www.004.cz >Zdravotní poradna > Chlamydie a menstruace

Autor: -zdp->, Téma: Zdravotní poradna, Vydáno dne: 14. 07. 2023
Článek pochází z internetového magazínu 004.cz, ISSN 1214-4452. Všechna práva autorů vyhrazena.

Před pěti měsíci u mne byla zjištěna chlamydie. U své obvodní doktorky jsem prodělala několik vyšetření a na základě těchto vyšetření u mne bylo provedeno vyjmutí krčních mandlí tím byla celá věc vyřešena. Nicméně, už asi rok mám problémy s menstruací. V posledních měsících mi úplně vynechala, i když mi gynekoložka dala několikrát podpůrnou injekci.

Před pěti měsíci u mne byla zjištěna chlamydie. U své obvodní doktorky jsem prodělala několik vyšetření a na základě těchto vyšetření u mne bylo provedeno vyjmutí krčních mandlí tím byla celá věc vyřešena. Nicméně, už asi rok mám problémy s menstruací. V posledních měsících mi úplně vynechala, i když mi gynekoložka dala několikrát podpůrnou injekci. Navíc mám v poslední době problémy s dýcháním a nevím, zda to mohu dávat do spojitosti s chlamydií či nikoliv. Ráda bych o chlamydiích věděla víc, co od nich očekávat a jak proti nim bojovat. 

Martina


Ahoj Martino,

to je velmi komplikovaná otázka a bojím se, že ti nemohu takhle na dálku zcela fundovaně odpovědět. Pokud chceš vědět více o chlamydii, doporučuji buď část našeho projektu http://zdravi.004.cz/z-chlamydie nebo se podívej do odborných publikací venerologie v knihovně. Chlamydie tvoří velmi velkou skupina bakterií rozličných serotypů a jejich diagnostika je velmi komplikovaná, neboť se nedají dobře kultivovat na agaru a musí se tedy určovat sérologicky. Bylo by dobré udělat znovu serologické testy na chlamydie. Recidivy onemocnění jsou časté. Nicméně jejich spojitost s menstruací bych vyloučil. Shodl jsme se na tom s několika venerology.

Problémy s dýcháním by bylo potřeba blíže specifikovat. Když vyběhnu schody, taky nemohu popadnout dech a neměl jsem chlamydii. Nech si udělat dechovou spirometrii a doplnit ji alergologickým vyšetřením - problémy s dýcháním může být příznakem pollinosis s postižením DCD - příčinou je tedy nějaký alergen(domácí zvíře, prach, roztoči).

Gynekoložka by měla zajistit, ultrazvuk i endokrinologické testy, jak vypadají vaječníky, či kde je chyba v menstruačním cyklu. Doporučuji tedy začít na alergologii, pak ultrazvuk, vyloučit cystické onemocnění, dále endokrinologii.

Mnoho odpovědí na své otázky získáte v archívu starších diskuzních fór webu, pro toto téma zde