Tak vám nevím, pánové. Se svým životním partnerem jsem se seznámil, když mi bylo 26 a jemu o 20 víc. Do té doby jsem měl partnery spíš stejně staré, jako já. Ale žijeme spolu velmi šťastně už 30 let, samozřejmě, že to nebyla vždy jen procházka růžovým sadem, ale byl a je to nádherný život, když máte někoho, kdo vás podrží, když je vám nejhůř a naopak - když mu to můžete oplatit v případě, že je zrovna blbě jemu. Zdaleka nejsme sami, řada našich gay přátel spolu vydržela srovnatelně dlouhou dobu a pokud vím, jejich vztahy jsou velmi kvalitní.Nejde totiž jen o to, aby měl snahu se změnit ten starší, taky ten mladší musí mít schopnost vcítění se do problémů druhého, jinak to prostě nejde. Kdo pak jen marně vzdychá o věčné samotě, může si za to kolikrát sám. Stačí malinko - slevit ze své sebestřednosti. -Je jaro, pánové, usmějte se! Igor
Igor • 16.03. 2004 - 20:21 << RE

Je mi 20 takže by jste si mysleli, že to nedokážu pochopit. Jenže mám kamaráda kterému je taky neco kolem 50 a také to má težké s hledáním partnera. Navíc je slepý, ale je to skvělý chlap a kamarád. A věřím tomu, že i muži po 50 mají šanci. Jsou lidé kteří preferují starší muže, protože jsou už vyzrálí a už zanjí život a jeho nástrahy. Já Lduvíkovi přeji, aby našel svou lásku, určitě se ti to podaří.
Čau Ota
ICONER 18.03. 2004 - 07:14 << RE

Po přečtení článku Ludvíka mi bylo hned jasný, že také on patří mezi ty gaye mezi 15-99 lety, kteří hledají jen krásného prince. Jinak by si totiž nestěžoval, že mladí kluci nechápou, že starší muži mívají dost peněz, společenské postavení a zkušenosti. Ludvíku, neboj, řada z nich to BOHUŽEL chápe velmi dobře. Znám dost "vztahů" s velkým věkovým rozdílem, kdy mladík si užívá materiálních požitků a ten starší žije ve sladké naivitě, že ho ten druhý miluje a je mu věrný. Jestli tedy toužíš po mladém klukovi, tak uplatni svoje zkušenosti a finanční možnosti, a určitě nějakýho utáhneš. Počítej ale s tím, že mladí kluci, kteří nehledají chlapa pro jeho peníze a společenské postavení, tě odmítne. Mě je 23 a chlapa o moc staršího taky nechci a vždy budu hledat mezi vrstevníky. To, že mlady kluk hledá mladého kluka a ne 50letého chlapa je vpořádku. HT kluci a muži taky běžně hledají dívky a ženy věkově přiměřené (až na výše popsané případy) a nikdo je za to nekritizuje!
Tomáš • 20.03. 2004 - 13:04 << RE

Tome máš naprostou pravdu i když ne tak úplně. Rozhodně věkový rozdíl 20 let se může líbit tomu staršímu ale tomu mladšímu musí jít o víc než jen lásku aby s ním zůstal- potud s tebou souhlasím, ale osobně preferuji starší kluky, ale určitě ne kolem padesáti ale do těch třiceti to znamená o deset let starší než jsem já. A rozhodně ne kvůli penězům nebo postavení, ale jen pokud tam cítím něco víc. Když chci něco dokázat tak to musím dokázat sám a ne se vyšplhat po něčím úspěchu. Každý je ale jiný. Rozhodně je naivní myslet si, že ten mladý bude mít toho staršího natolik rád, že s ním zůstane. Když teda nepočítám gerontofily ti preferují starší partnery, ale to sem asi nepatří. Rozhodně bych přál Ludvíkovi hodně štěstí, ale ať nedoufá, že se za ním budou mladí otáčet. Pokud si to myslí tak to je hodně špatný.
iconer 24.03. 2004 - 06:58 << RE

Reakce na iconer 24.03. 2004 - 06:58
Milý Iconere. To, že se ti libí muži o něco starší, než jsi ty, je věcí tvého vkusu. Nechtěl jsem se tě (a tobě podobných kluků) nějak špatně dotknout - jestli se tak stalo, tak mi to promiň. Je ti asi 20 a líbí se ti muži do 30. Znám taky několik kluků, kteří mají podobný vkus, a musím uznat, že je řada mužů, kteří ve 30vypadají velice dobře. To, co jsem říkal o Ludvíkovi, se týká markatnějších věkových rozdílů (tak asi od 15 let) a nemělo by to být v rozporu s tvým názorem. Výrazný věkový rozdíl je rozdílem nejen v přitažlivosti těla, ale také velmi často rozporem v náhledu na život a na způsob jeho žití mezi mladým klukem a starším mužem. Také proto nejsou takovéto pseudovztahy harmonické, i když se to obvykle ten starší muž snaží navenek takto prezentovat. Já ve svých 23letech byl už mnohokrát sváděn o dost staršími muži, ale vždy jsem poznal, že by mě měli jako luxusní hračku na víkend nebo nějakou trofej (tím spíš, když byli ženatí). Mám kamaráda, který je vyloženě gerentofil, ale to je opravdu velice vzácná vyjímka. Všechny rádoby vztahy mužů s věkovým rozdílem přes 10let, které jsem poznal, nejsou žádné vztahy, ale jakási sexuálně-ekonomická symbióza. Přeji hodně štěstí.
Tomáš 27.03. 2004 - 19:03 << RE

Reakce na Tomáš 27.03. 2004 - 19:03
Nevím, jestli je to dogma, když žiju se svým klukem, kterému je 41 a mi je 25.. Ale už jsme spolu 6 let, bydlíme spolu a je to fajn...:-)
Marek 30.09. 2004 - 20:16 << RE

Od nepaměti se mi líbí hlavně muži mezi 60-70 (i víc!!!). Ale je mi to houby platný. Každý pohledný homosexuální "stařík" je "šťastně" ženatý, sedí doma a hraje si s vnoučaty (resp. pravnoučaty). Takže smůla!
Verlaine 05.03. 2005 - 20:53 << RE