Ahoj, krasne popisujes to co se ucim:)) Komunikovat ve vztahu, je to opravdu potrebne a velmi krasne jsi to tu popsal:o)) diky
letadelkokane • 02.06. 2004 - 11:45 << RE

hm, ten clanek mi prijde nejaky divny, copak je vztah totez jako vymenny obchod ? Partnerovi vyhovim z lasky k nemu a z touhy ho hloubeji poznat. Ze stejnych duvodu vyhovi on me.
Tahle radobyfilosoficka uvaha by IMHO potrebovala chvili opravovat.
Matthieu de FSI • 02.06. 2004 - 19:01 << RE

Prave partnerstvi enni obchod. Ikdyz nektera zde pouzita slova k tomu mohou sverovat.JA to vnimam tak, z evzdy se najde tkaove reseni,aby byli spokojeni oba:o))Vsechno je podle me na otevrene komunikaci a napaditosti:o))
letadelkokane • 03.06. 2004 - 00:48 << RE

Alco, v mnoha věcech s Tebou souhlasím, jen bych to ještě doplnil. Ve vztahu dvou lidí jde vždy o toleranci a kompromis. Ale také o něco víc. Jestliže mám svého kamaráda opravdu rád, a teď nemyslím erotickou lásku dvou gayů se sexem, prostě mohu mít rád i kamaráda, který je heterosexuálně zaměřený, jestliže tedy mám kamaráda rád, jsem šťastný když mohu udělat něco co ho potěší. Půjdu s ním tedy na dostihy, i když mne to nebaví, ale ten chybějící zážitek z dostihů mi víc než nahradí vědomí, že díky mně je můj kamarád šťastný. A stejně tak očekávám, že on se mnou příště půjde ze stejných důvodů do divadla. Kdyby to neudělal, bylo by to sobecké. Nesobecká láska se neprojevuje v tom, že něco dostávám, ale v tom, že něco dávám, že druhému působím radost a jeho pocit štěstí se mi potom několikanásobně vrací. Samozřejmě vztah není výměnný obchod, nehledím na to, aby to co dávám bylo ekvivalentní tomu co dostávám. Ale dávám třeba i víc, ale s vědomím, že bych také dostal, kdyby ten druhý mohl.To je můj názor. Jsem vždycky šťastný když vídím, že ten koho mám rád je mým přičiněním šťastný.
Petr X 03.06. 2004 - 21:48 << RE

Re: Petr X
Moc hezky receno... nemam co dodat :o)
cerv • 10.06. 2004 - 21:55 << RE