www.004.cz >Zdravotní poradna > Anální sex a ostatní orgány

Autor: -zdp->, Téma: Zdravotní poradna, Vydáno dne: 04. 06. 2024
Článek pochází z internetového magazínu 004.cz, ISSN 1214-4452. Všechna práva autorů vyhrazena.

Chtěl bych se zeptat, zda při nějakém výhledově dlouhodobém pravidelném análním styku může dojít k poškození vnitřních orgánů pasivního partnera.

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda při nějakém výhledově dlouhodobém pravidelném análním styku může dojít k poškození vnitřních orgánů pasivního partnera. Děkuji :o)

OskarAhoj kluku,

děkujeme za dotaz, který nám byl do Poradny 004 předán ze stránek o análním sexu.
Minulý týden nám přišel podobný dotaz, který se zajímal na ohrožení rekta při zasouvání prstů a ruky do konečníku. Dotaz je zodpovězen a najdeš ho na stránce poradny 004:

Ohrožení rekta při fistingu

Je to totiž pravděpodobně jediné možné fyziologické poškození, které je pravděpodobné při penetraci do rekta. Pokud používáš dostatek lubrikačního gelu a partnerův pyj není animálních rozměrů a soulož nemá brutální průběh, není zde ani pravděpodobnost poškození konečníku, natož jakýchkoliv orgánů. Mnohem pravděpodobnější je nějaký úraz, rána do břicha, kopnutí, které mohou ohrozit např. slezinu či ledviny. Pokud by při souloži docházelo k poškozování některých jiných orgánů než střeva samotného, což je samozřejmě nesmysl,  rozhodně by to nebylo bez bolesti při styku samotném.