývá to jen několik kapek, ale je to velmi nepříjmné a domnívám se, že i patologické. Třeba to sperma ani není, ale má to takovou barvu. Je však řidší než čerstvě vyroněný ejakulát.

Zdravím! Mám takový problém. Poslední dobou mi  při defekaci samovolně uniká sperma. Bývá to jen několik kapek, ale je to velmi nepříjmné a domnívám se, že  i patologické. Třeba to sperma ani není, ale má to takovou barvu. Je však řidší než čerstvě vyroněný ejakulát. Před časem mě při orgasmu  jakoby bodlo do orificia(= ústí pozn. redakce) a po souloži mě bolely pohlavní kanálky. Souvisí to se současným problémem? Jsem nemocný?

Tom


Ahoj Tome,

problém, který tě nejspíš trápí se nazývá spermatorrhea (tedy samovolný odtok spermatu bez vzrušení a erekce) a může se objevit docela fyziologicky, zpravidla po delší pohlavní abstinenci a námaze, kterou samozřejmě může být i defekace.
Souvisí s určitou předrážděností vegetativního aparátu, ale nemusí se jednat vůbec o nic patologického. Na druhou stranu k té zvýšené dráždivosti mohou přispět i některé infekce, takže pokud by se to opakovalo, bylo by asi vhodné urolog- či sexuologické vyšetření. Podobně pokud by se to spojilo s jinými příznaky /bolest u ústí moč. trubice atd/.
Podobný výtok je příznakem kapavky, která se projevuje se akutním hnisavým zánětem močové trubice. Objevuje se bolest a pálení při močení a hlenohnisavý až hnisavý zelenožlutý výtok. Otvor močové trubice je zduřelý a zarudlý. Tento neléčený akutní průběh postupně slábne a přechází ve vleklý se slabým výtokem, či ranní kapkou v močové trubici nebo je i bezpříznakový. Kapavka je léčitelná antibiotiky. Léčení je povinné, provádí se ambulantně, pouze v případě komplikovaného průběhu a u osob nezaručující spolupráci s možností infikování dalších osob za pobytu v nemocnici.

Tedy, co mě trochu zaráží, je ta definice bolesti v pohl. kanálkách. Neumím si představit, že by ji někdo uměl odlišit od bolesti v tříslech, chámovodu, prostatě či dokonce močového měchýře. Vždycky je lepší, když laik/pacient řekne či ukáže, kde ho to bolí než aby se pokoušel sám definovat orgán.

Každopádně tedy doporučujeme obrátit se na urologickou ambulanci, kde provedou vyšetření a odběr na laboratorní testy, pokud by se jednalo o nějakou infekci.

MUDr. Ivo Procházka

Mnoho odpovědí na své otázky získáte v archívu starších diskuzních fór webu, pro toto téma zde