Ahoj všichni váhavci. Jděte do toho!! Jsem obyčejnej 17 letej kluk, kterej svý rodině nikdy nepřinášel žádný starosti…mám dobrej prospěch, našel jsem si brigádu, takže nosim do rodiny peníze…ale to není to, o čem jsem tady chtěl psát. Chtěl jsem psát o svém pocitu…pár hodin po tom, co jsem svým rodičům překvapil nejnepříjemnější překvapení, který si kdy dokázali představit…je to divnej pocit-počáteční euforie byla vystřídána prázdnotou…prázdnotou, která vystřídala všudypřítomné obavy, kterýma jsem dřív trpěl i když jsem si to nepřipouštěl. Je to fajn pocit. Dneska jsem měl v plánu jít po dlouhý době na zábavu, ale nepůjdu, protože si chci ten průvan v hlavě trochu užít. Najednou ze mě něco spadlo..už se nemusím přetvařovat a kontrolovat se, jak jsem to dělával…
No nic. Teď poslechněte tu o tom, jak jeden chlapec z maloměsta svým rodičům nevšední zážitek připravil… Vrazil domů a řekl, že včera nebyl tam, kde si jeho matka myslela že byl. Prozradil, že byl na schůzce s chlapcem. Matka se pokoušela syna přesvědčit, ať si nevymýšlí a řekne pravdu…až do té chvíle, kdy na její žertem míněný dotaz, jestli je teplej, vážně odpověděl, že ano. Otec toho chlapce to vzal skvěle. A chlapec zjistil, že i když se ho teď bude jeho mamina týden co týden ptát, jestli si nenašel dívku, budou si teď všichni mnohem líp rozumět. Teď píše tyhle slova a je moc rád, že našel odvahu….

Hodně štěstí i Vám. Pokud byste potřebovali trochu poradit, klidně se ozvěte na endeer[zavináč]email[tečka]cz
??? 03.08. 2002 - 19:17 << RE

Jsem vděčný, že i já patřím do prostředí, kde mne nikdo pro moji orientaci neodsuzuje. Jak jsem tu již četl, asi patřím mezi ty, co si dělají ze všeho srandu, není problém si udělat i sám ze sebe a z toho, že jsem na kluky. Když někdo má občas nějakou blbou připomínku, vždy najdu dobrou odpověď, která všechny pobaví a toho, kdo si do mne repnul, už ani nenapadne na to odpovídat.

Ví to o mne každý z gymplu, kdo mne zná. Občas se hádám s holkama o tom, který kluk je hezčí - spíš tak ze srandy.. Na základce to o mne vědělo jen několik kamarádů. V sedmé třídě (12) jsem se totiž s mým tehdejším přítelem Patricem a ještě jedním kamarádem vsadil, že se budu až do patnáctých narozenin chovat jako heterosexuál. Tedy vůči okolí, protože můj sexuální život se moc heterosexuálovi nepřibližoval. Sázku jsem vyhrál. A musím říct, byla to celkem sranda :-).

To, že jsem na kluky, jsem rodičům řekl před mými šestnáctinami, když se mne maminka ptala, proč pořád jezdím do Prahy (jsem z Kladna), a zeptala se, jestli náhodou netíhnu ke klukům. Několik sekund jsem přemýšlel, poté jsem se rozhodl. Vzala to celkem dobře. Táta podobně.

