neviete mi povedat nejake knihy a autorov specialne o homosexualite, dakujem vam, chcem o sebe vediet viac.

<< RE | pinkgirl dmgirl[zavináč]post.sk | 26.10. 2001 - 21:20 |


Ahoj,
když jsem měla ve škole psát seminárku z psychologie, vybrala jsem si téma homosexualita. Pročetla jsem všechny Vaše stránky a moc mě zaujaly. Jsou velmi hezky a srozumitelně psané. Děkuji Vám za ně. Moc přeju všem homosexálům, aby je všichni lidé brali takové, jakými se narodili. Takové jakými budou po celý život. Bohužel jsem se zatím s žádným člověkem, o kterém bych věděla, že je homosexuál nesetkala. Ráda bych nějakého poznala a byla jeho (její) kamarádka. Doufám, že se mi to někdy splní. Ještě jednou děkuji.
Bára

<< RE | Bára nurse[zavináč]atlas[tečka]cz | 11.11. 2001 - 18:23 |


Je pravda, že homosexuálové mohou provádět pohlaví styk beztrestně až od 18 let?

<< RE | Martina martinavinklarkova[zavináč]seznam[tečka]cz | 17.11. 2001 - 14:01 |


Báře: Děkuji za pochvalu stránek. To když chce být holka kamaráda nějakého gaye je již definový termín a říká se mu FagHag. Z anglického slova faggot, což znamená teplouš a hag je čarodějnice. zkus http://faghag.hyperlink[tečka]cz

Martině: Pohlavní styk heterosexuální i homosexuální je možný v ČR po dosažení 15 let věku. V Maďarsku je to 14 let a třeba v Rusku je zákonná hranice definována jen slovy \\\"vyspělá osobnost\\\".

<< RE | Alca alca[zavináč]004[tečka]cz | 29.11. 2001 - 21:14 |


Nesnášim homosexuály!
<< RE Studený • 12.01. 2002 - 16:18

Ad Studený: To je ale Tvůj problém, ne náš.
<< RE Petr V. Lochman 12.01. 2002 - 20:41

Jsem gay a nemislim si ze homosexualita je neco jineho nes heterosexualita. Roydil je jenom v tom s kzm se to dela
Perotoman 21.02. 2002 - 16:01 << RE

Ahoj!
Dělám referát a tahle vaše stránka mi vážně dost pomohla! Homosexualita je úplně přirozená a rozhodně se s ni neskrývejte. Jsem heterosexuální ale někdy vám vážně závidím! Packy Lenča
Leňulinka 26.02. 2002 - 20:25 << RE

Obsah těchto stránek je skutečně rozsáhlý i přesto jsem je doslova hltal. Zabralo mi to s malejma přestávkama asi 4 hodiny. Na tohle téma jsem toho přečetl už hodně, ale jsem ještě nenarazil na takhle ucelenej komplex informací který může pomoci gayům a lesbičkám při hledání chápání sebe sama . A nejen jim i jejich přátelům, rodičům a všem ostatním lidem, kteří si tak mohou vytvořit svůj vlastní nikým nezkreslený a "nepředžvýkaný" názor. Žádné dílo není dokonalé a jistě i tady se najdou nějaké nepřesnosti, ale ve svém důsledku je tohle dílo VELKÝM přínosem pro všechny ty, kteří se chtějí o gay a lesbické tématice něco dozvědět. Takže díky autorům !!! Johan
Johanek • 08.03. 2002 - 14:17 << RE

Ahoj.Jsem velmi nadsena vesemi strankami.Velmi pekne udelane. Myslim si, ze vsichni maji pravo na zivot a nikdo je nema co odsuzovat.Mam par kamaradu a kamaradek, ktere jsou stejne oriento¨vane a jsou nekdy lepsi nez normalni lidi.Proto jim verim vic a preju jim, aby meli stastny zivot a zustali takovy jaky jsou.
Sasa 12.04. 2002 - 12:05 << RE

Ahoj.Vaše stránky jsou bezva. Jen jsem chtěl tak trochu varovat všechny gay kluky co hledají. Hledejte dál,ale vybírejte dobře. Já jsem na všechno šel dost rychle,bylo to nádherný,a krátký. Teď něco vím, jsem zase sám, a čekám na léto - to pudu na HIV test(inkubační doba je krutě dlouhá). Nehrajte ruletu-nestojí to za to.
Marek • 15.04. 2002 - 21:26 << RE

Cau, nasel jsem tyto stranky a budu je pomalu procitat. Asi tim, co ted napisu nepotesim, mozna sokuju. Jsem homosexual a stydim se za to, pripadam si horsi nez ostatni, pripadam si jako hnusak. Myslim si ze homos. je nenormalni (z definice slova normalnost plyne ze je to konformita k vetsine, coz homosexualita rozhodne neni). Nechapu proc se vsichni tvari, ze je to tak super, skvely, ja nevim co vsechno, kdyz to neni pravda. Je to hnus, kdyz je Vas 4% a ostatnich je 95%. Mozna to je prirozeny (to je konecne na svete vsechno) , ale neznamena to, ze je to skvely nebo normalni. Hranice normality konci, jakmile je Vas mene nez 50%. Treba az Vase stranky proctu, zmenim nazor. Nebo ho zpresnim. Cau.
N/A 01.05. 2002 - 21:27 << RE

Jo chlape a co to zbejvajici jedno procento????? Co maj rikat voni ?
Pusinka • 20.05. 2002 - 22:37 << RE

mam problem kdyz jsem maly kluk tiez nemozu mit kluka lebo oni niechcu?
co mam delat?
bobek 10.06. 2002 - 23:05 << RE

JSEM NETOLERANTNÍ ???
Človek prosadil umělé přerušení těchotenství, znamená to, že během několika generací může prosadit i zabíjení postižených dětí ?
Človek prosadil euthanasii, možná, že za pár let prosadí i zabíjení neproduktivních lidí.
Člověk prosadil práva homosexuálů, znamená to, že za několik generaci začne prosazovat i práva PEDOFILŮ ???????????????????????????????????? Úchylka jako úchylka - homosexulaita i pedofilie nejsou přece předmětem volby, ale vloh !!!!!!
Fireball • 12.07. 2002 - 11:03 << RE

TO FIREBALL: I Pedofilové jsou lidé a většinou velmi nešťstní. Myslím, že je s nimi třeba soucítit. Pedofilie je vrozená stejně jako homosexualita, ale na rozdíl od ní je klasifikována jako deviace - porucha volby partnera. Také je někdy lepší rozilšovat pedofila, který má děti velmi rád a neublížil by jim a netouží po sexuálním kontaktu a na druhé straně pedosexuály, se kterými se setkáváme v černých kronikách nebo televizních zprávách. Připravuji o tom vlastní téma, kdy bude hotové nezáleží jen na mne. Jinak homosexualita není brána již mnoho let jako nemoc ani deviace, kterou je třeba léčit. Pedofilie se též neléčí, ale psychoterapeuticky se snažíme o adaptaci na sexuálně zralejší jedince, u těch, kteří nezvládají své nebezpečné pudy se podávají sexualitu tlumící farmaka. Dále homosexuálové nejsou nebezpeční pro jiné, což někteří pedofilové mohou být, proto je snažší prosadit jejich práva.
Alca 14.07. 2002 - 18:29 << RE

TO ALCA : Vím, jsem velmi omezený, ale pojem "PEDOSEXUÁL" jsem nyní četl prvně v životě. Pokud vím, tak neúměrná příchylnost, zejména se sexuálním podbarvením, k nezletilým osobám, se nazývá PEDFOILIE a tím to hasne.
Dále : copak homosexualita NENÍ ve své podstatě deviace ???? Tedy porucha volby partnera - ať už ji legislativně tolerujeme, či nikoliv ?????
Ještě dále : Jste si poravdu jist(á), že kdyby se v případě homosexuality neaplikovaly obdobné (nikoliv samozřejmě stejné) postupy jako v případě pedofilie, že by mohlo postupně dojít i k změně sexuální orinetace homosexuála jako v případě pedofila ?
A nakonec : Zákonné přijetí normy, která zrovnoprávňuje JAKOUKOLIV sexuální deviaci, je ve skutečnosti odebíráním práv sexulálně "normálních" občanů a základní popírání podstaty lidství jako takového..... Copak může mít tak těžce duševně nemocný člověk, jako je homosexuál, stejná práva jako jiný člověk s běžnou duševní kondicí ?????
Já si nemyslím (narozdíl od řady jiných názorů, vč. těch OPODSTATNĚNÝCH křesťanských názorů) že homosexulaita je stigma, které je nutno vymýtit ohněm a mečem, ale jsem si zcela jist, že by při řešení problémů těchto nevyléčitelně nemocných lidí měla zůstat zachována diskrétnost, jako při léčení jiných obdobných civilizačních chorob. Všechny snahy o veřejné řešení se mi bytostně hnusí a věřím, že řadu odpůrců může burcovat k odvetným akcím.....
Fireball • 15.07. 2002 - 14:56 << RE

TO ALCA 2 : Je snad důvodem, proč se jedna deviace toleruje a druhá, svou podstatou naprosto stejná, trestá, jenom jejich rozdílná společenská nebezpečnost ? A je snad toto i důvodem, proč by se měla ta méně nebezpečná deviace hned legislativně normalizovat ???? Vždyť i to slovo "normalizovat" vychází ze slova "normální". Normy jsou ty od toho, aby upravovaly, mnohdy problematické, stavy té normální a "odpovídající" drtivé 96% většiny . Jakpak by to např. ve strojírenství vypadalo, kdyby normy vznikaly podle výrobních zmetků ?????
Pokud je teoreticky možno vhodným působením "upravit" nezdravou orientaci pedofila (a logicky i homosexuála), kde je napsáno, že dostatečně dlouhé, důkladné a cílené legislativní a veřejné působení menšiny 4%, nemusí nakonec nutně začít negativně působit i na sexulální orientaci většiny ?????
Fireball • 15.07. 2002 - 15:23 << RE

Reakce na Fireball 15.07. 2002 - 15:23
Co věta, to perla. Myslím, že prezentací obdobných názorů před 30 lety bys postupoval velmi rychle v hierarchii naší normalizované společnosti. Ne jednotlivci, ale právě společnost udává normu, která se odráží v právech jedince a pokud jsou homosexuálové součástí společnosti, nevím z jakého důvodu by se neměli podílet na tvorbě této normy a dovolávat se svých práv na život. Existuje vůbec hranice mezi normálností a nenormálností člověka? Každý má přeci svou představu o fungování světa. A obecná představa, zakotvená v zákonech, by měla být ta nejvíc se přibližující většině, to máš pravdu. Proto si myslím, že schválení registrovaného partnerství bude možné jen ve chvíli, kdy společnost z velké části myšlenku přijme. Pokud si představím, že lidé, kteří s homosexuály žijí, jejich rodiny, přátelé… tvoří už docela slušné procento, které svým působením ovlivňuje stále tolerantnější smýšlení ostatních, když ho čistě náhodou nemají od přírody, je pravděpodobné, že dříve, či později bude homosexualita uznána zákonně za normální. Přeci nechceš někomu diktovat, jak má žít… léčit homosexuály… kolik z nich o léčbu prosí? Nechceš je náhodou zbavit svéprávnosti? Ohrožují svým způsobem života ostatní? Co je onou základní podstatou lidství, kterou by registrované partnerství homosexuálů popřelo u těch tvých sexuálně „normálních“ občanů? Jestli rozmnožování, tak to má snad dopad právě jen na homosexuály a ostatní se mohou vesele množit dál, ať už zákon bude, či nebude. Ještě směšnější je, že považuješ homosexualitu za civilizační chorobu. Řeknu ti tajemství, HOMOSEXUALITA TU BYLA, JE A BUDE, pokud to nepochopíš, pozvu tě k nám, můžeš se podívat na mýho psa, já ho homosexualitě rozhodně neučil. A poslední tvrzení mě už fakt dostalo. Možná, že řada homosexuálů by právě kvůli takovým, jako jsi ty, byla raději „normální“ a přes neustálé působení heterosexuální většiny to prostě nejde, narodili se tak, byli by nešťastní, popřeli by sami sebe, kdyby měli žít jinak. Takže můžeš být klidný, že by neustálé působení homosexuální menšiny nějak ovlivnilo orientaci heterosexuálů. Jediné, co mohou, je ovlivnit jejich názory ve svůj prospěch, aby se jim lépe žilo, což snad pochopí i ten můj pes, kterej má to štěstí, že mu může bejt úplně ukradený, co si o jeho homosexuálních sklonech kdo myslí. Pro společnost jsou daleko nebezpečnější psi, co koušou bez důvodu a zákeřně. Ale pokud se přesto bojíš, že působení 4% menšiny ovlivní nějak negativně orientaci většiny, zapřemýšlej nad pokračováním v listování stránkami homosexuálů, mohlo by to mít ten nepříjemný efekt, že bys najednou začal vidět barevněji a narušilo by to tvé znormalizované strojírenské myšlení.
Ignatik 15.07. 2002 - 21:28 << RE

