www.004.cz >Intimní poradna > Chci zbavit sexuálního pudu

Autor: -inp->, Téma: Intimní poradna, Vydáno dne: 12. 03. 2024
Článek pochází z internetového magazínu 004.cz, ISSN 1214-4452. Všechna práva autorů vyhrazena.

Potřebuji poradit. Je mi 18 let a nechci provozovat sex jakéhokoliv druhu, je to pro mě nechutná představa a vůbec - v tom jsou i jiné problémy - nechci sex. Jsem však stále - nevím jak to lépe nazvat nadržený a nechci si od toho pomáhat ručně. Existuje nějaký lék pro potlačení těchto pudů?

Potřebuji poradit. Je mi 18 let a nechci provozovat sex jakéhokoliv druhu, je to pro mě nechutná představa a vůbec - v tom jsou i jiné problémy - nechci sex. Jsem však stále - nevím jak to lépe nazvat ,nadržený a nechci si od toho pomáhat ručně. Existuje nějaký lék pro potlačení těchto pudů??? Slyšel jsem o Bromu (na vojně) a kastraci předem vylučuji... Poraďte prosím.

Zdenda


Milý Zdendo,

Pokud se kdokoliv snaží o odstranění přirozeného sexuálního pudu v mladším věku, nabízí se několik vysvětlení této potřeby. Vedle možností jak sexuální potřebu ztlumit na úroveň udržitelnou silou vůle, by bylo též dobré zkusit s odborníkem probrat, co tě k tomu vede a proč je pro tebe sexualita nežádoucí břímě. Vedle lidí pohlavně zneužívaných v dětství se stává, že o utlumení sexuální potřeby žádají lidé, kteří nepřijali určitou sexuální odlišnost, ve smyslu různých společenských či i jiných odchylek. Především z oblasti sexuální orientace, odchylek v sexuálním objektu nebo sexuální aktivitě. Chtěl bych, abys věděl, že se všemi nepříjemnými pocity pramenícími z vlastní sexuality se dá pracovat a je mnoho odborníků, kterým bys mohl důvěřovat a nelézat s nimi řešení.
Samozřejmě existují farmaka, která po určitém období sníží sexuální potřebu, ale jejich užívání nepatří k nejpřínosnějším pro mladý organismus. Jedná se o antiandrogeny (např. Androcur), nebo estrogeny (např. Provera). Předepíše výhradně sexuolog. Pokud by ses ozval odkud jsi, mohu ti nějakého ve tvém okolí doporučit.

Mnoho odpovědí na své otázky získáte v archívu starších diskuzních fór webu, pro toto téma zde