www.004.cz >Intimní poradna > Co se děje se spermatem v těle?

Autor: -inp->, Téma: Intimní poradna, Vydáno dne: 12. 08. 2023
Článek pochází z internetového magazínu 004.cz, ISSN 1214-4452. Všechna práva autorů vyhrazena.

Je zdravé polykat partnerovo semeno nebo je to škodlivé? Co se dál stane se semene, když se spolkne a zůstane v žaludku a nějak se rozloží nebo co? A co se stane když se partner ve mě udělá, je to nějak škodlivé nebo ne??

Ahoj!
Je zdravé polykat partnerovo semeno nebo je to škodlivé? Co se dál stane se semene, když se spolkne a zůstane v žaludku a nějak se rozloží nebo co? A co se stane když se partner ve mě udělá, je to nějak škodlivé nebo ne??

Dave


Ahoj Dave,

pokud je partner zdravý, není polykání škodlivé. Několik málo procent mužů má však v močové trubici streptokoky, které jim samotným nevadí, ale u partnera mohou být příčinou častých zánětů v krční oblasti. Orální sex by se nikdy neměl provozovat při uretritidách.

Sperma je jinak velmi výživné. Obsahuje významné aminokyseliny, dále cukry a jiné látky, které strávíme stejně jako třeba chléb.

Pokud jsou oba partneři prokazatelně HIV negativní – byli na testu HIV a dodržují hygienická pravidla, není důvod proč by museli nutně souložit s kondomem. Pokud partner ejakuluje do tvých střev, je dobré si poté zajít na WC. Sperma by mohlo evokovat nepříjemné nutkání na stolici, či by mohlo připomínat nutkání na „prdík“ a  mohlo by se stát, že nečekaně skončí ve spodním prádle, či na prostěradle. Postupně absorbuje do stolice, u které sníží konzistenci a následuje mírný ranní průjem. Část (voda) spermatu se vstřebá stěnou střeva.