Přístup policie nejen k HIV + ale i ke gayům (lesbám, trans. atd.) obecně je dosti tristní.

O to více mne mimo jiné mrzí závěr výzkumu o diskriminaci financovaný EU a provedený GI, že v České republice je všechno super a neexistuje diskriminace ani homofobie, mimo zanedbatelné okrajové a ojedinělé případy. A že hlavním nepřítelem g/l minority je nyní ona sama. A že klima pro život g/l minority je jedno z nejvstřícnějších v Evropě i v celém demokratickém světě. Závěr učiněný i přes vysoké procento (65 % !!) respondentů na diskriminaci si i v tomto výzkumu stěžujících. Pod tímto je podepsaný vedle Jiřího Hromady i výše citovaný dr. I. Procházka.

Doufám, že politici Vám budou vděčni za to, že jste je i před EU za všechny gaye pochválili a ukolébali je , že není potřeba nic dělat.
Vláďa 14.04. 2004 - 12:03 << RE

Ad Vláďa: To, že jsme na tom v rámci Evropy a zejména nově přistupujících zemí poměrně dobře s postojem k lesbickým ženám, gayům by určitě nemělo vést k uspokojení, že se nic neděje. Na druhou stranu patřím do generace, která může porovnávat dnešní situaci se stavem před dvaceti lety a ten rozdíl je markantní. Evropa je navíc na tom zřejmě nejlépe z kontinentů - muslimský Zanzibar právě přijal nový zákon, který trestá homosexualitu až 25 lety vězení.
Moje zkušenosti (zatím nepodložené daty) mi také říkají, že riziko diskriminiace HIV pozitivních je mnohem vyšší než u lesbických žen a gayů a podobně se zdá, že vyššímu riziku čelí transsexuálové.
Reakce médií na naši publikaci mi na rozdíl od Vládi zase připadala dosti kritická k naší společnosti. Záleží asi hlavně na tom, na co kdo klade důraz.
Ale určitě se shodneme v tom, že boj proti diskriminaci a netoleranci je nikdy nekončící a budeme v něm pokračovat, ať již spoluprací na připravované kampani anebo v prosazování přijetí antidiskriminačního zákonu (podle irského vzoru).
MUDr. Ivo Procházka • 15.04. 2004 - 12:13 << RE

To co se stalo pisateli článku je do neba volající drzost policajtů.Mám osobní zkušenost s HIV pozitivním, před 16 lety, kdy ještě osvěta zdaleka nebyla na dnešní úrovni, po zjištění HIV pozitivity u mého kamaráda přednosta nejmenované Okresní hygienické stanice na lékařském sympoziu až na jeho jméno uvedl vše, co se jeho osoby týkalo,tudíž všichni hned věděli o koho jde.Chudák nezvládl tlak veřejnosti a po ztrátě zaměstnání, přátel a známých, kdy jsem mu zůstal pouze já a má přítelkyně, psychiatrička, si po necelém roku od stanovení diagnózy vzal život.Želbohu je často spojováno onemocnění HIV s homosexualitou, přičemž už dávno neplatí co HIV+ to G/L.Možná by bylo vhodné, aby pánové typu pana Procházky, Hromady a pod. zauvažovali nad osvětou v tomto směru a ne pořád hájili G/L minoritu.Každý člověk přece žije jak ho pánbůh stvořil a není popdstatné, zda je to gay, heterák nebo bisexuál. Já jsem 100% gay, v životě jsem neměl jediný problém co se mé orientace týče a žiju pouze v trvalém svazku.
Honza 19.04. 2004 - 13:48 << RE