www.004.cz >Poradna mix > Mix2

Autor: -mip->, Téma: Poradna mix, Vydáno dne: 26. 06. 2023
Článek pochází z internetového magazínu 004.cz, ISSN 1214-4452. Všechna práva autorů vyhrazena.

Občas praktikuji soulož do konečníku. Po té poslední se mi na žaludu objevili malé pupínky. Nesvědí to, nepálí, jen se na nich jemně porušila kůžička. Některé zmizely. Když se to snažím umýt, tak se kůžička odírá, vypadá to jako povlak při kandidóze. Může při análním styku vzniknout taková vyrážka, nebo kandidóza etc.

Občas praktikuji soulož do konečníku. Po té poslední se mi na žaludu objevili malé pupínky. Nesvědí to, nepálí, jen se na nich jemně porušila kůžička. Některé zmizely. Když se to snažím umýt, tak se kůžička odírá, vypadá to jako povlak při kandidóze. Může při análním styku vzniknout taková vyrážka, nebo kandidóza? Jak to mam ošetřit? Sex provozuji samozřejmě jen se svým partnerem.


O problematice análních souloží píšeme v článku střevní bakterie. Váš problém se jmenuje balanitida a píšeme o ní zde

V článcích se dočtete, že takovéto potíže pocházejí často právě z anální soulože. Střeva jsou plná různých bakterií, která mohou být původcem balanitid a uretritid. Po análním sexu doporučuji umýt penis antibakteriálním tekutým mýdlem a jít se vymočit, nebo používat kondom. Nedoporučuji používat lubrikační gel se spermicidem nonoxynol 9 - dráždí sliznici a ta se stává propustnější pro bakterie a viry. Váš problém s pupínky by vyřešila návštěva dermatovenerologického pracoviště. Pokud si myjete žalud, dávejte pozor čím si ho myjete. Všechna běžná mýdla zvyšují pH pokožky a to podporuje množení kvasinek - candid. Účinný může být Canesten, stejně jako Saloxyl či Bactroban.


Rád bych Vás požádal o pomoc. Asi před 8 měsíci jsem začal mít menší svědění v močové trubici, proto jsem navštívil urologii za účelem že mi někdo pomůže. Po velmi nepříjemném vyšetření, mi bylo zjištěno vyšetřením, že mám mykoplasy – obrovské množství Ureaplasma urealyticum.
Byl mi předepsán Rulid 2x balení. Pomohlo mi to, ale ne na dlouhou dobu. Proto jsem začal ještě užívat Brusinky (vitamíny).
Celou dobu mě nic netrápilo až nyní opět se mi to vrátilo, a proto jsem nasadil urologický čaj, ale moc nepomáhá. Do nemocnice už jít nechci, protože mám z vyšetření velký strach. Na vašich stránkách jsem se dočetl o této bakterii, ale pořád nevím čím je způsobena. Žiji s přítelem 2 roky a ani před tím jsem partnery nestřídal a můj partner je na tom podobně jako já. Na vašich stránkách jsem se také dočetl, že pokud je dospělý člověk naprosto v pořádku, tak se s tím tělo dokáže vyléčit samo, ale já bohužel do této kategorie asi nepatřím. Hodně mě to trápí, protože můj sexuální život se díky těmto problémům snížil na úplnou nulu, což mi není jedno. Proto Vás chci tímto požádat o pomoc, pokud nějaká existuje.

Roman


Ahoj Romane,

tvůj problém se jeví jako poměrně složitý a není v našich silách jej vyřešit k tvé spokojenosti mávnutím zázračného proutku před monitorem. Oslabený imunitní systém hraje nemalou roli jak v boji s ureaplasmou. Léčba je vždy spíše dlouhodobá a záleží na lékaři, pro jaký typ léčby se rozhodne. Rulid je bakteriostatické antibiotiku, které pouze zastavuje jejich množení, ale nezabíjí je. Jako lékař bych volil antibiotikum či chemoterapeutikum s baktericidními účinky.

Bakterie není ničím způsobena – kolem nás jsou biliony různých mikroorganismů a tento je jeden z těch, který využil díry v imunitním systému. Není to nic nesnadného. Pokud jsi byl zrovna oslabený, netrvá to dlouho a bakterie se rozmnoží. Promiskuita není rozhodující. Upozorňuji, že partner může být přenašeč a k úspěšnému odléčení tvých problémů by bylo vhodné jej vyšetřit.