Reakce na Blue_man 15.07. 2002 - 20:07
Vážný pane (nebo paní, slečno?), mým účelem nebylo nikoho ponížit, či se nějak povýšit. Účelem mých myšlenek bylo rozpoutat diskuzi na konkrétní téma, které není, a nejen pouze mě, zcela jasné. Pokud se vysmíváte mě, znamená to v podstatě, že si vysmíváte i sám sobě, jelikož takováto reakce se nic nesnaží řešit a ponechává problém na mrtvém bodě, v němž leží v naší splečnosti (i díky takovým, jako jste Vy) doposud. Pokud se cítíte být rovnoprávným občan naší země a máte pocit, že Vaše občanská práva jsou nedostatečná, nezbude Vám, než se takovýchto debat účastnit jinak, než jak jste právě předvedl...
Fireball • 16.07. 2002 - 10:13 << RE

Reakce na Ignatik 15.07. 2002 - 21:28
Vážený Ignatiku,děkuji za zhodnocení mého nazoru hned ve Vašem úvodu. Také si myslim, že mám značně vyhraněné názory na věc, ale musím Vás rovnež upozornit, že tento názor sdílí naprostro nepochybně drtivá většina z 96% ovyvatel naší společnosti.Takže věřte, že pokud získáte body u mě, nepochybně byste je získal i u většiny.
Musím uznat, že vaše myšlenka o vztahu normy-jedince-společnosti má opravdu něco do sebe, myšlenka je jasná a lze ji ohodnotit plně "bez ztráty kytičky", i když myšlenka o dovolávání se práv na život mi připadá poněkud přitažená za vlasy. Rozdíl je dožadovat se přirozených práv heterosexuálních párů a rozdí je dožadovat se neupíraného práva na život. Zato této větě předcházející myšlenku o "rychlém společenském postupu" ponechám raději bez reakce, beru ji jako snahu vnést nádech humoru, do jinak dost svízelné a citlivé, problematiky.
Volbu, co je v sexuální orinetaci normální neprovádí člověk. Tuto volbu za nás provedla odpovědně a důmyslně sama matka příroda, která má na svědomí i mnohem doknalejší a dodnes vědecky nepochopené principy, než je souvztažnost jedinců. Jak si jistě dobře uvědomujete, NIKDE (!!!!!!!!!!!) v přírodě se nevyskytuje sexuálni vztah mezi jednici stejného pohlaví (pominu-li zvláštnosti jako je pučení, dělení, sexuální hrátky hermafroditů apod.). Už jenom z tohoto důvodu si představuji přijetí
Co se týče reakce na léčení homosexuality, doporučuji Vám znovu přečíst předchozí příspěvky, zjistíte, že nic takového, jako je vnucování léčby jsem nenavrhl, ale pouze porovnal s možnosti léčby různých sexuálních deviací (nebo snad není homosexualita sexuální deviace?). Dotaz o snaze zbavení homosexuálnu svéprávnosti je opravdu dokonalý. Tak jak to tedy je? Jsou homosexuálové bez práv a musí si je tedy legislativně získat? Nebo jsou to vlastně plnoprávní občané, ale pak již ztrácí smysl debatovat o nějaký dalších právech nad rámec jinak ROVNÉHO PRÁVA?
O nadčasové existenci homosexuality nepochybuji, stejně jako nepochybyji o nadčasové existenci pedofilních vztahů apod. Ale choroba je CIVLIZAČNÍ (tedy spojená s existencí člověkem).
Co se Vašeho psa týče, kynologie je oblast v níž se dost vyznám, takže některé stavy těchto, zcela heterosexuálních přátel člověka, jsou mi velmi známy - v tomto případě se jedná o STAV duše, nikoliv přírodní deviaci. V této sovislosti mě napadla jedna podlá myšlenka, jejíž zveřejnění by Vás, v očích čtenářů, velmi snevážila a proto ji raději neuvedu. Pozorný čtenář pochopí...
O neštěsti v duši hmosexuála nepochybuji, představa, že mám potřeby, které se vymykají přírodním zákonitostem, by mě rozhodně nemohla ponechat v klidu. Už to by pro mě muselo byt důvodem pro pohled dopředu nebo dolu. Hlavu bych se asi ve sve neutěšené situaci neoopovážil pozvednout a vnucovat své neštěstí druhým, budit soucit a využívat ho pro vlastní profit.
Vliv 4% na "zanedbatelných" 96% byl myšlen částečně jako nasázka, i když, v podstatě, celé snažení homosexuální komunity není , víceméně, nic jiného, než intenzivní úsilí o dosažení právě takového vlivu.
A na závěr : pokud by ono mé vlastní "barvitější vidění" mohlo mít za následek mou vlastní sexuální příchylnost k člověku stejného pohlaví, potom se, s Vaším dovolením, této duhové kráse raději nepodvolím.

A na úplný závěr : Povšimněte si laskavě prosím, jakým způsobem Vás gramaticky oslovuji a jakým způsobem s Vami komunikuji. Již tento detail jasně napovídá, kdo, komu a do jaké míry jak je ochoten naslouchat, vážit si jeho názorů a uvažovat nad nimi. Pro Vaši informaci, mluvnicky vyjádřeno, je to druhá osoba čísla množného (VY). Použití druhé osoby čísla jednotného (TY) dáva jasně najevo subjektivní pocit despektu, nadřazenosti a převahy....
Fireball • 16.07. 2002 - 11:12 << RE

Reakce na Fireball 16.07. 2002 - 11:12
Vážený FIREBALLi, dovolím si vyjádřit údiv nad zastaralostí a omezeností Vašich názorů... nebudu analyzovat celý Váš příspěvek, jenom dvě maličkosti: tvrdíte že NIKDE v přírodě neexistuje sexuální vztah mezi jedinci stejného pohlaví - obávám se že se mýlíte, nicméně dovoluji si Vás upozornit na fakt, že NIKDE v přírodě neexistuje ani PRÁVNÍ SYSTÉM - ten totiž existuje jenom ve společenství LIDÍ - tedy, místama....
Druhá věc: na vaší otázku "nebo snad není homosexualita sexuální deviace?" odpovím: ne, není. Je to jedna z existujících forem sexuality...
S pozdravem,

L. Kelemen, CODE004
COF 16.07. 2002 - 12:00 << RE

Reakce na COF 16.07. 2002 - 12:00
Je mi líto, ale o pedofilii lze říce též, že se jedná o jedu z forem sexuality....
Fireball • 16.07. 2002 - 14:31 << RE

Reakce na COF 16.07. 2002 - 12:00
1) Udiveuje mě, že mluvíte o mých zastaralých názorech a ani neprojevujete zájem o jejich analýzu - takovýmto způsobem lze asi jen těžko "omladit" ty "zastaralé" názory většiny.

2) Byl byste tak laskav a specifikoval alespoň 4% z celkového objemu fauny a flóry (s vyjímkou člověka) u nichž je NORMÁLNÍ (tedy většinový) homosexuální způsob partnertství ???

3) Velmi by mě, v souvislosti s upozorněním na existenci právního systému v lidské společnosti, zajímalo, jaký by asi byl právní systém opic, mateřídoušky, chobotnic nebo nezmara zeleného..... Co pro Boha (kterého by se samozřejmě homosexuální občané dovolávat raději neměli) chtěl tímto obratem básník řící ????
Fireball • 16.07. 2002 - 14:42 << RE

Reakce na Fireball 16.07. 2002 - 14:42
Ach jo, tak teď mám vysvětlovat něco člověku, který zřejmě není ochoten (možná schopen) pochopit cokoliv, co nevzniko v jeho hlavě... no, ať to mám za sebou:

ad a) Vaše názory jsou již na první pohled tak jednostranné a Vaše argumenty tak tendenční že jsem předem usoudil že nemá cenu se obouvat do jednotlivých téz Vašeho příspěvku;

ad b) člověče, Vy si pletete dojmy s pojmy... nejste ochoten (možná schopen) pochopit rozdíl mezi homosexuálním chováním, homosexuální orientací a partnerstvím (homosexuální partnerství - co to je???) - sorry, nebudu Vám vysvětlovat rozsdíly mezi nimi, nejsem ani Váš učitel ani Váš rodič, dokonce ani partajní kolega... takže, ad b) - nechcete mi snad tvrdit že se ve fauně nevyskytuje homosexuální chování a orientace???

ad c) ta metafora s tím právním systémem byla o tom, že lidi si vytvořili úplně jiný systém, že žijou ne na základě práva silnějšího, že společnost není o potravinovém řetezci - že prostě člověk je tvor jedinenčý, více vyvinutý, že má svá specifika. Lidská sexualita již dávno není jenom o rozmnožování (proč a jak by jinak existovalo nejstarší lidské řemeslo, že jo...) a tudíž tak jak některým chlapům se líbí prsaté ženy, některým styl a la Twiggy no a některým se líbí chlapi, prostě "někdo to rád horké" - a není to výmysl, unuděnost, módní trend (výjimky potvrzující pravdilo samozřejmě se vyskytují) ale je to o jejich osobnosti, charakteru, ZÁKLADNÍM ČRTU CHOVÁNÍ.
A ať se Vám to líbí, tím, že někoho prostě přitahuje (citově a/nebo tělesně) stejné pohlaví, ještě není o nic horším člověkem jako vy a pokud má stejné povinnosti (a to má, zákony se vzathují bez rozdílu na každého) - má mít úplně stejná práva.

Jo a ještě něco: pedofilie - ať heterosexuální nebo homosexuální (stejně jako gerontofilie, zoofilie, nekrofilie atd.) JSOU sexuální deviacií, na rozdíl od homosexuální ORIENTACE... Otázka je, do jakého věku "objektu" sexuální touhy se jedná o pedofilii - tj. od jakého věku vlastně člověk může rozhodovat sám za sebe, jestli ho ten druhý přitahuje dostatečně k tomu aby přistoupil na sexuální kontakt s ním...

Děkuji, o další diskuzi nemám zájem.
COF 16.07. 2002 - 17:23 << RE

aha, pardon, v bodě ad c), 2. odstavec vypadlo "nebo ne", začátek měl znít:
A ať se Vám to líbí nebo ne, tím, ...
Cof 16.07. 2002 - 17:27 << RE

To Fireball: Zajímavé, ale trochu tomu nerozumím. Pokud máš problém s homosexualitou, připravil jsem projekt homofobie.004[tečka]cz, který by to mohl pomoci lépe pochopit tuto problematiku. Pokud se ti bytostně hnusí řešení reg. partnerství a dalších věcí okolo homosexuality, dovolím si ocitovat, to co jsem už napsal v jiném projektu: Všichni homofobní jedinci, u nichž nelze zvrátit jejich dogmatické postoje předložením a vysvětlením základních biologických principů a výše uvedených zákonitostí lidské embryogeneze, by měli zvážit, jestli jejich homofobie nevyplývá z vlastních projevů osobnostní nejistoty, kterou by mohlo odstranit hlubší sebepoznání. Je totiž známo, že v pozadí řady homofobních postojů může být i nejistota s vlastní sexuální orientací a nevědomá potřeba udržení integrity vlastní osobnosti.
Nyní v krátkosti vysvětlím, co jsi nepochopil. Pedosexuál je lékařsky užívaný termín. Setkáš se s ním v odborné literatuře, ale vzhledem k tvým názorům je evidentní, že nic odborného nečteš, ale žiješ ve vlastním bludu. Pedofile je orientace na jedince bez vyzrálých sekundárních pohlavních znaků. U homosexuálních mužů se označuje za pedofilii preference dětí do 13 let, efebofilie vyhledávání partnerů 15 - 20letých, androfilie zaměření na dospělé muže a gerontofilie zaměření na starce.
U lesbických kontaktů se hovoří o korofilii (děti), partenofilii (adolescentní dívky), gynekofilii (dospělé ženy) a graeofilii (stařeny). Jak je vidět, termínů lze najít mnoho. K homosexualitě v 21. století nepřistupujeme jako k deviaci. Již jsem psal, že není takto klasifikována od minulého století. Také to není porucha, ale vývojová alternativa hypotalamu, se kterou se setkáváme nejen u lidí, ale i u ostatních vyšších živočichů. Není to civilizační choroba, neboť nesplňuje její definici. S homosexualitou se v lidské historii setkáváme tak dlouho, jak staré jsou historické artefakty.
Nechápu otázku o změně orientace homosexuála ve srovnání s pedofilem. Ani pedofile ani homosexualita nejde měnit. Pouze pedofilové, kteří nezvládají své potřeby udržet pod pokličkou masturbace využívají psychoterapeutické pomoci tuto potřebu dokázat transformovat. Nechápu, v čem by bylo přínosné aplikovat to na homosexuály???
Nerozumím též větě, kde píšeš o tom, že by měla být zachovávána diskrétnost při řešení problémů homosexuálů. Homosexuálové mívají problém, když si svou orientaci uvědomují a učí se s ní žít. Problém Coming outu je obvykle řešen extrémně diskrétně. Druhý problém nastává o mnoho let později, když dva homosexuálové vytvoří vztah a společný majetek a mají zájem uzavřít registrované partnerství, ale u nás stále nemohou. Myslím, že kdyby existovalo, bude se leckdy jednat o diskrétně provedenou birokratickou formalitu, nezpochybnitelného významu. Pokud budeme vycházet z obvyklého odhadu 4% homosexuálů, registrované partnerství právně postihne cca 1 000 000 obyvatel ČR, tedy rodin gayů a lesbiček.
Alca 16.07. 2002 - 20:09 << RE