Děkuji všem, kteří změnili myšlení, nebo spíš chování (..) společnosti. Myslím, že největší dík patří SOHO a všem, kdo s ní spolupracovali. Rovněž můj dík patří provozovatelům serverů, takových, jako je tento. Pro neznalého mladého kluka na kluky je to skutečně nepředstavitelá výhra objevit tuhle stránku. A myslím, že jsou vám vděčni. Stejně tak jako já. Děláte dobrou práci a snažte se v ní, prosím, pokračovat.
snecik 05.09. 2002 - 22:51 << RE

No já osobně si nedovedu předsavit, že bych se rodině přiznal o své sexuální orientaci.Kdybych tak učinil asi bych neměl čas na školu a musel bych si najít práci a bydlení.Nedovedu si představit, že by můj táta by to přežil, neboť by nesnesl ani kdybych měl holku, natožpak kluka, to by pro něj byl již pěkně silný turek.
jean • 26.01. 2003 - 00:06 << RE

Ahojky vsichni!Mam problem ktery se tyce me orientace.Je mi 16 mam pritele ktereho si velmi vazim a to po dusevni i fyzicke strance.Mam vsak kamaradku se kterou si rozumim jeste mnohem vic.obe jsme z toho zmatene.Pohled na ni me privadi do naprosteho tranzu libani s ni je tajemne magicke a vzrusujici.Ona ma take pritele o ktereho by tak jako ja nechtela prijit.nejhorsi na tom vsem je ze nam to nepripada vuci nim nefer-bereme to spis jako ciste osobni zalezitost o ktere nemusi vedet.vim ze obe jeste podlehame vyvoji ale mam pocit ktery se stale vic umacnuje a to takovy ze jsem bisexualni orientace.
Lucka 09.02. 2003 - 12:14 << RE

Ďakujem za svojho najlepšieho kamaráta a kamarátku, s ktorými si po prezradení tohto môjho tajomstva rozumiem ešte viac ako predtým.Mám vás strašne rád. Obaja mi nesmierne pomáhajú a s ňou sa rozprávame, ktorý chalan je krajší a pod. Dííííky
Martin17 • 08.06. 2003 - 20:35 << RE

Dobry den.

Mam 16 a problem so svojou orientaciou. Od malicka ma pritahuje prezliekanie sa do zenskych siat
a rovnako licenie atd. Vsetko to ma sexualny podtext, cize asi trpim fetisistickym transv.
Najhorsie na tom je to, ze asi nie som ani heterosexual a nevzrusuju ma baby, no napriek tomu ma zeny akosi pritahuju a lakaju predstavy milovania sa so zenou, ale bez sexualneho styku. Uz si s tym neviem rady. Zacal som si to uvedomovat asi v 13 rokoch a odvtedy trpim depresiami, hlavne ked sa prizeram tolkym zdravym a stastnym ludom uzivajucim si krasnych partnerskych radovanok bez seuxalnych barier a uvedomujuc si predovsetkym fakt, ze nikdy nebudem vediet uspokojit svoju partnerku...

Viem, ze sa tato deviacia asi neda liecit, ale strasne by som chcel byt heterosexualom a zit normalny zivot tak ako kazdy moj rovesnik a donekonecna sa len nepretvarovat...
Kazda rada bude dobra...

