www.004.cz >Intimní poradna > Příliš citlivý žalud

Autor: -inp->, Téma: Intimní poradna, Vydáno dne: 29. 01. 2023
Článek pochází z internetového magazínu 004.cz, ISSN 1214-4452. Všechna práva autorů vyhrazena.

Potřeboval bych poradit. Při odkrytí předkožky mám nepříjemné pocity, když se dotknu žaludu. Někdy při styku s partnerkou, pokud se mi ona dotýká žaludu rukou, mám bolesti v podpaží. Můžete mi říct, co to znamená???

Potřeboval bych poradit. Při odkrytí předkožky mám nepříjemné pocity, když se dotknu žaludu. Někdy při styku s partnerkou, pokud se mi ona dotýká žaludu rukou, mám bolesti v podpaží. Můžete mi říct, co to znamená???

Vašek


Milý Vašku,

Pokožka žaludu u neobřezaných mužů je velmi citlivá. Rozdíl v pocitu z dotyku je různý a závisí na tom, jestli se žaludu dotýkáme na sucho, či s použítím lubrikantu příp. slin.

Rada jak se vyhnout nepříjemným pocitům je snadná. Nedělejte to, co je vám nepříjemné.
Žaludu bychom se měli dotýkat jen bříšky prstů a nikdy ne na sucho, pozor je třeba dát na nehty či jiné ostré a drsné předměty.

Přirozenou ochranou těla, před bolestivými pocity na žaludu jsou tzv. kapičky touhy. Při erekci a sexuálním vzrušení produkuje muž před samotnou ejakulucí několik kapek vazké tekutiny, produkované přídavnými žlázkami a prostatou. Tato tekutina má usnadňovat též pohlavní styk a může být i zdrojem oplodnění ženského vajíčka, neboť obsahuje životaschopné spermie.

U obřezaných mužů bez předkožky je kůže žaludu exponována oděru o spodní prádlo a časem se více znecitliví jako přirozená obrana na dotek. Na základě nedávného průzkumu v USA si ženy cení obřezaných mužů více, neboť potřebují delší dobu pohlavního styku k dovršení orgasmu, než muži neobřezaní, u nichž je průměrná délka pohlavního styku o 20-30% kratší. Příčinou je snížená vzrušivost obřezaných mužů.

Pokud vás partnerka masturbuje rukou, bylo by vhodné, aby masturbaci doplnila třeba felací a pokožku žaludu tak vlhčila alespoň slinami. K masturbaci můžete použít i lubrikační gel. Na trhu se nacházejí i gely, které se dají použít k orálnímu styku a s mírou konzumovat. Bolest v podpaží je dána konstitucí nervových drah a je to přirozený reflex při bolesti v této lokalizaci. Všimněte si, že pokud nás třeba bolí záda, bolí nás i hlava, přestože hlava je v pořádku. Této vlastnosti těla se používá při masážích tzv. reflexních bodů třeba na chodidlech, či akupunktuře.