www.004.cz >Partnerská poradna > Nevím jestli nejsem HIV+

Autor: -pap->, Téma: Partnerská poradna, Vydáno dne: 25. 06. 2023
Článek pochází z internetového magazínu 004.cz, ISSN 1214-4452. Všechna práva autorů vyhrazena.

Jsem poměrně mladý a mám kluka, jsme spolu už víc jak půl roku a já před tím nikoho neměl a s nikým nespal, jen s ním. On je asi o 7 let starší, takže jich měl víc.

Jsem poměrně mladý a mám kluka, jsme spolu už víc jak půl roku a já před tím nikoho neměl a s nikým nespal, jen s ním. On je asi o 7 let starší, takže jich měl víc. Když jsem to začal, nikdy mě nenapadlo, že bych mohl dostat HIV, ale znám se i s jeho bývalým klukem a ten mi říká, že si není jistý, jestli není ten můj kluk HIV pozitivní. Řekl mi, že bych si měl zajít na testy a jak mi sám řekl, tak taky ještě nikdy nebyl. Nikdy jsem nepolykal, ani nebyl anál, ale i tak mám strach, zrmvit si život už tak brzy, když mi je pořád ještě náct... Mám strach... On už sám několikrát řekl, že by tam měl jít, ale nechce se mu. Nevím, co mám dělat. Až se zase uvidíme a půjde do tuhého - k sexu - řeknu prostě ne....

Michal


Ahoj Michale,

není to lehké, odhodlat se a jít na test do neznámého prostředí. Zkuste zahodit lenost, stud a strach a vyrazit společně na test. Život je dražší než hodinka, kterou strávíte cestou na odběr krve. Pokud tě má partner opravdu rád a nemá tě jen pro sex, určitě ti vyhoví a můžete jít společně.

Odběry na testy HIV provádí zdarma Dům světla – Česká společnost AIDS Pomoc, Malého 3, Praha 8 Karlín. Každé pondělí od 16 do 19 hodin v přízemí Domu světla. Pokud nechcete do Domu světla, můžete zajít na Sexuologický ústav I.LF, Apolinářská 4, Praha 2. Testování probíhá každý čtvrtek od 8 do 11 hodin. Odběry provádí MUDr. Ivo Procházka ve své ordinaci. Výsledky testů jsou známy v obou případech po 7 dnech.