Vsetkym srdecna vdaka. Jano.
Jano • 22.09. 2003 - 23:34 << RE

Reakce na Jano 22.09. 2003 - 23:34
Ahoj Jano,

Nevědět kam patřím je pro mladého člověka velmi skličující. Avšak hned na začátku musím přiznat, že nejsem schopen z mailu provést diagnostiku a poznat kým doopravdy jsi. V tvém případě bude diferenciální diagnostika nelehkým úkolem i pro lékaře sexuologa, jehož návštěvu ti doporučuji.
Fetišistický transvestitismus nemusí být konečným pojmenováním toho, co je pro tebe v tuto chvíli charakteristické. Velmi podobný je tzv. transvestitismus dvojí role. Tato porucha je řazena k poruchám sexuální identity. Pro transvestitu dvojí role je příznačné, že účel převlékání do ženských šatů je především pro přechodný zážitek příslušnosti k opačnému pohlaví a to bez silnějšího sexuálního vzrušení. Na rozdíl od transsexualismu se zde nevyskytuje touha po trvalé změně pohlaví.
Vzhledem k tomu, že je ti teprve 16 let nelze vyloučit, že období transvetitismu fetišistického nebo dvojí role je pouze přechodným obdobím před plným rozvinutím poruchy identity ve smyslu male to female transsexuality. Z hlediska diferenciální diagnostiky je pro transsexuály MtF typické, že šaty a dámské prádlo nosí i na veřejnosti, chovají se jako ženy, jsou přesvědčeni o tom, že jsou ženami jsou. Mají homosexuální zkušenosti s heterosexuály. Transvestité se chovají méně feminně. Na záchodě močí ve stoje a při falopletyzmografickém vyšetření(PPG) vykazují reakce na heterosexuální podněty.
Z toho, co jsi napsal nemohu vyloučit ještě malou možnost, že se jedná o homosexuální transvestitismus. Je však třeba zopakovat, že pro transvestitu je potřeba typické soulože muže i ženy velmi nízká a k sexuálnímu uspokojení preferují právě cross dressing.
Určitým přínosem by bylo tedy PPG vyšetření – tedy měřením reakcí na různé sexuální podněty, které provede každý sexuolog.

Hodně štěstí

Petr
Poradna 004
Poradna 004 30.09. 2003 - 20:53 << RE

Ahoj lidi,
je mi 16 let a nevím proč, táhne mě to k mužům. Navíc ale ke starším mužům, kolem 35-45 let. Jsou zkušenější a s těmito muži si asi rozumím. Teď jsem dokonce našel přítele, začínám ho i milovat. Je to příjemný člověk, rozumím mu a rád mu naslouchám. Jo, jistě, přiznám se, už jsme zažili i ty intimnější okamžiky. Ale řekněte mi...Není to příliš mimo? Zpočátku jsem se za to styděl, teď však ne. Navíc, nevím, jak to řeknu našim. Jsou to uplně normální lidi, ale nevím, jak by se stavili k tomu, že jsem bisexuál, a navíc zamilovanej.
Arrxen 24.12. 2003 - 22:08 << RE

Ahoj poradno. Mám na vás dotaz. Je mi dvacetdva let a svoji orientaci sem si plně připustil asi před čtyřmi měsíci. Zjistil sem že jako homosexuál nemám snad ani duši, a že vlastně to co sem kdy dělal, uměl nebo co sem si myslel, vůbec nevycházelo ze mě, ale s toho co ze mě vychovali ostatní. Je možné že homosexuálové většinou pouze svůj život přežívají, protože mají nedostatečně vybudované vlastní já?.
Ptám se proto že mi od malička dělá problém čtení, a soustředění se na jakékoliv nové informace a taky mám pocit že mě vlastně nic nezajímá - kromě chlapů. Nemám s toho pocit viny, ale je to pro osobní život velkej problém. Co myslíte?
Peta von Prag 04.02. 2004 - 03:10 << RE

