www.004.cz >Partnerská poradna > Mám 2 kluky najednou

Autor: -pap->, Téma: Partnerská poradna, Vydáno dne: 24. 01. 2024
Článek pochází z internetového magazínu 004.cz, ISSN 1214-4452. Všechna práva autorů vyhrazena.

V poslední době jsem se seznámil s 2 klukama, kteří se mi líbí a oba jsou hodní a milí. No, ale problém je v tom že mi připadají hrozně milí oba dva a já nevím co s tím. S kým mám chodit?

Dobrý den,
V poslední době jsem se seznámil s 2 klukama, kteří se mi líbí a oba jsou hodní a milí. No, ale problém je v tom že mi připadají hrozně milí oba dva a já nevím co s tím. S kým mám chodit? Už jsem se jako rozhodl a chtěl jsem tomu druhému říci že budeme jenom kamarádi, ale neřekl jsem vůbec nic, jenom jsem se rozbrečel a bylo mi to všechno trapný to říci jen tak jako když si na trhu vybírám zeleninu. Prostě o sobě nevědí a já to musím vyřešit ale nevím jak jednomu říci, že ho nechci. Vždycky když na to pomyslím tak bulím. Prostě jsem provedl strašně zlou věc a teď nevím jak z ni pryč. Kromě toho určitě co udělám, udělám blbě. Jako mi něco říká, že prostě udělá blbej krok.Jsem asi zlej, když jsem to nechal dojít až tak daleko. Jsem si myslel, že se to nějak časem samo od sebe se vyřeší, ale ono se to vůbec neřeší ono to nějak tuhne.

Honza


Život přináší i takové situace! Pragmatik by řekl : klidně si choď se dvěma, co chceš řešit! Jsem ale rád, že tohle řešení by Tě netěšilo. Ale ani „neřešit to“, není řešením. Oba si totiž všimnou, že nejsi v pohodě a že Tě něco trápí. Pokud jim nebudeš schopen dát vysvětlení, nebudou tomu rozumět a taky možnost, že to pochopí, nebo Ti v tom nějak pomohou, bude nulová.

Já Ti osobně navrhuji, aby sis pro sebe (třeba i písemně) vyjádřil, co který z těch kluků pro Tebe znamená a zkusil si stanovit „vítěze“. Pravděpodobně, z toho, co jsi psal jsi to už stejně udělal, pak se rozhodl a sebral sílu to sdělit! Někomu rozhodování v takto vypjatých situacích dělá potíže, ale věř, že je to nutné! Je možné to sdělit šetrně a „bezbolestně“. Samozřejmě hrozí, že druhý to neocení a nepochopí, možná přijdeš o jeho přátelství. Je to risk, ale je třeba ho podstoupit. Jen tak to může být fér.

Snad jen poznámku na závěr – není dobré brát svou situaci jako „strašně zlou věc“. Za své city nikdo nemůže. Naopak, když budeš jednat čestně, pak jsi nikomu neublížil. Myslím, že daleko horší by bylo nechávat je v bláhové naději!

PhDr. Richard Braun

Mnoho odpovědí na své otázky získáte v archívu starších diskuzních fór webu, pro toto téma zde