www.004.cz >Intimní poradna > Chci změnit množství, barvu a chuť spermatu!

Autor: -inp->, Téma: Intimní poradna, Vydáno dne: 04. 07. 2022
Článek pochází z internetového magazínu 004.cz, ISSN 1214-4452. Všechna práva autorů vyhrazena.

Prosím, poraďte, jakým způsobem (pokud možno přírodním - třeba úpravou výživy) podpořit tvorbu spermatu. Při masturbaci nebo styku je množství mého semene menší, než dříve a taky je proti dřívějšku průhledné a vodnaté, nikoliv bílé a husté. Je mi 35, v práci pracuji s počítačem a část pracovní doby musím sedět. Může to mít vliv?

Prosím, poraďte, jakým způsobem (pokud možno přírodním - třeba úpravou výživy) podpořit tvorbu spermatu. Při masturbaci nebo styku je množství mého semene menší, než dříve a taky je proti dřívějšku průhledné a vodnaté, nikoliv bílé a husté. Je mi 35, v práci pracuji s počítačem a část pracovní doby musím sedět. Může to mít vliv? Díky.

Mates

Dobrý den, chci se zeptat, zda je možné nějakým způsobem zvýšit množství spermatu. Má na to vliv např. strava nebo jiné faktory? Jestli ano, jaké?

JanŽivotospráva má významný vliv na množství ejakulátu i množství spermií. Pokud cítíte výrazný úbytek, doporučuji se nechat vyšetřit odborným lékařem. Obecně by to chtělo více pohybu a zdravější životní styl. Např. sedět u počítače 16 hodin denně má negativní dopad nejen na spermatogenezi. Pokud hodně sedíte, dělejte si krátké několikaminutové přestávky na protažení zad, uvolněte oči. Noste nepřiléhavé volné spodní prádlo a ne těsné kalhoty. Zcela nevhodné jsou slipy, protože drží varlata příliš blízko tělu a ty se pak příliš zahřívají, to podporuje i dlouhé sezení. Pro správný vývoj spermií je potřeba nižší teplota. Nemyslete si, že když budete příštích 14 dní cvičit a větrat kalhoty, že se to zlepší. Zrání jedné spermie trvá 75 dní. Vlivem kontaminace životního prostředí především polychlorovanými bifenyly a DDT dochází u mužů k úbytku spermií. V roce 1940 měl průměrný muž 110 milionů spermií v 1 mm3, v roce 1990 už jen 66 milionů. Také klesá výtěžek ejakulátu. V roce 1940 měl obsah 3,5 ml, dnes je to 2,4 ml a méně.

Jako první pomoc doporučuji vitamín E, který si kupte v lékárně. Užívejte 200 mg 2x denně po následujících 6 týdnů. Pak jej vysaďte. Co se týče alternativní stravy, doporučuji konzumovat potraviny zvyšující prokrvení pohlavních orgánů (např. petržel, česnek, kapary, kopřivy). Povzbuzující účinek na celkový metabolismus a mužnou sílu díky obsahu bílkovin, minerálů, vitamínů a dalších účinných látek má anýz, artyčok, celer, citrón, cibule, česnek, datle, fíky, ženšen, kvasnice, kopřivy, mandle, oves, skořice, med, brokolice; zinek obsahují ústřice, dýňová semínka. Vysoký obsah vitamínu E je v pšeničných klíčcích. Můžete zkusit i klíčenou sóju a mungo výhonky.
 
Vitamín E má bezpochyby pozitivní vliv na funkci pohlavních žláz a množství ejakulátu, ale na druhou stranu zde hrozí velmi nebezpečné předávkování tokoferolem (vit. E) – tzv. hypervitaminóza. Hypervitaminóza se projeví zažívacími potížemi a jinými gastro-enterologickými příznaky, celkovou slabostí, migrénami, nedostatečnou srážlivostí krve v důsledku nedostatku vitamínu K. To dále může vést k akutní hypertonii a doživotní poruše krevního tlaku. Pokud vaše touha po sexuální výkonnosti nebude racionálně bržděna, čeká vás doživotní užívání kardiak a antihypertenziv. V lepším případě zůstane u poruch imunity a zvýšeného výskytu infekčních chorob.
 
Opakuji: Doporučujeme užívání ne delší než 2 měsíce a s maximální denní dávkou 400 mg. Bezpečné optimum je 200 mg.
 
U balení 100 mg jsou to tedy 2-4 kapsle.
200 mg 1-2 kapsle
400 mg max. 1 kapsle.

Mnoho odpovědí na své otázky získáte v archívu starších diskuzních fór webu, pro toto téma zde