To fireball2: Ano, hlavním rozdílem v přístupu k pedofili je její nebezpečnost. Styk se sexuálně nevyzrálým dítětem, může (!a nemusí) deformovat jeho sexuální cítění a další vývoj. Když spolu dobrovolně šuká chlap s chlapem, tak ti to má být jedno, pokud po tom sám netoužíš a nezávidíš jim tedy. Pokud ti však sadistický pedofil – přesněji pedosexuál zmrzačí vlastní dítě, tak tě samozřejmě zajímá a existuje zde zákon, který přinutí onoho devianta pykat za to, co způsobil a nařídí mu sexuologickou léčbu – tlumení jeho potřeb, jak jsem již psal.
Nechápu v čem je homosexualita méně nebezpečná než pedofilie. Myslím totiž, že neznám její jakoukoliv nebezpečnost pro společnost. Existuje studie, která pojednává o tom, že homosexuálové, jakožto marginální skupina se snadno v důsledku homofobie dostávají na okraj společnosti, kde se dopouští trestné činnosti. Jedná se o děti, které vyhodili vlastní rodiče z domova apod. Takže, kdo je tu nebezpečný jsi ty se svými homofobními postoji.

Tvůj obzor v chápání pojmu normalita, norma a normální končí na špičce tvého nosu. I ve strojírenství je norma od toho, aby vyčlenila valenci, kdy je výrobek Ok a kdy už je šmejd. Homosexuál je normální člověk, stejně jako ty. Jeho odlišnost je pouze v tom, že když večer zhasne lampičku, tak se přitulí k člověku stejného pohlaví, ale když s tebou ráno jede v autobuse do práce, tak to určitě nepoznáš. Zřejmě jsi špatně četl, takže opakuji, že homosexualita není civilizovaným světem brána jako nenormalita, což vyhlásila i světová zdravotnická organizace WHO. Normální neznamená většinový. Pro určité období a společnost je norma jiná. Nicméně homosexualita je normální jev po celou dobu existence člověka. Pokud bych aplikoval tvou teorii normality na cokoliv jiného, nezdá se mi to logické. Norma upravuje problém většiny? To snad ne? Např. V Praze propukne z kontaminace vodovodního řadu epidemie skvrnitého tyfu. 60% Pražanů se nakazí. Je to většina, takže se skvrnitý tyfus prohlásí za normální a přestane se léčit, protože ho má většina? Kolik lidí má naprosto zdravé zuby? Tak 7%, jsou tito lidé nenormální, když jsou v menšině?
Jak si představuješ, že když lidé kolem tebe ti budou říkat, že jsou „gay“, jak tě to negativně ovlivní? Hořím nedočkavostí na tvou odpověď!!!
Jo a ještě jedno: Když uznáš, že tvé předsudky byly neoprávněné a zbytečné, napiš. Dostane se ti uznání a zvu tě na večeři!
Alca 16.07. 2002 - 20:09 << RE

Reakce na příspěvek Fireball 16.07. 2002 - 11:12
Když někdo něco činí a mně se to jeví nesmyslné, či nepřijatelné, musím se vždycky na chvilku zastavit, zamyslet se nad důvody a situací člověka. Vždycky jsem chtěl, aby můj názor na svět byl takový, že se do něj vlezou názory všech ostatních, abych je mohl akceptovat. A aby ostatní, co nejlépe pochopili mne, jsem upřímný a otevřený. Proč se hodnoty některých lidí tak moc liší od mých, mě nutí dál a dál bádat nad subjektivitou mého pohledu. Abych pravdu řekl, dělá mi potíže pochopit pohnutky, které vás vedou k trávení času nad touto diskuzí. Obzvlášť, když jsou vaše názory tak vyhraněné. Snad chcete homosexuály spasit nebo se v tom lepším případě zaobíráte správnosti svých názorů? V prvním případě narazíte, protože o to nikdo nežádá a v tom druhém se vám klaním (a budu z toho dál vycházet). Chce to od vás ale notnou dávku empatie. S dětmi jsem vždycky hrával hry, při kterých měli třeba hodiny zavázané oči a pak s radostí poslouchal jejich dlouhé hovory o životě slepců. A to zažili jen trošku intenzivněji ten pocit, odkázaní na zbylé smysly. Tím nechci říct, abyste se zkusmo choval jako homosexuál, ale jen to, že jste začal docela dobře, zájmem o virtuální svět homosexuálů. Pokud byste ovšem svoje názory vystavěl na virtualitě, bylo by to zřejmě velmi nesmyslné, takže doporučuji vstup do druhého levelu, zajeďte na nějakou akci pořádanou kluky z 004, či ingejány, neúčástní se jich jen homosexuálové. Sám jsem přesně tohle provedl poprvé v prosinci, poprvé se seznámil s gays a až jsem se zastyděl za svůj dřívější pohled. Pravda, měl jsem k tomu větší motivaci, než vy. Matka příroda mě naprosto odpovědně a důmyslně obdařila nevyhraněnou orientací. Ostatně člověka jsem vždy pokládal za součást přírody a rozhodně si neodvažuji používat v souvislosti s existencí čehokoli tvrzení…. NIKDY, NIKDE… nemám k tomu odvahu, protože ani pořádně nevím, jak málo vím. Vašemu zvláštnímu definování homosexuálních projevů psů moc nerozumím a doufám, že pozorný čtenář pochopil, že mám svého psa opravdu rád. A dál. Do prosince jsem vůbec nebádal nad registrovaným partnerstvím a bylo mně to fuk, v mém životě mě máloco omezuje a jsem celkem rád že žiji tady a teď. Když jsem ale poznal dvojice kluků, co spolu už nějaký ten pátek „hospodaří“ a tvoří si, stejně jako bezdětné rodiny, svůj ostrůvek pro život, donutilo mě to zamyslet se nad důvodem nestejného právního ošetření. Proč vlastně. Proč? Jde v podstatě jenom o formalitu. Oni tady stejně budou i bez zákona a budou si v klidu žít, ale žilo by se jim příjemněji a ostatním to může být ukradený. Jde jen o to oficiálně akceptovat homosexualitu za normální stav. Pokud to pro vás akceptovatelné není, proč? V přívalu vašich slov nepadl argument. Neptám se proč není akceptovatelný pro chabou většinu, ale konkrétně pro vás. Nenapsal jste čím vás homosexualita ohrožuje, jak ohrožuje vaši představu o podstatě lidství. Pedofílie přeci svými projevy ohrožuje děti, s čímž rozumná společnost nemůže souhlasit…. Prozradím vám další tajemství. Homosexuálové, tak jak jsem je poznal já, jsou běžní lidé, jejichž existencí právě příroda jako první vnesla určitý zákon… zákon výskytu a právě proto nemohou zákonitostem přírody odporovat. A proč já to vlastně celé píšu? Vždyť je to jako s tím hrachem a stěnou. Dost nepravděpodobně tím na vašich názorech něco změním. Jen mám dost optimistický pocit, že když i ten nejmenší človíček na Zemi něco rozumného chce, tak to s notnou dávkou vůle a odhodlanosti nakonec dokáže, takže i ten hrách má svůj význam. Ne u vás, to je mi úplně ukradený, ale čas je na straně lepšího a tolerantnějšího světa.

A na úplný závěr : Povšimněte si laskavě prosím, jakým způsobem Vás gramaticky oslovuji a jakým způsobem s Vámi komunikuji. Již tento detail jasně napovídá, kdo, komu a do jaké míry jak je ochoten naslouchat, vážit si jeho názorů a uvažovat nad nimi. Vy jste mi totiž přisoudil vaše názory na vykání a tykání, aniž jste přemýšlel nad tím, že mohou být jiné. Pro mne je vykání nepříliš srdečnou formou dialogu a používám ho jen v nutných případech, kterých je poslední dobou velmi málo. Mám prostě rád na lidech jejich přirozenost, která se bohužel mnohdy skrývá pod kupou formálností a dalších škrabošek, ale akceptuji vaše způsoby, protože mně to vůbec nic neudělá.
Ignatik 16.07. 2002 - 20:21 << RE

Jsem zvyklý v diskuzních na 004ce tykat. Je to takové přátelštější. Až teď jsem zjistil, že to Fireballovi vadí, za což se mu omlouvám. Abeceda homosexuality, na kterou je přispíváno obsahuje i kapitolu o homosexualitě u zvířat. Kdybyste pozorně četli, nemuseli jste se zbytečně namáhat diskutovat. Je to totiž naprosto jasné. Fireball si doplní vzdělání a Cofík jen druhy, kterých se to týká, aby to příště věděl. Pokud by na to tom stál svět, je možné abych vám vyhrabal kde se ony studie nacházejí a potvrdil tak jejich věrohodnost.
Dále opakuji, že orientace není to samé, co deviace!!! Vážený Fireballe, uvědomte si, že se v některých svých neznalostech ztrapňujete! Ostatní jsou vaše názory, ty se dají změnit, ale některé věci je třeba především doplnit!!!
Ignatikovi jste napsal, cituji: „musím Vás rovnež upozornit, že tento názor sdílí naprosto nepochybně drtivá většina z 96% obyvatel naší společnosti.“ Opět nemáte dostatečné znalosti pro tuto diskuzi. Odkázal bych vás na Weiss, P., Zvěřina, J.: Sexuální chování obyvatel ČR. Praha, Dema, 1994, kde se dozvíte, že vaše názory nesdílí 96% heterosexuálů
Existuje skriptum P. Janošová: Homosexualita v názorech současné společnosti (Karolinum, Praha 2000) V současné době je vysloveně pro registrované partnerství více než 50% populace, takže jste navíc i v menšině. Jejda to znamená, že jste i nenormální, co?

