www.004.cz >Životní kolize a zneužívání > Zamiloval jsem se do nevlastního syna

Autor: -zkp->, Téma: Životní kolize a zneužívání, Vydáno dne: 05. 09. 2023
Článek pochází z internetového magazínu 004.cz, ISSN 1214-4452. Všechna práva autorů vyhrazena.

Mám problém, který mně už přerůstá přes hlavu. Jsem 40let starý ženáč a mám dvě děti a můj problém je, že jsem se zamiloval do svého 18 let starého nevlastního syna. Poslední půl rok už nemůžu ani plnit své manželské povinnosti. Taky jsem už pomyslel na sebevraždu, ale na to mám moc zodpovědnosti vůči své rodině a nebo jsem prostě srab.

Ahoj kluci jsem už s toho všeho hrozně unavený, mám problém, který mně už přerůstá přes hlavu. Jsem 40let starý ženáč a mám dvě děti a můj problém je, že jsem se zamiloval do svého 18let starého nevlastního syna. Poslední půl rok už nemůžu ani plnit své manželské povinnosti. Taky jsem už pomyslel na sebevraždu, ale na to mám moc zodpovědnosti vůči své rodině a nebo jsem prostě srab. Nemohl by mi někdo poradit a nebo pomoc. Moct to už potřebuji. Nejhorší na věci je, že by to do mně nikdo neřekl. Toto tajemství semnou nese akorát můj syn.

Kamil


Milý Kamile.

Děkujeme za důvěru, se kterou se na nás obracíte. Velmi dobře rozumím situaci, ve které se nacházíte. Mnoho let předstírat někoho, kým jste nikdy nebyl je nesmírně obtížný úkol. Pokud jste doposud svou heterosexuální roli zvládal bez problémů je to velice obdivuhodný výkon. Musím však za sebe přiznat, že si jen stěží dokáži představit, že by se konzultací s odborníkem dalo vše vrátit tam, kde to bylo dříve. Je třeba si přiznat, že je před vámi mnoho důležitých životních rozhodnutí.

Prvním bodem bude, abyste se přijal takového jaký jste. Tedy, že vás přitahují více muži - chlapci než ženy. Jako velmi zásadní bych viděl, že se zapřísáhnete, že se nikdy nepokusíte o sexuální kontakt dobrovolný i nedobrovolný se svým nevlastním synem i za cenu, že se budete muset odstěhovat, abyste odvrátil pokušení.

Další otázkou, kterou budete muset rozhodnout je, zda-li zůstanete v rodině dál inkognito, či vyjdete s pravdou ven před svou manželkou. Je to velmi závažné rozhodnutí, které zcela změní již napjatou manželskou situaci. Zcela jasně se tím vyřeší otázka plnění toho, co nazýváte manželskou povinností. Nikdo po vás nemůže chtít, abyste spal se svou ženou, pokud vám to není příjemné a již toho nejste bez sebezapření psychicky i fyzicky schopen. Na druhou stranu bude manželka jistě vyžadovat adekvátní sexuální protějšek a pokud se oba nerozhodnete pro doživotní společný celibát, dříve či později to povede k rozvodu a každý si najde, nebo bude žít se svým mužem.

Jste jistě silný muž a věřím, že svůj coming out ve 40 letech zvládnete byť s něčí pomocí. Doporučil bych vám co nejdříve vyhledat vhodného terapeuta. Pokud mi napíšete odkud jste, pomohu vám s kolegy někoho vybrat, kdo bude moci ze zkušeností s takovou životní situací pomoci. Pozitivním krokem by byla i návštěva sexuologa. Plně vás pochopí a vedle případné psychoterapie, která pro vás bude velkým přínosem, případně předepíše vhodné farmakum, které vám pomůže snáze překonávat chmury, které vám vaše situace přináší.

Mnoho odpovědí na své otázky získáte v archívu starších diskuzních fór webu, pro toto téma zde