www.004.cz >Zdravotní poradna > Krev ve spermatu

Autor: -zdp->, Téma: Zdravotní poradna, Vydáno dne: 20. 04. 2023
Článek pochází z internetového magazínu 004.cz, ISSN 1214-4452. Všechna práva autorů vyhrazena.

S přítelem jsme se milovali a mne po orgasmu společně se semenem vytekla ze žaludu trocha krve. Normálně takový problém nemám. Stalo se to poprvé. Je to vážný problém? Čím to může být způsobeno? Den před tím jsem třikrát za sebou vyvrcholil.

Mam takový problém. S přítelem jsme se milovali (Ne však anální sex) a mne po orgasmu společně se semenem vytekla ze žaludu trocha krve. Normálně takový problém nemám. Stalo se to poprvé. Je to vážný problém? Čím to může být způsobeno? Den před tím jsem třikrát za sebou vyvrcholil. Může to být způsobeno "únavou materiálu"? Jinak je mi 22 let.
Dik za radu.

Karel


Ahoj Karle,

lidské tělo není dokonalé a občas se vyskytují neinfekční stavy, které buď bagatelizujeme, nebo jim věnujeme přílišnou pozornost. Příměs krve ve spermatu je zajisté děsivá záležitost, ale přikláněl bych se k domněnce, že je to důsledek drobného vnitřního krvácení v důsledku mechanického poškození močové trubice evokované zvýšenou sexuální aktivitou. Při erekci je v kavernózních tělesech pyje velké množství krve, v podstatě celá lokalizace pánevního dna je mohutně zásobena krví. Prasknutí drobné cévky či kapiláry je zcela běžné a není nebezpečné. Množství krve, které z takového poranění uniká je nepostřehnutelné, ale někdy se krev dostane i ven z pyje, což je tvůj případ. Není v našich silách určit odkud krev pocházela, ale je možné, že to bylo poprvé a naposledy, co se objevila.

Okrajově bych zmínil, velmi nepravděpodobnou možnost: Některá krvácení, častěji však vnitřní, mohou být samovolná při prasknutí různých (i drobných) aneurysmat (výdutě na cévách), obzvláště pokud je sexuální aktivita takto vysoká. Aneurysma je vrozené, či vzniká působením mnoha faktorů, vedle aterosklerózy to může být i působením některých chlamýdií či jiných bakterií, které se přenáší sexuálním stykem.

Myslím, že je na místě tě uklidnit, neboť se jedná o mechanickou záležitost a tedy nic závažného, ale pro pocit jistoty můžeš navštívit lékaře. Pokud by se vyskytovalo krvácení samovolně, či opakovaně spolu s jinými symptomy, neprodleně navštiv urologickou ambulanci, stud není na místě!