www.004.cz >Zdravotní poradna > Kapička touhy a HIV

Autor: -zdp->, Téma: Zdravotní poradna, Vydáno dne: 22. 02. 2021
Článek pochází z internetového magazínu 004.cz, ISSN 1214-4452. Všechna práva autorů vyhrazena.

Rád bych se zeptal, jaké je riziko, nakažení virem HIV v případě, že jsem prováděl orální sex bez ejakulace a měl jsem v puse (možná i něco hlouběji) jen výtok, který u mužů nastává při vzrušení!

Rád bych se zeptal, jaké je riziko, nakažení virem HIV v případě, že jsem prováděl orální sex bez ejakulace a měl jsem v puse (možná i něco hlouběji) jen výtok, který u mužů nastává při vzrušení! A při anální styku, kdy jsem byl "já v něm" samozřejmě s použitím kondomu!

Ivo


Ahoj Ivo,

Index pravděpodobnosti ti nesdělím. Záleží na mnoha faktorech. Prvním je virová zátěž HIV pozitivního. U osob, které si jsou infekce vědomy a podstupují kombinovanou terapii, může být extrémně nízká i nulová.

Kapičky touhy – prostatická tekutina vylučována při erekci je nebezpečná z hlediska přenosu HIV. Zejména u osob s vysokou virovou náloží. Pravděpodobnost je výrazně menší než při ejakulaci do úst. Záleží tak především na stavu sliznice ústní dutiny – obzvláště obsahovala-li nějaké afekce, které by mohly být případnou branou pro infekci.

Co se týče přenosu na aktivního partnera při análním styku, bych viděl pravděpodobnost přenosu s kondomem za normálních okolností jako nulovou.