www.004.cz >Zdravotní poradna > Zduřené uzliny v tříslech

Autor: -zdp->, Téma: Zdravotní poradna, Vydáno dne: 24. 11. 2023
Článek pochází z internetového magazínu 004.cz, ISSN 1214-4452. Všechna práva autorů vyhrazena.

Mám zvětšenou uzlinu na jedné straně v oblasti třísel. Na pohmat je bolestivá. Byl jsem u doktora, mám se ukázat za 5 dní (zda ustoupí), odebrána krev na labor. testy. Asi před čtyřmi dny silnější pálení při močení, tedy spíše po močení, bolest až na konci penisu. Po dvou dnech bolest částečně ustoupila, objevila se zvětšená uzlina.

Dobrý den, rád bych se zeptal, zda můj zdravotní problém může souviset s pohlavně přenosnou nemocí. Mám zvětšenou uzlinu na jedné straně v oblasti třísel. Na pohmat je bolestivá. Byl jsem u doktora, mám se ukázat za 5 dní (zda ustoupí), odebrána krev na labor. testy. Teď jsem si vzpomněl na komplikaci, co by s tím mohla souviset. Asi před čtyřmi dny silnější pálení při močení, tedy spíše po močení, bolest až na konci penisu. Po dvou dnech bolest částečně ustoupila, objevila se zvětšená uzlina. Pálení přisuzuji jakoby odření špičky žaludu před těmito problémy (neadekvátní sex. zátěž - chápejte dlouho jsme se neviděli) :-) A další otázka - lze se nakazit orálním sexem opary? Při vlastním styku vždy používáme ochranu.

Bořek 


Ahoj Bořku,

je dobré, že jsi zašel na vyšetření. Je to jednoznačně nějaká infekce a může to být teoreticky i kapavka. Pravděpodobnější je ale uretritida - zánět močové trubice. Může se udělat kultivace z močové trubice, aby se zjistila případná bakterie. Pokud se nezjistí, bude to uretritida nespecifická a dostaneš širokospektrá antibiotika. Je třeba dávat pozor při análním styku na hygienu - častým původcem uretritid jsou anaerobní fuzobakterie ze střev. Vedle kapavky je možná nákaza chlamydií trachomatis, pro kterou je zvlášť typické zarudnutí ústí močové trubice a pálení při močení, nicméně možností je tolik, kolik bakterií. Přimlouval bych se za nějakou běžnou, takže žádný strach. Mechanické vlivy, však též nelze vyloučit. Doporučuji navštívit http://zdravi.004.cz - menu je zatím na úvodní stránce, je třeba klikat odtamtud. Na projektu se pracuje a neručíme za chyby v zobrazení atd. Najdeš tam vše, na co se ptáš.

Opary - ano existuje virová modifikace herpex simplex 2 - který je zodpovědný za genitální bradavice. Typ jedna dělá afekce na rtech, typ 3 - pásový opar, typ 8 je typický pro HIV pozitivní a Kaposiho sarkom...atd. více včetně obrázků symptomů na http://zdravi.004.cz/z-herpes