www.004.cz >Životní kolize a zneužívání > Je mi 55 a jsem efebofil

Autor: -zkp->, Téma: Životní kolize a zneužívání, Vydáno dne: 01. 04. 2024
Článek pochází z internetového magazínu 004.cz, ISSN 1214-4452. Všechna práva autorů vyhrazena.

Je mi 52 a nepovažují se za nějakého úzkostlivého ”fňukálka”, který úpí nad svým údělem. Svého času jsem prodělal i sexuologické vyšetření, které dokázalo, že jsem efebofil, který nemá rád mazlení, líbání - zkrátka intimní sbližování a to od doby mé mladosti, zhruba před 30 léty.

Je mi 52 a nepovažují se za nějakého úzkostlivého "fňukálka", který úpí nad svým údělem. Svého času jsem prodělal i sexuologické vyšetření, které dokázalo, že jsem efebofil, který nemá rád mazlení, líbání - zkrátka intimní sbližování a to od doby mé mladosti, zhruba před 30 léty. Do svých 20 let jsem žil heterosexuálně s děvčaty a bylo mi mezi nimi velmi dobře. Na vojně v mých snových představách začaly dívky ustupovat a do popředí se dostávaly představy kolegů-vojáků, živené i intenzivními homosexuálními praktikami. Zdaleka ne všichni v našem"klubu" byli homosexuálové, většina byla již ženatých a měli i děti. Při styku s dívkami mi tělesné intimity nevadily, při erotických hrátkách s muži se nemohu k jakékoliv intimitě přinutit. Obvykle mi stačila(a stačí), společná onanie s někým, kdo nepožadoval další praktiky. Myslím si, že je to praktické i hygienické, ale není možné s tím navázat jakýkoliv bližší stav, snad mimo přátelství, kamarádství a prožívání společných koníčků. Rád bych znal váš názor na toto své postavení. Již jsem se smířil, že s mladším klukem nějaký vztah asi těžko navážu. Naštěstí mám spoustu jiných zájmů, které mi tento stav odsouvají až na poslední místo.

Ludvík


Milý Ludvíku,

Bohužel ve vašem věku je pravděpodobnost vytvoření vztahu s mladým klukem pranízká a ani nedoporučuji se o kontakt nějak intenzivně pokoušet. Další nepodařené pokusy o vztah s mladistvým by mohly podpořit určitý pocit frustrace a samoty.

Efebofilové, pedofilové či chcete-li boyloveři patří k těm méně šťastným lidem ve společnosti, pokud jsou bez partnera, což tak většinou bývá. Je mi líto, že vám společnost v 21. století nedává více šancí a společenského respektu a jen tak se to nezmění. O to víc byste se měl snažit najít si takové množství přátel, abyste se tak nemohl cítit. Sám víte, že se možnosti seznámení s gayem, či podobně orientovanými lidmi velmi změnily v porovnání s dobou před rokem 89. Doporučuji využít maximum možností jak takové přátele a známé najít. Hodnotné chvíle, veselé zážitky a pocit životního naplnění můžete zažít nejen s partnerem, ale i ve skupině přátel.

Hodně štěstí.