Pokud volbu, co je normální určuje příroda, pak by homosexualita člověka musela být antropogenně vytvořená věc. Nejspíš nějaká genetický experiment, ne? Pokud je v přírodě běžná(je jedno v jakém počtu) je i normální.
Alca 16.07. 2002 - 20:31 << RE

Reakce na Alca 16.07. 2002 - 20:09
Je mi líto, ale nemyslím si, že JÁ mam problém s homsexualitou - řekl bych, že (z Vašich reakcí) s ní máte problémy Vy....
Pojednání o možné nejistotě ve vlastní sexuální orientaci mě opravdu pobavilo :)))) Jasně, cítím, že nejsem schopen přinést rozumný argument, proto se pokoučím alespoň (neúspěšně) podtrhnout nohy :))))
Děkuji za obsáhlé vysvětlení termínů, ano, jsem si vědom, že značné procento intelektuálů či různě úspěšných lidí má problémy se sexualitou...
A k poslednímu odstavci : konečně rozumné slovo a zároveň výrazný obrat v mém dosud vyhraněném názoru - ano souhlasím se vším, co umožní homosexuálům žít diskrétně (ale nikoliv na úkor většiny)
Fireball • 16.07. 2002 - 21:14 << RE

Reakce na Alca 16.07. 2002 - 20:09
Ve směru nebezpečnosti jsem se asi špatně vyjádřil, já si nemyslím, že homosexuálové jsou nějak nebezpeční, naopak, pár takových lidí znám a vím o nich, že jsou velmi vzdělaní a slušní (a také pevně věřím, že nejsou vyjímkou). Pokud jsem vzbudil dojem takového názoru, potom přijměte mou omluvu... ovšem ten závěr druhého odstavce nelze nechat bez povšimnutí... kristepane... raději nebudu reagovat....
Překvapuje mě, že porovnáváte hodinky a holinky, hlavně že obojí "chodí", že ? Nemůžete přece klást na roveň krátkodobé výchylky z normálu či kazivost zubů, která je v drtivé většíně způsobena nesprávnou hygienou, se záležitostmi lidské existence, ... a navíc pokud zůstaneme u Vašeho "dentistického" příměru - myslím, že by se v této souvislosti dost trefně hodil nějaký požadavek na úpravu legislativy pro lidi postižené chorobami dutiny ústní, zvláště pak pro ty, kteří trpí paradentózou.... tak takovouhle argumentaci asi raději opustíme, ne?
Hlavně pozor, abyste se svou nedočkavostí opravdu nespálil :)...jinak, těžko říci, věřím že taková situace nenastane...
Na závěr : ke společné večeři asi nedojde, obávám se, že bych, zejména při určitých představách, nemusel dostatečně zvládnout svou trávicí soustavu....
Fireball • 16.07. 2002 - 21:40 << RE

Reakce na Ignatik 16.07. 2002 - 20:21
Souhlasím, nečekal jsem, že při vyhledávání informací o akvaristickém čerpadle EHEIM 1060, narazím na diskuzi, která mě vyvede z klidu... proto jsem asi neuváženě, a zřejmě i s určitou mírou nechuti, dal k posouzení svůj názor o vlastní netolerantnosti a nějak se mi to vymklo, zejména časově, z rukou. Problematika homosexuálů mě zajímá, nejsem však ochoten číst jakákoliv odborná pojednání, otevřená komunikace se mi jeví jako účinnější a rychleji k cíli mířící cesta...
Skutečný důvod, proč jsem trpělivě doposud prezentoval (a snažil se i obhájit) své názory byl opravdu ten druhý - tj. doplnit živou formou prázdná místa na mapě mého poznání v konfrontaci s vlastními vyhraněnými názory.
Zároveň Vám děkuji za několik vět, které mě skutečně donutily hluboce přemýšlet. Vaše poslední názory dělají tuto diskuzi stravitelnou a jsou takovou třešničkou na hromadě nefalšovaného lidského bahna, kterou prezentuje.
Fireball • 16.07. 2002 - 22:01 << RE

Reakce na Alca 16.07. 2002 - 20:31
To je právě můj problém, čtení čehokoliv je pro mě obvykle tou méně schůdnou cestou, jak se něco dozvědět. Někde už jsem odpovídal, že diskuze je účelnější a rychleji směřuje ke konkrétním závěrům.
Nemyslím, že se je možno ztrapnit se neznalostmi na fóru, jako je toto. Pokud se ztrapním před 4% věřím, že najméně nějakých 50% dalších sdílí alespoň částečně mé názory. Ale to není ten hlavní důvod - diskutuji proto, abych se vzdělal a případně svým názorem rozčeřil zahnívající stojatou vodu. To by přece pro Vás mělo být zajímavé konfrontovat vlastní názor s názorem odlišným.
Rád se dozvídám promě neznámá fakta, jenom, pokud přistouím na Vaši matematiku, nějak nemohu najít tu větší 50% část ze 100% celku :).

===================================================

A konečně moje poslední slovo k neuváženě začaté diskuzi, kterou opravdu nejsem schopen časově zvládat : podle všeho nejsou mé názroy v diskuzi vítány, tudíž se musím smířit s tím, že řada myšlenek zůstane nevystavena reakcím, které mohou přinést i nečekané závěry.
Zároveň děkuji ještě jednou za poslední reakci Ignatika, který je schopen svými názory posvítit i do těch nejzazších koutků vědomí a donutit k přemýšlení......

The End.
Fireball • 16.07. 2002 - 22:20 << RE

Nejsem vyhraněný intelektuál, který čte vědecké knihy, aby tím kompenzoval svůj problém s homosexualitou. Nevím, zda-li jste si povšiml, nechci se chlubit, ale jsem autorem stránek, na které přispíváte, též jsem redaktorem serveru www.004[tečka]cz. Cítím povinnost zasahovat do diskuzí na serveru, který provozujeme. Je to též můj koníček vedle studia na VŠ a několikaletého vztahu s mým přítelem. Vytváření informačních zdrojů pro gay minoritu je jednou z mnoha mých životních hodnot, třeba vedle akvaristiky, která vás přivedla na tyto stránky. Heterosexuálové mají životní hodnoty jiné, především jsou to děti. Já místo toho vytvářím něco pro jiné. Trochu se mne dotklo, že mne považujete za člověka, který nemá jasno. Spolu s mými spolupracovníky - odborníky z oborů sexuologie a psychologie pomáháme v Poradně pro gaye a lesbičky a ostatní. Mám již nějaké zkušenosti s lidmi jako jste vy. Jak jste již nyní konečně naznačil, máte problém s tím, že nedokážete přijmout představu homosexuálního sexu. Velmi by mne zajímal váš záznam z penilního pletyzmografu. Myslím, že by k vašemu překvapení objektivně ukázal, jaké je vaše opravdové cítění. (http://homosexualita.004.cz//mg-pletyzmograf/) Mohu vám pomoci s objednáním u sexuologa ve vašem okolí, budete-li mít zájem toto vyšetření podstoupit.
Alca 16.07. 2002 - 22:39 << RE

Reakce na Alca 16.07. 2002 - 22:39
Ještě tuhle rakci si neodpusím : To snad není pravda !!!!!! Nakonec jsem to JÁ, kdo nemusí být nutně normální a je zralý na vyšetření !!!!!!!!!!!!!!!!! Kristepane, pryč odsud......
...a Vy si s kliedm řekněte : to jsme ho zase odhalili, objevili jsem v něm potenciálního homosexuála.... je mi Vás upřímě líto, jste těžce postižení a nešťastní lidé, kterým příroda odepřela ty nejkrásnější vztahy, které jsou možné jen mezi mužem a ženou a nahradila je pochybnou fikcí, že přece "Jen muž přece dobře ví, co mají muži nejraději". Pokud chcete budit v zástupcích většiny soucit, dostalo se Vám ode mě zadostiučinění...
Fireball • 16.07. 2002 - 23:34 << RE

Reakce na Alca 16.07. 2002 - 22:39
Milý Alco mám stále víc pocit, že málo nasloucháš druhým a málo se je snažíš chápat, možná i tolerovat, přesto, že o pochopení a toleranci je těch pár řádek, které si vyměňujeme s Fireballem. Fireball je mimochodem má oblíbená lodní třída. Plachtenička, která skutečně zčeřila vodu názory, které mám pocit reprezentují daleko větší procento lidí, než je samotných homosexuálů. Rozdíl u Fireballa je v tom, že je ochoten diskutovat a zamýšlet se nad našimi argumenty, o což většina lidí ani nestojí. On vyprovokoval a nabídl diskuzi přístupem nefalšovaného heterosexuála, který homosexualitu odsuzuje. Je na nás, jestli se mu za jeho názory rovnou vysmějeme nebo budeme trpělivě vysvětlovat a opakovat to už nesčetněkrát vyřčené jemu podobným. Myslím, že změna netolerantních postojů společnosti na homosexualitu je především o trpělivosti. Nikde na 004 není napsáno „Homosexuálové sobě“, jsou to stránky pro každého, kdo se má zájem o homosexualitě něco dozvědět a pokud cítíš povinnost zasahovat do diskuzí, tak proboha konstruktivně. Pokud každému, kdo má něco proti homosexualitě nabídneš vyšetření, ke zjištění, zda sám něco nepotlačuje, snad dokonce homosexualitu, je to poněkud bizardní. Je přeci zcela normální, že když slyším zprávu o nějakém deviantovi, který znásilnil ženu, rozčtvrtil ji na kousíčky a poslal v balíčcích, neubráním se představě takového činu a osypu se znechucením. Logicky se heterosexuálové neubrání představám homosexuálního sexu, které se jim jeví nechutný. A to je myslím ten největší problém v přijetí homosexuality za normální jev. Představa laškování dvou žen je daleko přijatelnější pro společnost a leckteré heterosexuální muže zřejmě i vzrušuje. Dalo by se vymyslet spoustu důvodů proč provokuje představa sexu dvou mužů tak moc heterosexuály, zvlášť ženy i muže.
Ignatik 17.07. 2002 - 21:58 << RE

TO Ignatik !
Fireball byla i moje nejoblíbenější třída. Když jsem byl maldý jinoch (to je už čtvrt století - hrůza jak to letí) jsem měl jako kormidelník řadu let po sobě první výkonnostní třídu, kterou jsem získával výhradně na tuzemských závodech (Orlík, Lipno, Bezdrev, i některé "louže" na Slovensku) ... odtud tedy plyne i moje přezdívka. Vážím si Tě Igantiku, máš v sobě něco, co dělá človeka člověkem, bez ohledu na sexuální orientaci - nadhled nad věcí, trpělivost, víru a hlavně schopnost otupit zbytečná ostří. Možná bych s takovými lidmi, jako jsi Ty dokázal najít vysvětlení (a halvně pochopení) i tam, kde končí moje znalosti, představivost, trpělivost a snad i tolerance. Fandím Ti a těší mě, že i mezi lidmi, kteří mi z jistých důvodů způsobuji svědění v žaludku a krku, lze nalézt někoho, kdo za ten ztracený čas, mile překvalivě, opravdu stojí. nemyslíš, že i tyto moje věty jsou toho důkazem ???????
Fireball • 18.07. 2002 - 00:07 << RE

Obvykle jsem pasivním účastníkem diskuzí, ale teď mi to zkrátka nedá, abych se neexponoval. K jistým komplexům některých jedinců v naší společnosti, které mají skutečně povětšinou kořeny v jejich sexualitě (říkám sexualitě, ne homosexualitě ;-), se vyjadřovat nebudu, neboť tak už učinili jiní. K čemu bych se ale vyjádřit chtěl, je slovo "normalita".

V souvislosti s homosexualitou, a vlastně lidskou "psýché" vůbec, se často užívá slovo "normalita", abych tak řekl, ve všech pádech. Často nesprávně. Je totiž zaměňováno se slovy "obvyklost", "běžnost". Jsem tak trochu renesanční osoba (tj., že fušuju do všeho a neroumím ničemu) a tak mého zájmu nebyla ušetřena ani lexikologie ani kulturní antropologie. Proč sem pletu zrovna ty? Protože první nám říká, že slovo "normální" v češtině znamená "v souladu s normou", a druhá, že v "našem případě" se jedná o normu jednak biologickou, jednak společenskou, kulturní (tzv. normativní morálku).

Biologická norma ... "Být heterosexuál je normální" Jak to autor výroku ví? Zná snad normu? Tyká si z bohy, Přírodou, Tao, či jak to nazveme? Pokud někdy někdo z vás nahlédl do "výrobních plánů" člověka, kontaktujete mě prosím, rád bych si o tom s Vámi pohovořil ... (netýká se Vás, pane Nietzche)
(Pokud by snad někdo reagoval a reagoval tak, jak očekávám, odpovídám již teď: Na poměru nezáleží. Nevěřím sice, že bylo "vyrobeno 96% zmetků", spíš, že se jedná o "kusovou výrobu", že je každý kus originál, a že "existují různé modely", jestli rozumíte.)

Kulturní norma ... Ta je určována společností na základě jejího historického a kulturního vývoje. Z toho vyplývají dvě věci. 1, Norma se tedy liší kulturu od kultury nejen v čase, ale i prostoru. 2, Norma může být rigidní, může se lišit od "běžné praxe", zkrátka to, co je normální nemusí být jestě běžné a naopak. (viz Lévi-Strauss, Jung, apod.) Homosexuální styk nebyl v Evropě před několika málo sty lety ani obvyklý, ani normální. Naproti tomu v antickém Římě byl nejen normální, ale i běžný. Homosexualita je, jak jsem se někde dočetl, kdesi na Nové Guineji považována za normu, na Středím Východě za její hrubé porušení trestané na hrdle.
(I zde odpovídám předem: "Řím byl zhýralý. Úchylka jakéhosi kmene z pralesa zanedbatelná" ... Je homosexualita normální? Z pohledu mnohého středoevropana na počátku 21. stol. možná ne. Ale to, co je v dané kultuře dané doby běžné a normální, ještě nemusí být etické a lidské z pohledu "lidstva" jako druhu, člověka jako archetypu - třeba Jihoafrický apartheid nebo plynové komory v nacistickém Německu ...)

