www.004.cz >Intimní poradna > Vysoký tón hlasu

Autor: -inp->, Téma: Intimní poradna, Vydáno dne: 02. 03. 2024
Článek pochází z internetového magazínu 004.cz, ISSN 1214-4452. Všechna práva autorů vyhrazena.

Je mi 23 a mám hodně vysoko hlas. Vzhledem k tomu že mám i delší vlasy tak si mě pletou s holkou. Ani tak by mi to nevadilo, ale ten hlas bych rád alespoň někdy změnil. Proto moje prosba je asi taková - existuje nějaká možnost jak změnit hlas?

Ahoj kluci z poradny,
mám takový problém je mi 23 a mám hodně vysoko hlas. Vzhledem k tomu že mám i delší vlasy tak si mě pletou s holkou. Ani tak by mi to nevadilo, ale ten hlas bych rád alespoň někdy změnil. Proto moje prosba je asi taková - existuje nějaká možnost jak změnit hlas a nemuset se na to soustředit. Jestli ano tak jakou formou. Je k tomu potřeba cvičit nějaké techniky nebo přímo nějakým ambulantním zákrokem. Nebo jestli je možné to najít na nějakých stránkách. Předem dík a jste super.)

 Zdeněk


Ahoj Zdeňku,

Neznáme metodu, jak zaručeně změnit hlas jinak než-li nějakou lékařskou metodou – myšleno cvičením. Můžeš to ale zkusit třeba jako když se imitátor snaží napodobit nějakou osobu, ale ne každý má na to dostatečně vyvinuté hlasivky a je schopen.

Zajímavé by bylo pokusit se zjistit, jaká je příčina výšky tvého hlasu. Napadají nás tyto možnosti:

1/ Je to tebou vytvořená a nyní nežádoucí póza podpořená neurózou, afektovaným vystupováním apod. Hlas by šel přirozeně snížit spolu se změnou na psychice a chování.

2/ Příčina může být dána chybou v androgenní distribuci. Tedy hormonálně. Nutné je endokrinologické vyšetření. Podáváním androgenů by se dal hlas prohloubit, jako se to děje při konverzi transsexuálů. Úspěch nemusí být velký.

3/ Jedná se o genetickou vlohu. Tady je řešením chirurgická operace. Není jednoduchá, jednalo by se o extrémně jemnou operaci hlasivkových svalů. Možnosti dnešní ORL chirurgie jsou poměrně vysoké. Riziko ztráty hlasu je malé.

Svůj problém zkonzultuj na ORL pracovišti nejbližší polikliniky. Lze předpokládat, že zákrok nebude hrazen pojišťovnou.

Hodně úspěchů.