www.004.cz >Zdravotní poradna > Drobné fíčky na penisu

Autor: -zdp->, Téma: Zdravotní poradna, Vydáno dne: 24. 08. 2022
Článek pochází z internetového magazínu 004.cz, ISSN 1214-4452. Všechna práva autorů vyhrazena.

Je mi 16 let a pohlavní styk jsem ještě neměl. Zato mám ale v oblasti genitálií (pokožka penisu i šourku) takové pupínky až bradavice (ale měkké). Jsou docela hojně rozšířeny a vypadají více než ošklivě, takže kdyby mělo dojít k pohlavnímu styku s mojí přítelkyní, tak bych se před ní pomalu styděl svléknout.

Mám takový jeden dost intimní dotaz. Je mi 16 let a pohlavní styk jsem ještě neměl. Zato mám ale v oblasti genitálií (pokožka penisu i šourku) takové pupínky až bradavice (ale měkké). Jsou docela hojně rozšířeny a vypadají více než ošklivě, takže kdyby mělo dojít k pohl. styku s mojí přítelkyní, tak bych se před ní pomalu styděl svléknout. Poraďte mi, prosím, zda existuje nějaký přípravek na odstranění či zda si musím zajít za lékařem.

Vojta


Ahoj Vojto,

podle toho, co popisuješ, by to mohly být tzv. fíčky. U mladých lidí, kteří sexuálně ještě nežijí nejsou tak časté, ale vyloučené to není. Odstranění spočívá nejčastěji v bezbolestném vymražení tekutým dusíkem, či vypálení elektrokauterem a následným použitím specifických přípravků. Pro venerologa je to rutinní vyšetření a léčba, nemusíš se stydět jít za odborným lékařem. Můžeš jít rovnou na dermatovenerologii, za svou dětskou lékařkou chodit nemusíš, stejně by tě tam poslala.

Mnoho odpovědí na své otázky získáte v archívu starších diskuzních fór webu, pro toto téma zde