www.004.cz >Zdravotní poradna > Nemohu stáhnout předkožu a bolí to

Autor: -zdp->, Téma: Zdravotní poradna, Vydáno dne: 22. 09. 2021
Článek pochází z internetového magazínu 004.cz, ISSN 1214-4452. Všechna práva autorů vyhrazena.

Mám zúženou předkožku a je mi již 18 let a nevím co s tím.

Mám zúženou předkožku a je mi již 18 let a nevím co s tím, někdo s tím žije a předkožka sama poleví, co mám dělat, když jsem navíc gay ??

Patrik S.


Patrikovi: Zúžení předkožky se nazývá fimóza a může být úplná, kdy nejde přetáhnout ani v normálním stavu, nebo lehčí forma, kdy je obtížné nebo nelze přetáhnout předkožku pouze při ztopoření penisu. Při lehčí formě se fimóza odstraňuje jednoduchým chirurgickým zákrokem prováděným v lokální anestezii. Konkrétně dojde k drobnému nastřižení předkožky. Zhruba 14 po zákroku se doporučuje sexuální zdrženlivost a bezprostředně po zákroku je nutné se vyvarovat erekci za každou cenu.

Pokud nejde vůbec přetáhnout předkožka, je obtížná hygiena a může dojít k zánětu, který stav ještě zhorši. Pak je třeba provést kompletní obřízku. Pokud jen částečně nelze přetáhnout předkožku, je určitá šance, že se uvolní, avšak chce to postupně trénovat přetahování. Doporučuji poradit se u urologa. To že jste gay by nemělo hrát roli, takže bych mu to ani nezdůrazňoval.

MUDr. Ivo Procházka


Predkožka sa mi dá stiahnut normálně, ale keď ju držím stiahnutu mám pocit, že uzdička keby tam nebola tak by to bolo lepšie. Je možné uzdičku přeřezat, aby mi tak netahala předkozku ked je stiahnuta? Ako vyzera ten zakrok? Je to iba precvaknutie uzdicky ci sa odstranuje cela?

Mato


Matovi: Přetětí uzdičky se na urologii provádí, je to jednoduchý operační zákrok.

MUDr. Ivo Procházka

Mnoho odpovědí na své otázky získáte v archívu starších diskuzních fór webu, pro toto téma zde