Zdárek Marťo !
Chtěl bych Ti nějak poradit a tak bych napsal za prvé, že pokud to ví otec, dám roku do ohně za to, že už to jednoduše ví i matka... !!! - no a za druhé, ví-li to otec, natož sestra atd., myslím, že jste prostě fungující rodina (kór když píšeš, že je máma milující rodič) a tudíž to nebude s tou mamkou větší problém než s kýmkoliv jiným z rodiny z těch, kterým si to již řekl!
za třetí:
Já, když jsem to nakonec doma řekl, tak jsem zjistil, že to vlastně všichni stejně už dávno tušili... !!!!
(aneb brácha mi kdysi dokonce uklrad jeden nejmenovaný časopis pro gaye, druhej brácha mi jinej ale stejný tématiky kdysi koupil a sestra zase našla mý časopisy pod postelí... prostě to všichni věděli, jen já nevěděl, že to vědí... resp. tuší )..
no a nakonec ti řeknu, jak to u mě probíhalo - neříkám, abys dělal nějakou "špatnost" na jejímž základě bys to matce sdělil, naopak když to shrnu, tak jde o to: ŘEKNI JÍTO, VSADÍM SE, ŽE TO POCHOPÍ A BUDE TO V CAJKU, - jde spíš o to, že ti to píšu, jen tak pro inspiraci - ale ta je občas taky důležitá (a můžeš jí třeba předložit jako příklad :-) - tak tedy:
Mě je dvacet a svůj takzvanej "comming out" mám za sebou... rodičům jsem to řekl... respektive právě matce (protože otec mi umřel ve čtyřech letech) a jak jsem to udělal? tak tedy:
Stále jsem nevěděl jak to někomu říct... než jsem odešel do z domu a začal se starat o sebe (což bylo mezi sedmnáctým a osmnáctým rokem - možná brzo... o to těžší... ale: O TO LEPŠÍ! - .... o tom někdy jindy.. :)
bydlel jsem tedy v malým městě, kde kdybych to na sebe "práskl", věděli by to "všichni" - časem, když jsem jednou udělal jednu takovou blíže nespecifikovanou blbost (kterou po sléze beru jako positivismus - obrovskou zkušenost), napsal jsem tehdy mámě dopis, kde jsem jí tu věc vysvětloval a kde jsem mimo jiné uvedl i to, že jedna z příčin, která k té "blbosti" vedla bylo to, že prožívám poslední dobou obrovskou osobní rozepři, neb jsem se strašně zamiloval a.... je to spolužák. . . - nebudu to dále rozpitvávat, tak tedy: celou noc že si to musím rozmyslet a přijdu až druhej den, pak jsem k ránu přišel, mamka, když vstávala do práce se šla podívat do pokoje a jestli tam su a když mě viděla, přišla ke mě, objala mě a řekla: "Ty seš vůl..." - pak už jen ahoj a šla do práce. Já pak vstával, šel do školy atp. no a odpoledne jsme seděli na koši v koupelně a že jako si promluvíme o tom všem, tedy přišla řeč i na to ohledně mý homosexuality.. mamaka mě vybídla, ať jí povím neco víc o tom, co jsem jí den před tím psal o tom Davidovi a já jí řek, že jsem teplej... prostě to přišlo samo, prostě jsem to řek... a ona? cituji: "a...?" JÁ: "jaký a...? - to je všechno - su teplej..." a MAMKA: "hmm... KDYBYS MĚL RAKOVINU, BYLO BY TO HORŠÍ..."
dalajlama 27.10. 2002 - 12:10 << RE