www.004.cz >Partnerská poradna > Rozdílná sexuální apetence

Autor: -pap->, Téma: Partnerská poradna, Vydáno dne: 00. 00. 0000
Článek pochází z internetového magazínu 004.cz, ISSN 1214-4452. Všechna práva autorů vyhrazena.

Mám takový "divný" problém... Přes 4 měsíce chodím s klukem. Náš sexuální život obnáší sice jisté "nedostatky", ale i tak vždy uděláme nějaký kompromis a vše je v pořádku... Potíž však je, že já jsem jaksi na tom sexu asi "závislejší", což mě docela děsí, neboť můj kluk na mě nemá moc času, a já ho mám poměrně dost...

Mám takový "divný" problém... Přes 4 měsíce chodím s klukem. Náš sexuální život obnáší sice jisté "nedostatky", ale i tak vždy uděláme nějaký kompromis a vše je  v pořádku... Potíž však je, že já jsem jaksi na tom sexu  asi "závislejší", což mě docela děsí, neboť můj kluk na mě nemá moc času, a já ho mám poměrně dost... Sám mu říkám, že až bude mít více času (ne pouze 2 hodiny), opět bychom spolu mohli mít sex, ale když ten čas má, nějak o sex nestojí, co mám dělat? Je mi to trapný psát, ale já to prostě potřebuju... Dokážete mi poradit?

 Petr


Ahoj Petře,

tvůj problém není vůbec divný, řekl bych, že je i docela častý a nazývá se „rozdílná sexuální apetence partnerů“. Mnoho lidí má představu, že kvalita vztahu se přímo odráží v tom, jak často mají sexuální kontakt. Dokonce dávají rovnítko mezi vztah - jak moc mne má rád, tak moc se mnou spí. To bohužel patří k mylným stereotypům.

Bohužel zde platí pravidlo, že přizpůsobit se musí ten, jehož sexuální potřeba je vyšší. Tedy ty. Nucením partnera k něčemu, na co nemá zrovna chuť, v něm vzbuzuješ odpor k sexu. Pokud navíc pak hraješ uraženého a odmítnutého, odmítáš vstřícně komunikovat, protože jsi nedostal to, cos chtěl, vztah dusíš a ničíš.

Pokud je partnerova potřeba nižší, neznamená to, že tě nemá rád, zachovej klid a sex už nadále nevynucuj.
Pokud to potřebuješ opravdu hodně, doporučuji doplnit tvou potřebu autoerotikou. S partnerem nejsme spolu přece jenom kvůli sexu. Pokud partner odmítne tvou nabídku na sex, neodtahuj se a nepřestávej s vstřícnou komunikací. Najděte si nějakou vhodnou zábavu a važ si každé chvíle s přítelem. Nesmíš dopustit, aby rozdílná apetence v sexu narušila jiné dobře fungující stránky vztahu.

Vynutit sex je to samé jako sex zabít. To si dobře pamatuj a řiď se tím jako pravidlem číslo jedna.
Partnerovi nesmíš nic vyčítat; pokud mu ublížíš v tomto problému, náprava bude velmi obtížná. Pokud si o tom s partnerem rozhodneš promluvit, tak jedině nezištně. Tedy ne proto, aby se zvýšila frekvence vašeho styku, ale abyste si ujasnili své potřeby. Musíš si uvědomit, že je to problém společný, ne tedy jen tvůj nebo partnera. Každý nesete stejný díl. Partner se nemusí léčit z frigidity a ty nejsi hypersexuální, tak se pokuste domluvit. Trpělivost je při tomto řešení svatá!
Doporučuji navštívit stránky http://partnerstvi.004.cz a http://vztah.krize.004.cz, kde o tomto problému též píšeme.