Ahoj všichni jmenuju se Štěpán, je mi 16 a už je to dlouho co jsme přišel na to, že sem gay. Nu což, to mě už nějak netrápí, vlastně mě to ani nijak extra netrápilo a trápit doufám ani nikdy nebude...takovej je hold život...krutej a nádhernej ve všech směrech. Víte ale mám takovej drobnej problémek, spíš hlavolámek s jednim klučinou. Jmenuje se Fanda...Víte je to trochu takovej můj otazník nad všechny otazníky. S Fandou se známe už docela dlouho, chodíme spolu do školy. Minulej rok na začátku léta sme spolu byli na jedný párty, bylo tam s náma ještě dalších asi 10 lidí...pilo se, takže sme měli oblbé mozky, ale ne natolik, abychom se neovládali. Já sem dostal tradičně svojí kecavou a jel sem. To že sem gay mi samozřejmě neujelo, ale kecal sem o tom jak sem nadrženej apod... :-) Což Fandu docela hodně zaujalo, ostatní byli tak mimo že to asi ani moc nevnímali...zato Fanda se přidal , že je taky děsně nadrženej. Na první pohled ale šlo vidět, že on toho tolik nevypil a že je docela střízlivej. Tam mezi náma padla taková první jiskra. Od tý doby jako by si mě víc všímal...když sem přišel s novym hárem tak to jako jedinej ohodnotil fakt pozitivně, bez puberťáckých narážek apod. Oproti jinejm klukům se mnou mluví tak trochu jinak (jinak s klukama mluví jako 100% puberťák a drsňáček)...no možná...možná tak trochu jako s holkou :-) No a pak sme jednou s partou byli kempit pod stany. Já s Fandou ve stanu nebyl, byl sem s mim dobrym kámošem. Byli sme zase velmi veselý po alkoholu a okolo 3 ráno si šli lehnout. Můj spoluspící už chrněl, tak sem to chtěl zatáhnout taky. Když v tom tam přišel Fanda a vtírl se k nám (do supermalýho stanu přesně pro 2 !!!), zase sme perverzně kecali. Pak po asi hoďce a půl sem už chtěl docela spát a Fanda se zeptal jestli tu může přespat. Já řekl že jo...a řekl že nemá spacák, jestli se s nim podělim...já souhlasil. No a tak sme usnuli...teda Fanda usnul...zjevně...já ne. Měl sem strašný nutkání se s Fandou mazlit...ale strašný...tak sem neodolal ale začal sem mu laskat nohu...hladil sem ho apod. po břiše, po zadku, po noze a on nic. Jen občas zavrněl, tak sem přestal ...no a k ránu, když sem mu zajel někam (ehm, ehm), tak začal sténat (bylo to ze spánku ? byl opravdu tak perverzní ? nebo ho vzrušovalo že to sem právě já ?)...Nevim, pak se probudil a naprosto neutrálním tónem mi řekl že se tu opravdu krásně vyspal.

No a jaká je situace dnes ? Docela zvláštní...někdy spolu celý den nemluvíme, někdy je ke mě strašně milej (a možná si myslim že i trochu nervní)...nevim...poradíte miu drahá poradno ??
Sinusoid 08.02. 2005 - 22:19 << RE

Reakce na Sinusoid 08.02. 2005 - 22:19
Od čeho máš pusinku, Štěpánku? Co třeba se mu svěřit, až zase budete mít nějakou Vaši společnou chvilku? Proč mu neřekneš, že jsi gay? Myslím, že po tom, co jsi ve svém příspěvku napsal, se nemusíš moc bát. Zkus to! Přeju hodně štěstí a když pak písneš, jak to dopadlo, budu moc rád :o)
llukynek • 09.02. 2005 - 13:49 << RE

Když to nejde...
Sinusoid • 09.03. 2005 - 21:53 << RE

Cauky lidi!
je mi 20 od sve orientaci,jsem uz vedel davno,ale nebyl jsem si porad jistej.Pred dvema rokami jsem se priznal k rodine.Samozrejme ji to zaskocilo,jak by ne.Ted se stim smirily a jsem spokolen.Ale mam2 problemm a mi děla v tom.1. Ze jsem nedoslychavy ci trochu postizeny,ale normalni plny bolesti a citu.Chtel jsem najit pritele pri seznamce,ale vzdycky to dopadlo,ze me t neuzily a zdar.A to neni poprve,to uz je pokolikate a jsem z toho z necenej,ze hce se mi a nevim co mam delat.2.Chci byt mezi nima a stravit krasny dobrodruzstvi atd..Ale jsem stydlivej a bojim,ze se akorat strapnim.Jako byl jsem pred dvema rokami v centrum studu v Brne 3x.A ted je mi trapny se tam ukazat.Ja nevim,mozna jsem Blazen a tak to vypada.Budu se muset nejak vylecit.Budu rad,kdyz mi nejak poradite a mam vas vsechny rad ahoj Martin
excert 19.05. 2005 - 18:44 << RE