Není urologický čaj jako urologický čaj. Vzhledem k tomu, že ATB ti přes mail nepředepíši, doporučuji užívat dlouhodbě urologické čaje, dostatečný pitný režim, prochlánout ledviny i močové cesty - výborný je např. zlatobýl. Dále močová desinficencia - medvědice léčivá(Arctostaphylos uva-ursi) a hruštička okrouhlolistá(Pirola rotundifolia). Obsahují arbutin štěpitelný v ledvinách na dezinfekčně působící látku hydrochinon. Dále doporučuji sirnou silici - např. lichořeřišnice. Výborná by byla divizna a len, které pokryjí ochranným hlenem zánětlivě změněné sliznice a tím mechanicky chránit, aby to při močení neštípalo. Koupíš v lékárně či ve spec. prodejně s bylinkami.


Je mi 16 a po líbání se mi objevily opary, které se pravidelně opakují. Může to mít spojitost s nějakou hepatitidou? S dotyčnou osobou neproběhl pohlavní styk, jen francouzské líbání. Pobolívají mne poslední dobou játra a na bocích, nevím, jestli to není psychická záležitost.

Přímá spojitost mezi oparem a hepatitidou není. K aktivaci HSV viru - původce oparu patří zejména stres, protože tento vir perzistuje na nervových drahách. Opar lze řešit lokálně podávaným aciclovirem např. Herpesin, nebo podávaný perorálně u těžkých a komplikovaných oparů - ten vám předepíše dermatovenerolog.

Obávám se, že specifikovat bolest jater je velmi těžké. Líbám se přenáší mononukleóza, která je pro tanto věk typická a je to mimo jiné jaterní onemocnění. Doporučuji co nejdříve provést jaterní testy z krve u praktického lékaře. Do té doby se vyvaruj mastným jídlům a dodržuj dietní stravu.


Chtěl bych se zeptat jestli je normální, když mě občas bolí varlata? A čím to je způsobeno?

Honza

Bolest varlat rozhodně normální není. Mohlo by to svědčit o zánětu (příp. chronickém), varikokéle, či rakovině, proto doporučujeme navštívit urologickou ambulanci.


Je možné, že by u muže mohl být příznakem kapavky průjem? Jak dlouho trvá léčba kapavky ? A je nutný pobyt v nemocnici?


Ne, průjem není příznakem kapavky. Ta se léčí antibiotiky/chemoterapeutiky a léčba probíhá ambulantně. Vzhledem k tomu, že nemocný je sledován, lze jen těžko říci, kdy „léčba“ končí, neboť na venerologickou ambulanci se musí dostavit ještě po 6 měsících na kontrolu. Protože u anogenitálních nekomplikovaných infekcí se používá k léčbě jen jediná dávka antibiotika/chemoterapeutika ve specifické výši pro daný druh (obvykle injekčně), lze tedy i říci že léčba je okamžitá.


Obracím se na vás kvůli podezření na pohlavní chorou. Je to asi pul roku, co sem na jsem svém penisu zpozoroval, že se zde objevil takový malý bělavý pupínek. Ten po nějaké době zmizel. Jak tak čtu o pohlavních chorobách, tak se toto podobá příznakům syfilis. A pravě to mi nedá spát, jak bych se mohl nakazit, když jsem ještě panic a nijak rizikově jsem se nechoval? Můžete mi říci, zda-li je možné, abych byl infikován? Jak bych měl dále postupovat?


O syfilis se nejedná – ten manifestuje velkým hnisavým vředem. Mohlo to být náhodné akné, z pohlavních chorob by se eventuelně mohlo jednat o projev herpes viru, jehož infekce není podmíněna pohlavním stykem, ale i tak se nebude jednat o nic vážného. Strach z nákazy pohlavní chorobou je mladých chlapců častým problémem. Naštěstí nebývá příliš reálný.


Mám na předkožce hned na začátku malou narudlou jizvičku, která i občas trochu bolí. Myslíte, že lze odstranit třeba jen asi 1cm předkožky,abych se zbavil té jizvičky? Můžete mi dát když tak kontakt na nějaké středisko,které by mne mohlo pomoci?


Ano, obřízku je možné provést jak si budeš přát, i jen 1cm, nebo jen tu jizvičku, jak se dohodneš s lékařem. Zvládne ji každá urologická ambulance v poliklinice.

Petr
Poradna 004