Vyvrátili jsme bludy o biologické normě, dokázali jsme, že homosexualita není nemoc, úchylka, defekt, ale varianta. Teď by mělo být naším cílem změnit normu společenskou. Homosexualita u nás asi nikdy nebude obvyklá, běžná (ona zprofanovaná 4% :-), ale v každém případě by měla být NORMÁLNÍ ...

Vím, že předchozí řádky byly poněkud chaotické, ale není lehké vměstnat myšlenku do pár řádků ve dvě v noci.
richin (richinuv.email[zavináč]seznam[tečka]cz) • 18.07. 2002 - 02:35 << RE

Ještě jedna poznámka - k pedofílii. Pedofílie není nemoc, úchylka, či deviace (v jistém slova smyslu). Podle Mezinárodní klasifikace nemocí, 10. revize (ICD-10 / MKN-10), části "Duševní poruchy a poruchy chování – popisy klinických příznaků a diagnostická vodítka", Světové zdravotnické organizace (WHO), přijaté v Ženevě v roce 1992 je pedofilie (označení F65.4) PORUCHA sexuální preference ...
richin (richinuv.email[zavináč]seznam[tečka]cz) • 18.07. 2002 - 03:00 << RE

Reakce na richin (richinuv.email[zavináč]seznam[tečka]cz) 18.07. 2002 - 03:00
Huhhhhhh... tak do je docela překvapující informace pro mne... a pro mnohé (mám na mysli FIREBALLa a spol.) to bude šokující a nepříjemná informace...
Ale vím o lidech, kteří budou potěšeni... :-)
COF 18.07. 2002 - 06:25 << RE

Musím říct, že tahle diskuze mě opravdu dostala. Netušil jsem, že na serveru hoří taková bitva mezi oběma tábory.
Hluboce se skláním před Ignatikem, jeho názory je možné v téhle, jinak čistě emocionální, diskuzi považovat za racionální. Je mi líto, že se nepodařilo Fireballovi umožnit lepší poznání lidí, kteří kolem něho žijí, se kterými se denně stýká aniž by přitom věděl, že jsou normálně na kluky. Nicméně si myslím, že tak jako každý člověk má právo na svůj názor a pokud se na něj snese taková sprška jakou mu uštědřil Alca (který se ale jinak vždycky vyjadřuje korektně a jeho podíl na tomhle serveru je neoddiskutovatelný), tak má právo reagovat mírně řečeno razantně. To ale jenom na okraj. Proč vlastně vstupuju do téhle diskuze.
Stran minorit. Mám poslední dobou takový pocit, že minority (obecně řečeno) tak trochu svého postavení zneužívají. Uvedu teď asi velmi nešťastný příklad, ale momentálně mě nic průhlednějšího nenapadá. Jak určitě nikdo nebude popírat, romská většina si svou barvu pleti při porodu nevybírala, stejně tak jako si nevybírala svoji mentalitu. A taky si myslím, že nikdo nepopře, že prostě existují dobří a špatní romové, ale že i ty "špatné" je možné (částečně, úplně?) naučit "normálním (?) majoritním" konvencím. Přesto ale ty "špatné" (tedy pokud neporušují zákony) nikdo nepostřílí, nebo je nepošle na léčení. Strašně nerad bych se dožil doby, kdy se budou gayové (snad po vzoru jiných menšin?) halasně dožadovat speciálních práv u Evropského soudu (či kdesi jinde) a využívat toho, že se češi prostě bojí (což je ale čistě můj osobní pocit). Podle mě jediné, o co bychom se (počítaje v to i svou normálně 4% osobu) měli snažit, je zařazení do společnosti tak, aby se na nás lidé dívali stejně jako třeba na lidi se zrzavými vlasy (např. , těch asi taky není 47,5 %(či kolik) jako hnědovlasých), nedívali přes prsty. Tedy žádné speciální práva (připomínám, že nevím, proč bysme nemohli uzavírat formálně stejný svazek jako romové, hnědovlasí lidé či kdokoliv jiný), žádné protestní upalování, když nám někdo šlápne na kuří oko atp.
Ještě jednou se omlouvám za nepříliš vhodně zvolený příklad, ale takhle to douvám většina lidí pochopí.
Fante 18.07. 2002 - 08:09 << RE

Ahoj všichni,
mám pocit, že žiju v jiných sférách... diskutuje se tu tolerance a normalita... 6 let žiju v partnerském vztahu v menším (relativně) okresním městě s asi 40.000 lidičkama (když vezmu ona 4% - kde ty lidi jsou? že o nich nic nevím). Se svým přítelem máme mnoho přátel, z převážné většiny těch "normálních heterosexuálů", kteří se k nám ale chovají úplně lidsky a normálně. V práci i v nejbližším okolí domova (bydlíme ve vilové čtvrti) "TO" o nás lidi vědí, a doposud jsem nezaznamenal ani jednu negativní odezvu na mou homosexualitu.
Naproti tomu na půdě vysoké školy, kde dálkově studuji, se od kantora, doktora psychologie dozvím, že jako homosexuál jsem prostě někdo, kdo potřebuje izolovat od společnosti, protože není normální. Pan doktor svůj postoj opírá o názor, že deviace nemůže vymezovat normu, ale norma deviaci. O současné klasifikaci homosexuality podle MKN-10 pochybuje a na VŠ pan profesor vyučuje, že je to scestné a amorální. Souhlasím s richinem, že je třeba změnit normu společenskou. Podle mne jsme jako zrcadlo, které společnosti nastavujeme, a záleží pouze na nás, jak nás lidi okolo budou vnímat. Při studiu jsem se ale setkal i s tostojem velice pozitivním, např. při přednáškách ze sociologie u mladičké kantorky, čerstvé absolventky VŠ, nebo i u praktika - externisty - doktora práv, který vyprávěl veselé a zajímavé příhody o homosexuálech, jak je zažil při své advokátní praxi. Musím asi ještě podotkonout, že onen dr.psychologie byl dlouhou dobu zaměstnanecem vězeňské služby. Tu vidím ono zrcadlo a zkušenosti, které člověk s homosexuály má. Ve věznici, kde se praktikuje homosexuální a často vynucený sex, se pak pohled na homosexuály deformuje a degraduje pouze na vztah sexuální nikoliv citový a lidsky přirozený.
Myslím, že mou soukromou teorii o zrcadlu i na těchto stránkách potvrzuje Fireball, jehož ovlivnilo slovo Ignatika.
Mnohokrát jsem se setkal s postojem G/L minority, vyžadujícím toleranci, ohleduplnost a porozumění, ale sami nejsou schopni být tolerantní k názorům a postojům majority. Vše záleží na lidech, a pokud lidi chtějí naslouchat a vnímat, jako zde již zmiňovaný Fireball, tak máme my, trochu odlišní potažmo jinak originální, vyhráno. Když máme na druhé straně člověka ochotného diskutovat a vnímat, je to v pořádku. Pokud ten druhý poslouchat a porozumět nechce, těžko něco zmůžeme.
Ještě zde musím ke cti výše zmíněného doktora práv poznamenat, že veřejně na půdě VŠ prosazoval návrh, aby homosexuální páry měli možnost vychovávat děti. Pokud ne, hovoří o jasné diskriminaci. Podle mne to vychází z jeho dobré zkušenosti s G/L lidmi. Kdyby měl s "našincem" zkušenost špatnou, (např. že by mu jeho syna znásilnil gay) těžko by mohl mít na "našince" dobrý názor.
Podle mne dávat lidem nálepku (labeling) nelze. Jak již psal richin, každý jsme originál a každý jsme jiný a každý pod pojmem "normalita" spatřujeme něco jiného.

No, raději už budu končit. Pokud jste někdo dočetl až sem, tak za to moc díky. Kulda
Kulda 18.07. 2002 - 08:19 << RE

wow no hezky se to tu rozjelo, ja bych chtel jen podotknout ze stale nechapu kdo a proc neco jako snatek dvou lidi stejneho pohlavi ZAKAZAL.
toto beru jako utok proti minorite ktera se nicim neprovinila a tudiz ma pravo se hajit a pozadovat zruseni teto restrikce
robokop 18.07. 2002 - 10:10 << RE

Mno jenom pro upřesnění, on to vlastně nikdo nezakázal. Jenom to prostě nepovolili. Mě jenom vždycky strašně vytočí řeči lidí co jsou proti tomu o mravním vlivu na nedospělou mládež. Co mají možnost vidět v TV, číst v novinách a jiných médiích jim evidentně nevadí. Připadne mi to tak trochu padlé na hlavu.
fante • 18.07. 2002 - 10:54 << RE

Je jistě řada důvodů, proč někteří lidé ostře nesouhlasí s reg. partnerstvím. Většina jich ale v zásadě není proti (viz stat. průzkumy). Kámen úrazu jsou děti. Je třeba si uvědomit jedno. Člověk je živočich a primárním biologickým posláním živočicha, jak už dávno vypozorovali Darwin, Freud a jiní, je zachovat rod - plodit potomstvo a zajistit mu vhodné podmínky pro přežití během dospívání. A z tohoto vyplývá všechno ostatní. Všiměte si, že čehokoliv se dopustíte vůči dítěti bude považováno za nejméně dvojnásobně nebezpečnou deviaci (a to nejen z hlediska práva). Je to logické. Ještě dnes se u nás leckde považuje za skandál, když dítě vychovává svobodná matka. "Ta mu jistě nemůže dát tu správnou péči. Chudák dítě, bude z něj chuligán." atd. (Ano je pravda, že psychologie také potřebuje k řádnému vývinu jedince zástupce obou pohlaví, ale i dnes, kdy se stírají rozdíli mezi nimi ...?). A teď si představte, že by dítě měl vychovávat buzerant. No, schválně se zeptejte ve svém okolí, co považují za lepší pro dítě - zda aby ho vychovával alkoholik nebo homosexuál ... odpovědi mohou být často zajímavé a ještě zajímavěji zdůvodňované ;-)
richin (richinuv.email[zavináč]seznam[tečka]cz) • 18.07. 2002 - 12:28 << RE

Tak s tím nelze než souhlasit, to je logické. Upřímně řečeno ale nevím, kolik gay párů opravdu reálně uvažuje (uvažovalo) o adopci a výchově dětí. Snad větší procento je v lesbických párech. Hlas přírody. Ne, že bych byl proti, to určitě ne, ale osobně bych to dost zvažoval. Připadne mi to obrovská zodpovědnost. Cokoliv člověk dítěti předá ovlivňuje jeho život. A kdo ví, jestli právě to, co mu dává je správné, potřebné a bude dítěti k užitku. Obdivuju páry (a nejenom homo) které se svobodně na X desítek let zaváží k tomu, že budou ovlivňovat život druhého člověka tak zásadním způsobem. Ohledně toho jestli raději rodiče homosexuální nebo alkoholiky, tak to mě nenapadlo, ale jsem přesvědčený o tom, že se silně nadpoloviční většina vysloví pro alkoholika. Mám ve svém okolí jeden takový případ a usuzuju podle reakcí okolí ("chudák, má to holt těžké"). Nevím, proč se odpůrci neřídí známým "live and let live".
fane • 18.07. 2002 - 13:05 << RE

Nějak mi vypadlo t s nicku.
fante • 18.07. 2002 - 13:12 << RE

Vážení, vážení...
sklouzli jsme tam, kde nás chtějí mít. Většina oponentů v případě odmítá umožnění registrovaného partnerství s tím že gayové a lesbičky nemají mít možnost adoptovat, potažmo vychovávat děti...
JENOMŽE NÁVRH ZÁKONA O REGISTROVANÉM PARTNERSTVÍ NENÍ O MOŽNOSTI ADOPCE!!!
COF 18.07. 2002 - 14:12 << RE

Ještě jedna věc na okraj : asi jsem pod vlivem Ignatika, který mě skutečně donutil přemýšlet o věcech, které jsem dříve ignoroval, přisel na to, proč považuji sexuální styk gayů (narozdíl od styku lesbiček) za, z mého hlediska, protipřírodní. Je to jednoduché : Kdy se v přírodě u savce stane, aby mládě samce, ve svém kojeneckém věku, přicházelo do tak blízkého (ve vyšším věku se to dá již hodnotit jako "intimního") kontaktu se samcem? Nikdy! Zato při kojení přichází matka do takovéhoto kontaktu přirozeně... Jsem zvědav na, zejména, Ignatikovo stanovisko :)
Fireball • 18.07. 2002 - 14:38 << RE

Reakce na COF 18.07. 2002 - 14:12
Vážená/vážený,
to víte vy, to vím já, ale ví to i támhleti lidé, co jdou po ulici? Jak moc je pravděpodobné, že je tato problematika zajímá natolik, že si danou předlohu zákona přečetli? Není praděpodobnější, že si utvořili názor podle předžvýkaných frází více či méně bulvárního tisku? Nechci vůbec tvrdit, že jsme národ tupanů a ignorantů, protože tomu tak není, ale je mnoho věcí které jsou zkrátka mimo oblast našeho "zájmu" a přesto k nim zaujímáme stanovisko, které se opírá ne o fakta, ale pouze o předsudky a stanoviska jiných ... A ať se nám to líbí nebo ne, diskuze o reg. partnerství se de facto smrskla na diskuzi o "přijatelnosti výchovy dítětě homosexuálními páry pro společnost". Nicméně máte nespornou pravdu v tom, že je třeba tyto dva problémy od sebe oddělit - nejprv se bavit o reg. partnerství a teprve až vejde v praxi diskutovat o adopcích ...
richin (richinuv.email[zavináč]seznam[tečka]cz) • 18.07. 2002 - 14:59 << RE

Reakce na Fireball 18.07. 2002 - 14:38
Vždy jsem byl v biologii slabý, takže vám na tomto poli oponovat nemohu, ale z hlediska lidské sexuality je kritické kromě období kojeneckého, orálního, ještě jedno - období puberty, období falické. Teď se sám zřejmě ocitáte v menšině, jelikož většina chlapců v tomto období v rámci identifikace se svým pohlavím zažije něco, co by se dalo nazvat "zájmem o stejné pohlaví" až "blízkým kontaktem se samcem".

