www.004.cz >Intimní poradna > Vzrušují mne muži v košilích

Autor: -inp->, Téma: Intimní poradna, Vydáno dne: 06. 08. 2021
Článek pochází z internetového magazínu 004.cz, ISSN 1214-4452. Všechna práva autorů vyhrazena.

Jsem na kluky a vzrušují mě hrozně kluci pokud mají na sobě oblečenou košili. Mám strach to někomu říct a brání mi to i navázat vztah. Hrozně bych se chtěl pomilovat s někým, kdo má na sobě košili, jenže je mi tento požadavek trapné říct.

Ahoj mám takový problém. Jsem na kluky a vzrušují mě hrozně kluci pokud mají na sobě oblečenou košili. Mám strach to někomu říct a brání mi to i navázat vztah. Hrozně bych se chtěl pomilovat s někým, kdo má na sobě košili, jenže je mi tento požadavek trapné říct. Mám ale takový problém i při onanii. Nehoním si ho normálním způsobem, jak je u kluků obvyklé, ale lehnu si na bok, přiložím si košili k penisu a přimáčknu k penisu a nohama sevřu . Je to strašně vzrušující a udělám se. Normálním způsobem se neudělám nikdy, už to ani nezkouším. Co mám dělat? Dá se to vyléčit může mi to pak vadit v sexu z mužem?

Michal


Ahoj Michale,

děkujeme za projevenou důvěru, se kterou jsi se na nás obrátil se svým intimním problémem. Tomu, když někoho vzrušuje např. košile, boty, použité prádlo, kůže, latex říkáme fetišismus. Jelikož se o aspektech fetišismu příliš nepíše, nejprve bych se rád zmínil o tomto jevu šířeji. Jedná se erotické zaměření na neživé předměty nebo části lidského těla (tzv. parcialismus). Tyto objekty zastupují normálního sexuálního partnera.

 Vzhledem k tomu, že jsi ještě neměl skutečného sexuálního partnera a neznám ani tvůj věk, není možné soudit a diagnostikovat tvou preferenci jako fetišismus. Zcela rozhodující bude, jak se budeš k sexu stavět se skutečným partnerem. Pokud partner nebude mít zrovna košili, a ty kvůli tomu nebudeš mít na sex chuť, tak pak by se mohlo již jednat o deviaci ve smyslu fetišismu, která by ti mohla přinášet určité komplikace v budoucnosti.

Podle některých výzkumů činí fetišistické potřeby problémy pouze stydlivým, introvertním a neurotickými osobnostem, které často nejsou schopni konvenčních sexuálních aktivit. Obvykle jenom těmto jedincům může fetišismus činit potíže.
 Intenzita preference fetišistických objektů může být různá. Podle autorky Hydeové(1994) se jedná o kontinuální řadu intenzity: mírná– silná fetišistická potřeba, fetiš jako nevyhnutelná podmínka vzrušení, fetiš jako náhrada za partnera. Pokud by košile byla nevyhnutelným atributem tvého vzrušení, či náhradou partnera, bylo by možné říci, že se již jedná o abnormalitu(deviaci).

Tvé obavy však také pramení z toho, že košile se stala jediným způsobem jak dosáhneš vyvrcholení při masturbaci. Pokud tvůj první orgasmus byl právě ve spojení s košilí, jedná se o tzv. imprinting. Mnozí sexuologové připouští, že fetišismus může vzniknout u predisponovaných pacientů právě na základě nějaké zkušenosti, zejména už v dětství. Na rozdíl od pokusů léčit homosexualitu psychoterapií, má smysl sexuologicky vedená psychoterapie s cílem pomoci klientovi od nežádoucího fetišistického trápení. Cílem terapie může být snaha o úpravu chování, posílení vědomé kontroly, sebevědomí, změna postojů, adaptace na jiné objekty.

Mnoho lidí i gayů má silné fetišistické potřeby. Jedná se nejčastěji o fetišismus na vojenské a policejní uniformy či kůži. Tito gayové mají své kluby a setkání. Znám i klienty, které přitahují muži v obleku, kravatě a košili, stejně tak lze najít i inzerci, kdy gay hledá někoho s preferencí skate oblečení, touhu po sexu ve špinavých jeansech atd. Tvá preference není nic, zač by ses měl stydět. Velká spousta partnerů je schopna tolerovat takovéto sexuální libůstky, i když podobnou potřebu nesdílí. Nemá smysl otálet s hledáním vhodného partnera. Není třeba hned na první schůzce sdělovat svou potřebu. Teprve až najdeš někoho, na kterém ti bude záležet, měl bys mu sdělit své představy. Domnívám se, že milování v košili nebude pro druhého znamenat žádnou obět na rozdíl např. od potřeb sadomasochistických. Pokud by to nešlo samo, doporučuji vyhledat sexuologa.

Hodně štěstí.

Mnoho odpovědí na své otázky získáte v archívu starších diskuzních fór webu, pro toto téma zde