www.004.cz >Zdravotní poradna > Problémy s léčbou chlamydie trachomatis

Autor: -zdp->, Téma: Zdravotní poradna, Vydáno dne: 28. 04. 2023
Článek pochází z internetového magazínu 004.cz, ISSN 1214-4452. Všechna práva autorů vyhrazena.

Myslím, že mám chlamydiovou uretritidu a penicilín nezabírá. Nevíte prosím o nějakém specializovaném zařízení, kde se léčí chlamydiové infekce? Pokud ano pošlete mi prosím adresu, nějak se jí nemůžu zbavit.

Myslím, že mám chlamydiovou uretritidu a penicilín nezabírá. Nevíte prosím o nějakém specializovaném zařízení, kde se léčí chlamydiové infekce? Pokud ano pošlete mi prosím adresu, nějak se jí nemůžu zbavit. 

Vašek


Ahoj Vašku,
 
Léčba chlamydie patří do rukou lékaře! Chlamydie může být léčena od praktického lékaře, venerologa, přes urologa a na infekčním v nemocnici konče. Pokud se jedná o uretritidu (zánět močové trubice), léčbu provádí urolog, či venerolog a skládá se z následujících procedur.

1.  Správná diagnóza! Chlamydie často doprovází kapavku a je třeba udělat všechny testy, aby se vyloučila jiná infekce. Diagnóza chlamydií se provádí použitím fluorescenčních technik či testem monoklonálních protilátech na čerstvém uretrálním výtoku. Definitivní průkaz Chlamydia trachomatis se provede kultivací na Mc Coyových buňkách s nálsednou identifikací barvením dle Giemsy, či jodem, či technikou gen-probe. Dále je dobré provést test citlivosti na ATB.

2. správně zvolená terapie je klíčem k úspěchu. Léčit a vyšetřen musí být i sex. partner, či pokud jich je více, tak všichni!

a/ nekomplikované infekce je možné léčit pomocí ATB:

b/ u komplikovaných infekcí je možné užívání Summamedu zopakovat, dále doxycyclinovou či erythromycinovou terapii prodloužit na 14 dní. 
  
3. kontrolní laboratorní vyšetření 1 až 2 týdny po skončení ATB léčby. 

 Svěř se do rukou lékaře a trvej na správných diagnostických postupech a kontrolách. Všechny ATB jsou hrazeny pojišťovnou a není možné si je koupit v lékárně, proto je návštěva lékaře bezpodmínečně nutná. Zakazujeme Ti samoléčbu! U některých osob není možné podávat všechny ATB z důvodů alergických reakcí, či u onemocnění jater apod. Např. Summamed má velmi dlouhou dobu setrvání v tkáni - asi 11 dní, což v případě alergické reakce je životně nebezpečné, pokud lékař nebude informován, z jakého důvodu se objevily případné potíže. Bez testu citlivosti chlamydií může být zvoleno nevhodné ATB a léčba bude neúčinná.

Brzké uzdravení.

Mnoho odpovědí na své otázky získáte v archívu starších diskuzních fór webu, pro toto téma zde a zde