A když už tak globalizujete a mluvíte o savcích, vzpoměl jsem si na chvání (předpokládám, že povětšinou heterosexuálních) psů při setkání ... Nebo Vy byste snad nepovažoval za intimní, kdybych Vám začal na zastávce autobusu očichávát rektální oblast? ;-)
richin (richinuv.email[zavináč]seznam[tečka]cz) • 18.07. 2002 - 15:27 << RE

Ahojky. Kdyz jsem tohle cetl, tak jsem se chvilema smal, ale chvilema me mrazilo. Lidi co to s Vama je??? Na jedne strane se rozvinula potrebna diskuze, ale na druhe strane jen same utoky, docela me to mrzi. Nejsem mravokarce, ale rekl bych ze to je presne to co bychom meli nechat za dverma a hovorit s cistym stitem a svedomim! Jsem na kluky a nikdy bych to nezmenil, jsem takovy a tak to je i u heterosexualu, jsou proste takovi jaci jsou a nikdo nema pravo jim to brat, nikdo nema pravo je menit, pokud nikomu neublizujou a jsou stastni, tak jim to prece prejme a to se tyka i nas, vzdyt milovat, opravdu milovat toho druheho je to nejkrasnejsi co v tom zivote mame! Nechtel jsem tim co jsem napsal nic resit, na nikoho reagovat, ale jen Vam sdelit, jak me nektere veci mezi lidma bolej!!!
Preju krasny vikend...
Ahojky....
PIKI • 18.07. 2002 - 22:37 << RE

Reakce na Fireball 18.07. 2002 - 14:38
Myslím, že už jsem popsal svou hříšnou myšlenku, že vše, co se na Zemi děje, je součástí přírody. Přeneseně vše, co vytvoří člověk, je výtvorem přírody. Podvědomě jsem vždy uvažoval nad přírodou, jako nad živoucím organizmem, který ovlivňuje všechno dění. Proto jsem nikdy nepovažoval homosexualitu za něco protipřírodního.. Milý Fireballe mám z toho celého tyjátru kolem homosexuality pocit, že se konstruují různé důvody (viz. kojenci), proč homosexualitu odmítnout nebo ji dokonce označit za ohrožující a to s velmi chabou argumentací. Pokud se celý problém ve skutečnosti z většiny soustřeďuje na nepřijatelnosti představ homosexuálního sexu, je to pro mne hned daleko veselejší. A proč?. Protože pro rozumného člověka nemůže být nezvládání vlastních představ důvod k neakceptování druhého člověka. Teď trochu s nadsázkou. Jistě byl při prvních pitvách velký problém protrhnout bariéru lidské představivosti…. A kde by dnes medicína bez pitev byla. A i když se otřesu při vyslovení slova pitva, je to skutečně malý důvod k upírání rovnoprávné existence mezi pitvajícím, či operujícím chirurgem. Jenže ono se to raději líp okecá na tisíc způsobů, než aby učený profesor procedil skrz zuby: „Představa análního sexu mužů mně zvedá žaludek.“… Mně teď například zvedá žaludek představa zítřejšího brzkého vstávání a vůbec se to nestydím napsat :o)...
Ignatik 19.07. 2002 - 01:13 << RE

Mě osobně se nezdá, že anální styk je něco, nad čím by se mělo vzbuzovat pohoršení, vždyť ho provozuje i nezanedbatelná řada heterosexuálních párů.... dotaz do fóra :
Je podle Vás anální styk muže se ženou (muž do ženy, nikoliv naopak) nutně skrytým homosexuálním projevem muže? Nebo jinak : Myslíte, že takovýto muž bude schopen lépe pochopit sexuální život homosexuálů?
Fireball • 19.07. 2002 - 01:44 << RE

To Fireball 19.07.02 - 01:44
Obávám se, že tady je kámen úrazu. Problém není ani tak v tom, co se komu líbí v oblasti sexu, je to spíš o tom, jak resp. ke komu člověk cítí lásku, tedy to, co vy cítíte k ženě ( a budiž vám to přáno) my prostě cítíme k muži, toť vše. A nemyslím si, že anální styk heterosexuálního páru nějakým způsobem ovlivňuje postoj tohoto páru k homosexualitě. Prostě pokud ten člověk nepochopí, že všechno je stejné až na tu maličkost, že to není k ženě, ale k muži (lépe řečeno ke stejnému pohlaví), tak mu jakékoliv libůstky (či jak to nazvat) nepomůžou k tomu, aby ty druhé líp pochopil.
To Ignatik:
S tím nelze než souhlasit, je pravda, že až nepříjemně mnoho lidí soudí druhé (věci, lidi, události) ne podle toho, co viděli, slyšeli nebo zažili osobně, ale podle toho, co jim někdo zprostředkoval. Co s tím? Asi je těžko můžeme nutit jet do Somálska aby poznali opravdový hlad, že.
fante • 19.07. 2002 - 08:03 << RE

hmm
ja mam takovej dojem ze neni dovoleno osobam stejneho pohlavi ....
a nekdo to musel vyslovit.
jo kdyby to tam nebylo to by byla jina, to by nam nic nebranilo.
robokop 19.07. 2002 - 10:00 << RE

Reakce na Fireball 19.07. 2002 - 01:44
Nemyslím si, že je to nutně skrytým projevem homosexuality a pro pochopení homosexuality to přispěje max. do té míry, že berou analní sex za další variantu milování, takže se jim nemůže protivit. Teď jsi mě ale docela překvapil, protože už mi nezůstává moc důvodů, proč nepřijímáš homosexualitu, čímž jsi diskuzi vůbec začal. Tak co ti vlastně nejvíc na homosexuálech vadí a zabránilo by ti to souhlasit třeba s registrovaným pratnerstvím? (Nechceš si zaplachtit u nás na rybníku, mám Fireballa v garáži, dá se při tom lecos probrat a nikdo se mnou nechce jezdit, protože se všichni bojí :o)... jenom děti ne, ale to zas moc nemůžu provokovat vítr.
Ignatik 19.07. 2002 - 11:27 << RE

Reakce na Ignatik 19.07. 2002 - 11:27
Taky si myslím, že provozování análního sexu v heterosexuálním manželství (zejména delším, řekněme 15+ let), nelze hodnotit jako skrytě homosexuální praktiku ale spíše jako doplnění zevšedňujících šablonovitých sexuálních praktik. A pokud to vyhovuje oběma partnerům, pak určitě platí že nic není nedovoleno - ovšem pozor, zatím jsem zůstal myšlenkami u pohlavně různých jedinců.
A teď pokus o odpověď na jasně položenou otázku : Vzhledem k tomu, že považuji za moráně snesitelný anální styk heterosexuálů, jasně tím pro sebe vymezuji hranice u homosexuálů : mě nevadí, ani představou, homosexuálové, kteří zastávají ve svém sexuálním vztahu pozici muže (to v podstatě nejsou homosexuálové, protože vyžadují zasunutí svého údu do tělesné dutiny partnera) a vlastně i bisexuálové. Velmi mi ale vadí představa homosexuálů, kteří zastupují ve svém životě BEZVÝHRADNĚ roli ženy - siruaci lze shrnout do třech bodů :
1) Nesmírně tím morálně ponižují význam jedinečného a dokonalého přírodního nástroj - ženských rodidel a jejich schopnost ZAJISTIT VZNIK A VÝVOJ NOVÉHO ŽIVOTA PŘIROZENÝM ZPŮSOBEM.
2) Současně jsou to osoby, které jsou vyloučeny z role SKUTEČNÝCH OTCŮ a tedy i pozbyly přirozeného smyslu své existence - tj. AKTIVNĚ NAPOMOCI KE VZNIKU NOVÉHO ŽIVOTA
3) ...a na to nelze zapomenout - mnoho heterosexuálních falokratických mužů v nich spatřuje "ostudu mužství, kterou je třeba alsepoň vykázat do patřičných mezí". Také jsem zaslechl názory, že vykázáním zženštilých mužů mimo společnost vlastně znemožním ostatním homosexuálnům volbu a tak jim napomohu v přeorientování se na ženy. Trošku mi to připomíná některé Hitlerovy praktiky, ale zárodek pochopitelné myšlenky tam je.
Já osobně se velmi ztotožňuji zejména s bodem 1) a dílem i s bodem 2) - tady také lze hledat i mou odpověď na Tvou otázku : Mě v podstatě nevadí požadavky na uzákonění registrovaného partnerství, mě ani nevadí možnost adopce, pokud BUDOU 100% VYČERPÁNY všechny ostatní možnosti adopce heterosexuálním párem a adopce homosexuálním (zejména mužským) párem bude brána jako ta nejzazší alternativa a BUDE VZATO v potaz JAKO DŮLEŽITÉ vlastní ROZHODNUTÍ DÍTĚTE, pokud ho bude schopno svým rozumem stanovit....
Co ty na to ??? Jsem zvědav na Tvou reakci...
Fireball • 19.07. 2002 - 18:02 << RE

Reakce na PIKI 18.07. 2002 - 22:37
Tohle je to nejkrásnější, co sem kdy kdo napsal...
UDPGlc 19.07. 2002 - 22:21 << RE

Reakce na Fireball 19.07. 2002 - 18:02
Ahojky:-) Trosku jsem se ted zarazil nad tou spoustou zajimavych vet, ktere se vztahuji k one "pasivni" roli muze pri homosexualnim styku. Nechci ted vypadat jako hlupak, ale lidstvo uz od nepameti pouziva ruzne prostredky a techniky, ktere zpusobuji rozkos a libe pocity. At vezmeme sex nebo pro nekoho treba jidlo, sport, karieru a podobne. Potrebujeme proste si navozovat prijemne pocity a konkretne v sexu uz jen tezko nekdo neco noveho vymysli. Vsichni, kdo chteji, tak delaji vse proto, aby pro me byl sex co nejkrasnejsi, jelikoz je to snad ten nejlepsi doplnek k lasce. Vemte si, ze kdyby bylo podle prirody, kterou se tolik ohanite, tak by se sex mel omezit pouze na vaginalni styk s muzskym penisem za ucelem zplozeni nove generace, ale lide se s tim nespokojily! A nikomu pritom nepripada proti prirode treba jine praktiky, jako oralni sex. Vzdyt usta nejsou stejne jako analni otvor rozmnozovacim organem, tak proc se treba nad tim take nepohorsujete? V tom vidim jisty nesoulad ve vasich nazorech, napriklad analni sex u heterosexualniho paru, mysleno u zeny Vam nevadi. Z toho usuzuji ze Vase neschopnost prijmout analni sex v homosexualnim vztahu, kde muz je v roli "pasivni" bude spise, ze by to muze nebylo hodno? Nebo snad, ze by ho to nejakym zpusobem ponizovalo? Ci odsunovalo na uroven zeny? Docela by me zajimalo jaky mate vlastne vztah k zenam. Nemate nahodou pocit, ze zena je neco menecenneho a pak citite, ze i muz se stava pri teto roli v sexu menecennym? Neni to nahodou nakonec projev netolerance k zenam? Nevim, ted se jen ptam, nehodlam nic hodnit za Vas, vyvozovat z toho nejake zavery! Netvrdim, ze o tom tak smyslite, ale trosku jsem nad tim premyslel a tohle me docela zaujalo. Dva Gayove se preci nemiluji kvuli tomu, ze maji pocit to nekam "strcit", jde preci o celkovy soubor vjemu, krasne pocity ze vzruseni, z pritomnosti u milovne nebo alespon vzrusujici osoby, z pocitu drazdeni pohlavnich organu, z pocitu absolutni odevzdanosti, sdileni spolecnych chvil a pocitu.... a spusty dalsich veci. Copak jde o to jestli nekdo je aktivni nebo pasivni, heterosexual nebo homosexual, cernoch nebo beloch, jde jen o krasne pocity a davat a take dostavat, ovsem pokud oba vse delaji dobrovolne a v souladu s pranim toho druheho. To je prece to o co tu jde, co dela cloveka clovekem! Tesim se na reakci a predem moc dekuju!
Ahojky.
PIKI • 19.07. 2002 - 22:31 << RE

