www.004.cz >Intimní poradna > Rovnání křívého pyje

Autor: -inp->, Téma: Intimní poradna, Vydáno dne: 19. 01. 2023
Článek pochází z internetového magazínu 004.cz, ISSN 1214-4452. Všechna práva autorů vyhrazena.

Ahoj poradno, je mi 15 let a mám docela dost zakřivený penis-doleva,všiml sem si také, že je i doleva nakloněn. Při onanii držím penis přesně v těchto výše uvedených křivkách - nemohu si tím uškodit? Strašně rád bych ml zcela rovný penis co proto mohu udělat?

Ahoj poradno, je mi 15 let a mám docela dost zakřivený penis-doleva,všiml jsem si také, že je i doleva nakloněn. Při onanii držím penis přesně v těchto výše uvedených křivkách - nemohu si tím uškodit? Strašně rád bych ml zcela rovný penis co proto mohu udělat?

Marek


Ahoj Marku, jak jsme již psali, zcela rovný penis je spíše otázka kuriózní.

Víceméně každý muž má penis nějak zakřivený. Penis se chirurgicky nenarovnává pokud stojí mírně doleva či doprava. Doporučovali bychom se s tímto tvarem penisu psychicky vyrovnat a brát to jako normální součást sebe samého. Nemyslím si, že by to byl v budoucnu někdy důvod, proč budeš partnerem odmítnut.

Násilné ohýbání penisu proti jeho původnímu tvaru při ztopoření může být nebezpečné! Pokud držíš penis tak jak se ztopořil, není důvod k obavám. Pouze kdyby ses jej snažil bolestivě překroutit na druhou stranu, může nastat stav někdy označovaný jako zlomení(fraktura) penisu. Nic se ve skutečnosti neláme, ale dojde k poškození kavernózních těles, což může být velmi bolestivé a může to i ovlivnit schopnost pozdější erekce.

Frakturou penisu se tedy rozumí vzácná traumatická léze penisu, někdy spojená s poškozením uretry, charakterizovaná rupturou tunicae albuginea a velkého hematomu.

Pokud stojí penis směrem dolů a láme se v jednom bodě a tento stav se průběžně mění, jedná se o něco jiného tzv. plastickou induraci penisu.