Reakce na Fireball 19.07. 2002 - 18:02
PS: Jeste jsem chtel dodat.
Tolerance a zase tolerance, nic jineho ja jako gay po nikom nezadam, jen mi dejte sanci, prece jen to, ze jsem na kluky ze me nedela neco horsiho?! Miluju zivot, miluju ranni svitani, miluju ptaci zpev, miluju duhu po desti, miluju sex, miluju sveho kluka, jsem stejny jako vsichni kolem me, nejsem nicim vyjmecny, nejsem nicim obycejny, jsem jaky jsem a chovam se podle sveho nejlepsiho svedomi, jsem snad proto zavrzeni hodny?! Clovek se pozna podle toho jaky je uvnitr a podle toho jaky je, to co dela ve sve komurce s tim komu jsem sveril svuj vlastni zivot, tak v tom mi nema pravo nikdo a nic diktovat! Je to muj zivot a kdyz neublizuju tak mam pravo na kvalitni a krasny zivot jako vsichni ostatni! A za to co mi patri se proste budu rvat treba do posledniho dechu! Otevrete oci! Zivot je tak krasny, proc si ho budeme kazit zbytecnymi spory a netoleranci, nestoji to za to! NIKDY TO ZA TO NESTOJI!!!!
MILUJTE a zase MILUJTE! Laska je klic ke vsemu!!!
Ahojky.
PIKI • 19.07. 2002 - 22:43 << RE

Reakce na PIKI 19.07. 2002 - 22:31
Vážený(á) PIKI, nevím jakým způsobem jste došel(a) k závěrům, že ženu považuji za něco méněceného. Myslel jsem, že moje vysvětlení NAOPAK jasně osvětluje moje celoživotní krédo, které se velmi dobře odráží ve známé moudré větě, že "Ženu ani květinou neuhodíš!". Nechci přehánět, ale žena pro mě znamená něco jako voda pro poušť... stejně jako by bylo vhodno se chovat k této vodě, tak se chovám k ženám a zejména k té svojí.
Orální sex heterosexuálů je stejně obvyklý jako jejich sex genitální. Přirování orálního sexu heterosexuálů k pasivní rolí "mužské ženy" je opravdu, velmi Vás prosím, promiňte mi to, ale doslova a do písmene - k pozvracení....
Myslel jsem, ze svým předchozím příspěvkem jsem dal jasně najevo, že sexuální roli "mužské ženy" považuji za nejhlubší pohrdání ženského pohlavního orgánu, jakého je člověk schopen. Totéž platí i o pohrdání mužstvím jako takovým.
Promiňte, ale Vaše představy a a názory mi jsou, narozdíl od názoru ostatních, tak velmi vzdálené, že když dovolíte, nebudu va Vaše příspěvky již reagovat. Ještě jednou prosím za prominutí, ale mám ten pocit, že jste to právě Vy, kdo je tím "pasivním mužem", na něž jsem svůj názor již sdělil. Z Vaší větné skladby a myšlenkového sledu se mi navozují moje šestnáctá léta a básnické snahy jednoho z mých prvních, težce pubertálních děvčat.
K Vašemu způsobu "navozování příjemných pocitů" se mi automaticky bez přemýšlení navodila myšlenka o tom, že totéž může říci, kromě Vás, zejména normálně (chcete-li většinově) sexuálně orinetovaný(á) heterosexuál(ka), ale zejména i bestiální sexuální vrah, pedofil a ti další, podobní...
Další důležitou okolností je, že jste zřejmě rovněž velmi povrchní. Kdybyste pozorně četl, že nepíšu o tom, že někdo jenom "strká" něco někam, ale že se snažím zhodnotit onu přirozenou potřebu gaye v roli muže, polovina Vaší reakce nebyla potřeba (přičtu-li k tomu i Vaše nepochopení v oblasti role skutečné ženy - kterou považuji za zásadní), potom jsou to už dvě třetiny).
Ještě jednou se omlouvám, pokud jsem se Vás nepříjemně dotkl, ale nemám ve zvyku sdělovat jiné, než ty skutečné myšlenky.
Fireball • 21.07. 2002 - 01:30 << RE

Reakce na PIKI 19.07. 2002 - 22:43
...ano, tato Vaše druhá odpověď, mě v představě na ona moje mladá léta s pubertálními děvčaty, jenom utvrdila... Krásná slova, která se hodí do krásného literárního umění, ale v pozici bojovníka (spíše bojovnice) za práva a uznání jsou k ničemu...
Fireball • 21.07. 2002 - 01:35 << RE

Reakce na PIKI 19.07. 2002 - 22:31
...a ještě jedna věc, kterou jsem si uvědomil až dodatečně : možná že, že nejsem schopen přijmout představu "mužské ženy" (jak jsem již sdělil, nepatří jsem gayové, kteří plní v homosexuálním, či heterosexuálním vztahu roli muže) proto, že i tato hříčka přírody bez rozmnožovacích schopností (což je prvotní určení každého živého tvora, o tom nelze pochybovat), vděčí za svůj život právě těm orgánům SKUTEČNÉ ženy, které ke svému životu nepotřebuje...
Může mi někdo odpovědět, alespoň procentuálně odhadem, kolik takových "ženatek" je ve Vašich 4% ? Zajímá mě Výhradně množství "sexuálně ženských" gayů, ne gayů, kteří zastupují roli muže nebo mohou být v roli muže i ženy, případně jsou schopni žít i v heterosexuálním vztahu a homosexualita je jenom jednu z jejich provozovaných forem sexu...
Fireball • 21.07. 2002 - 11:49 << RE

Reakce na Fireball 21.07. 2002 - 01:30
Zdá se mi, že jste ve svých názorech značně nekonsistentní. Docela bravurně se vám daří (podle mě) míchat pojmy s dojmy. Jste značně zaujatý, ale tomu se člověk nemůže divit. Váš názor je nicméně váš názor a máte na něj nezcizitelné právo. Na této stránce jste měl možnost získat mnoho informací, ať již samotné vědecky potvrzené fakta nebo osobní názory účastníků diskuze. Pokud vám toto nestačí k příjetí dnes již většinového názoru, že homosexualita je normální a přirozená, tak je celá další debata zbytečná.
Neznám Vás a jsem tomu rád.
Pěkný zbytek víkendu.
b2c 21.07. 2002 - 12:54 << RE

Reakce na b2c 21.07. 2002 - 12:54
Asi jste správně nepochopil, mě nezajímají vědecká fakta, jsou nestravitelná, vyvořená zase určitým způsobem smýšlejícím člověkem a jejich pomoc přesvědčit ty opačné názory je diskutabilní. Už proto že "normální" člověk pro svůj běžný život žádná v fakta zdůvodňující jeho vlastní existence nepotřebuje. Prázdné fráze o pletení "pojmů s dojmy" mě připadají jako zbytečné, zejména v případě, že chybí OSOBNÍ stanovisko...
Co mě zajímá jste Vy sami - a důvod ? Moci si o lidech jako Vy udělat konečně jasně ohraničenou představu, kterou jsem doposud neměl. Mlhavé obrysy homosexuality a můj názor na ni získává teprve pomalu jasné a kontrastní kontury.
Nevšiml-li jste si, tak jsem v podstatě sám, pod Vaším vlivem, VÝRAZNĚ zmenšil okruh lidí, kteří mi jsou (a s největší pravděpodobností už zůstanou) proti srtsti.
Jestli to nevyplynulo dost jasně, také došel k závěru, že úroveň legislativy našeho státu, s jejíž nedostatky se potýkáte, je opravdu směrem k Vám nedostatečná a sdělil jsem své přesvědčení, že proti uzákonění Vašich požadavků (nezapomene-li se na práva většiny) v podstatě nic nemám.
SAKRA CO VLASTNĚ JEŠTĚ PO ZÁSTUPCI VĚTŠINY CHCETE VÍC ????? CO JE TO, KDYŽ TOHLE NENÍ JASNÉ VYJÁDŘENÍ ZNAČNÉ PODPORY A POCHOPENÍ ????? ROZUMÍTE VŮBEC VY SÁM SOBĚ ????? Copak si neuvědomujete, že do debaty jsem vstopil jako TVRDĚ GLOBÁLNĚ ODSUZUJÍCÍ ???? Nemáte pocit, že se moje názory DOST ztotožnily (alespoň z toho konečného hlediska) a Vašimi problémy a požadavky ??????????????????????????????
Ano teď už je to tady asi opravdu ztráta času.... Já mám pochopit řadu mě přirozeně neznámých věcí a Vy nehodláte pochopit ano tohle ??????? Na jednu stranu máte pocit, jak jste ve svých právech "utlačování", ale když se Vás já, jako její možný zástupce většiny snažím pochopit sám, tak se chováte jako mrtví brouci. To se pak pochopení hledá opravdu těžko !!!! A UVĚDOMTE SI UŽ PROBOHA KONEČNĚ : KDYŽ DOKÁŽETE PŘESVĚDČIT TAKOVÉ, JAKO JSEM JÁ, MÁTE VYHRÁNO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Fireball • 21.07. 2002 - 14:56 << RE

Reakce na Fireball 21.07. 2002 - 01:30
Dekuju moc za Vasi rekaci. A uprimne jste se me vubec nedotkl, proc take? Je to Vas nazor na me a ja ho respektuji! Jen bych chtel uvest nekolik veci. Napriklad jsem gay a ne transexual, takze neni treba uvadet "Vážený(á)"jsem muz! To jen pro upresneni:-) Co se tyce toho, ze jsem napsal, "povazujete zenu za neco menecenneho", tak pokud se lepe podivate, psal jsem, ze to na me po te debate tak pusobilo, nepsal jsem, ze tak smyslite, prave jsem se Vas na to timto zpusobem ptal a odpovedel jste mi, za coz velice dekuji! Pak jsem take neprirovnaval oralni sex k "pasivni" roli muze, ale jestli to neni taky mensi odklon od prirody?! No to "pozvraceni", na to nema smysl regovat, protoze ted zase prominte Vy, ale to same si ja myslim o heterosexulanim sexu, ale nikdy bych nekomu nepsal, ze je to k "pozvraceni", protoze dokud to clovek nezkusi tak bych rekl, ze nema pravo to odsuzovat! A ta "muzska zena", docela zajimavy termin, to musim uznat!:-) A ted koukam na docela hezky odstavec co se tyka nazoru. No uprimne ani me nevadi, ze Vase nazory jsou jine nez moje, ale to je jen muj uhel pohledu, zajimave je vsak to, ze sam mnohokrat pisete o vyjevovani si vlastnich nazoru a toleranci k nazorum a jiste forme debaty, ale ted nejak z toho mam jiny dojem, ale je to opet Vas nazor a Vase pravo! Pokud Vas to zajima, doufam, ze snad trosku ano, tak ja nejsem ani ta Vase "muzska zena" ani "aktivni muz", mam rad oboje, mozna by bylo hezke, kdyby jste vymyslel novy termin treba jak by jste nazval me? Asi si totiz neuvedomujete, ze velka spousta homosexualu, mozna vetsina neni vyhranena jen na aktivni nebo pasivni roli v sexu, ale cas od casu si uziji obojiho! A muj myslenkovy sled a vetna skladba? No, kazdy je nejaky a tohle me trochu mrzelo, to musim priznat, protoze alespon trochu tolerance k osobnosti cloveka bez ohledu na to zda je "teplej" nebo ne by Vam neuskodila. Nikdy jsem nepsal, ze jsem kdovi co, ale proste jsem mel prani napsat tak jsem napsal, netusil jsem, ze i jak to napisu bude vadit?! Koukam, ze jste se ani ted nevyhnul hezkym oznacenim jako pedofil a podobne:-) U "navozování příjemných pocitů", mozna kdyby jste cetl trosku i konec tak by jste si vsiml, ze jsem tam napsal takovou veticku "ovsem pokud oba vse delaji dobrovolne a v souladu s pranim toho druheho", coz se asi o pedofili rici neda, teda alespon podle me. Netusil jsem, ze musim opet psat ony klasicke vety typu, ze nesmi delat nic nez v rozporu se zakonem a nebo v rozporu s pranim druhym a podobne, venoval jsem se pouze one pasivni roli mezi gays a necekal jsem, ze do toho budete opet zahrnovat i treba "bestiální sexuální vrah, pedofil a ti další, podobní..." ???!!! Myslite, ze jsem povrchni??? Proc ne, myslete si to. Ja Vam to neberu, ikdyz jste asi prvni v mem zivote, kdo mi to rekl, opet nazor! Ta dalsi reakce? No vzkutku hezke:-) Dekuji!!! Udelal jste mi tim radost, ani jsem netusil, ze jsem az tak dobrej v literature:-) A poznal jste dobre,ze jsem se tim nesnazil bojovat, pisu co citim a rozhodne nejsem bojovnik za prava, vlastne ani o to jsem se nesnazil, kdyz jsem reagoval na vase vety! Mel jsem chut pridat taky svuj nazor, snad by Vam to nevadilo?
K Vasi posledni reakci, pak uz opravdu zkoncim:-) Kdyz mam mluvit za sebe, tak ja jsem spise narazil na vetsinovou cast "aktive/pasivnich" gayu, nez jen ciste 100% vyhranenych na jednu ci onu stranu, opet jen muj nazor a moje dosavatni zkusenost!!! Mozna by nekdy neskodilo stale jen treba v TV ukazovat klasicke "zzenstile" gays, protoze to rozhodne neodpovida skutecnosti!!! Ale je to proste asi zajimavejsi tema.
Doufam, ze Vas moje reakce opet nepopudila a nenudila! Ale co to je vas problem ne muj, ja jsem napsal co jsem chtel a ted je to na Vas jak si to preberete. Rozhodne jsem se tam nesnazil utocit, jak Vy casto mate ve zvyku. Pokud Vam to dela radost, tak jen tak dal, alespon se zase moje maminka hezky pobavi!:-)
Dekuju!!! S pozdravem Libor Beneš.
PIKI • 21.07. 2002 - 18:37 << RE

Reakce na PIKI 21.07. 2002 - 18:37
Verte, ze mam uprimnou radost, ze dokazu Vasi maminku pobavit. Alepson nekdo. Je mi jasne, ze diky Vasi existneci, si asi moc radosti v zivote neuzila a neuzije....
Tento bookmark mazu...konecne...
Fireball • 21.07. 2002 - 20:10 << RE

jak jsem to tu četl,tak jsem si uvědomil,že jsme se v názorech některých přispěvovatelů
neposunuli od vítězného listopadu moc daleko ale zaplať panbu za hrdiny bojující za naši
věc.Já mám jiné téma k diskusi: moji rodiče mne za to čím jsem dosti šikanují a to přes
své známé a přátele.Zajímá mne Vaše zkušenost,ev. je tu na nettu nejaký právník. Ď Petr.
adresa tp1[zavináč]post[tečka]cz
petr 21.07. 2002 - 23:24 << RE

Reakce na PIKI 21.07. 2002 - 18:37
...a jeste jedna myslenka, navazujici na Vasi logiku : pokud je Vám "k pozvracení" z heterosexuálního styku (i kdyz byste to, jak tvrdite, takhle nerekl), pak vezte, ze by Vám správne melo být "k pozvracení" i z jeho následku, tedy ze sebe sama, coz ve Vasem pripade docela chapu...
Fireball • 22.07. 2002 - 00:26 << RE

Milý Fireballe,

jsem rád, že se snažíte alespoň částečně hlouběji proniknout do pojmu "homosexualita". Vzhledem k tomu, jaké (promiňte mi to slovo) diletantské názory jste zaujímal v úvodu diskuse, byla tato diskuse pro vás alespoň částečným přínosem. Domnívám se ale, že by se vám váš názorový obzor daleko více rozšířil, pokud byste se dostal do častějšího kontaktu s lidmi, kteří jsou homosexuálně orientováni. Nemyslím tím kontakt internetový, ale reálný. Pokud byste s takovými lidmi mluvil "face to face". Možná byste pochopil i to, proč se třeba mně jeví váš pojem "mužská žena" poněkud hloupý a předsudečný. Zdá se mi, že homosexuální vztahy posuzujete především "sexuální optikou". Nedivím se tomu, většina "heterosexuálních mužů" takto ke gayům přistupuje. Z toho pramení i to časté ohánění se biologickou podstatou člověka a přirozenou reprodukcí. K tomu jen malá a už stokrát ohraná poznámka: Heterosexuální partneři přece nepraktikují sex pouze kvůli oplodnění a početí nového života. Stejně jako člověk nejí jen kvůli tomu, aby zahnal hlad, ale kvůli tomu, že je vybaven chuťovými buňkami. Kromě toho lidé také rádi o jídle mluví, obdivují jeho vzhled nebo se naopak odvracejí od jeho nelibého zápachu.

Vztahy dvou lidí ( heterosexuálních nebo homosexuálních) nejsou ale přeci jen o sexu, ale především o tom, čemu se říká láska. A pozor, abyste moji větu nějak nepřekrucoval, mám na mysli vzájemnou lásku dvou lidí, která je podmíněna i vzájemnou erotickou přitažlivostí. Věřte (mluvím z vlastní životní zkušenosti), že to samé, co prožívá muž a žena, prožívají i dva homosexuální muži nebo dvě homosexuální ženy.

A ještě reakce na vaši poslední jízlivou poznámku. Věřím tomu, že se vám zvedá žaludek z představy homosexuálního sexu. Tento pocit chápu. Já jsem v životě prožil období, kdy jsem se nemohl vyrovnat se svou homosexuální orientací, snažil jsem se ji odmítat a žít tím "správným" heterosexuálním životem. Důsledkem byla má psychická nevyrovnanost. Až když jsem přijal svoji homosexualitu jako "svoji" přirozenost, mohl jsem začít žít vyrovnaný plnohodnotný život. Dnes vím, že bych heterosexuálním životem žít nemohl, bylo by to PRO MĚ nepřirozené a z myšlenky na to, že bych měl absolvovat heterosexuální styk se i mně zvedá žaludek.

Toť zatím vše a přeju hezký den.
Vladimír Hrubý • 22.07. 2002 - 12:37 << RE

Reakce na Fireball 21.07. 2002 - 14:56
Takže Vy homosexualitu přijímate jako přirozenou a normální? Potom se Vám asi musím omluvit. Víte, trochu z těch nevybíravých poznámek vůči PIKImu jsem nabyl trochu jiného dojmu. Došlo-li však k posunu ve Vašem myšlení, měla tahle diskuze snad i smysl.

Píšete, že si chcete udělat ohraničenou představu o NÁS. To je hodně hezká idea. Domívám se však, že by jste skončil u značného zevšeobecnění hraničícího s předsudky. Určitě znáte "věty" typu: "Cikáni kradou. Angličani jsou škrti. Američani jsou tlustý, atd..."(a tím nechci vůbec nikoho urazit, protože tyhle výroky jsou zcestný). A vaše představa by vycházela z toho, co jste zde měl možnost vyslechnout, teda pár příspěvků několika lidí. Značně objektivní soubor, že?
Nicméně i z této diskuze jste poznal, že někdo je Vám více sympatický(třeba Ignatik) a někdo méně(PIKI to od Vás pěkně schytal). A víte proč? Každý je jiný, originál, idividualita. Můžete se snažit hledat nějaké pojítko, ale já vidím jen jediné a to je naše orientace.
Ještě jednu věc. Já osobně své homosexualitě nepřikládám velkou váhu. Ano, má vliv na můj život, ale rozhodně mě to nevystihuje. Jsem prostě člověk a homosexualita na mě není vidět. Ani mí rodiče netušili, že jsem gay, dokud jsem jim to neřekl. Nejsem hrdý, že jsem gay. Jsem hrdý na věci, kterých jsem dosáhl vlastním úsilím. Jste vy hrdý na to, že jste heterosexuál? Ale ani se za to nestidím, nemám proč.
Možná tomu přikládáte moc velkou váhu. Když se seznámíte s člověk, zaujme(nebo odradí) Vás přece svým chováním, vystupováním, jednáním. Ale to, že je třeba homosexuál, se dovíte až později, pokud Vám to řekne.
Zkrátka jsem Vám chtěl jenom ušetřit čas. Určitě nemáte rád všechny lidí, s kterými se musíte stýkat. Úplně stejně nebude mít rad všechny homesexuály, protože to jsou lidi jako všichni ostatní.
Snad se to dá nějak pochopit. Psal jsem to narychlo.
Těšim se na reakci
b2c 22.07. 2002 - 14:37 << RE

Reakce na Fireball 21.07. 2002 - 20:10
Opet Vam Dekuji za velmi zajimave a pro nekoho snad i zamysleni hodne postrehy. Na nekolik Vasich poslednich vet nehodlam reagovat, protoze nad vasi omezenosti se pouze usmivam, ale nehodlam Vas nijak urazet, nemam proc, ja jsem nesmirne tolerantni a kazdy kdo me zna, tak o tom jiste nepochybuje! Jen me zaujala ta dalsi Vase poznamka o tom "nasem" malem tematu "pozvraceni":-) Me je treba mimo jine taky k "pozvraceni", kdyz vidim jak se zabije treba kure, pak se oparuje, opaluje, vykuchava a podobne, ale nepripada mi teda napriklad pecene kure, jakozto jeho vysledek "pozvraceni" hodny, to ja si ho radeji dam k jidlu, ovsem nevim jak vy? A tak nevim proc bych si mel pripadat, tak ja Vy pisete, prave naopak! Copak jste jeste neslysel, co se o gays rika??:-) Ze, kazdy gay je svym zpusobem mensi ci vetsi narcista??:-) Vcelku mi je jedno jestli Vam je ze me na "pozvraceni", pro me je dulezite pouze to, ze pro meho milacka jsem hodny a krasny az az!!! A jeste jednu poznamku, abych na to nezapomel:-) Sleduju, ze si moc nestojite za tim co sam rikate??? Nejprve me ujistujete, ze nejsem hoden, aby jste na moje nazory reagoval, coz ihned porusite a pak v dalsi zprave zase jakoby s odporem utikate a ejhle opet Vas tu vidim:-) Juu, to je moc krasne, trochu mi svym chovanim pripominate politika, take mnoho naslibuje a kdyz prijde na vec tak je nejak ve smych nazorech nekonstantni:-) Ale uprimne jsem moc rad, ze jste porusil co jste psal, alespon jsem mohl poznat i jine nazory! A verte tomu, ze jak se rika, "Laska a pravda zvitezi nad lzi a nenavisti!!!" A v jednom jste mi skutecne pomohl! A za to vam opravdu moc dekuji! Diky Vam, jsem si jeste vice zacal vazit toho jake mam rodice, pratele, kamarady a vubec vsechny lidi, ktery jsou kolem me, protoze uz jsem vsechno to krasne zacal brat jako samozrejmost, ikdyz by to tak jiste melo byt, ale preci jen je krasne se nad tim pozastavit a uvedomit si jak jsem stastny, ze je vsechny mam! Uprimne vam za to znovu ujisteni moc dekuju a myslim to skutecne uprimne!!!
Posilam Vam velkou dekovnou pusu!!!!:O
Zatim Ahojky!!!
PIKI • 22.07. 2002 - 18:52 << RE

Vazeni, jsem jeden z Vas, ale i presto zacinam mit trochu pocit, ze takovym, jako je Fireball, muzeme nekterymi svymi nazory navodit predstavy, ze jsme neco lepsiho a kvalitnejsiho nez heterosexualove, ze si zasluhujeme specificke vyhody, ze by to vlastne mela byt cest pro heterosexualy, ze si nas mohou hyckat a delat pro nas vyjimky. Nemyslite si ze je nas na specificke vyhody prece jenom trochu malo?
Myslim, ze nasim prechodnym osudem je trpelive snaset vrtochy vetsiny a pomalu se posouvat se sklonenou hlavou ke svemu cili a ne s hrdosti opovrhovat vztahy (jak tady kdosi predvadi), kterym koneckoncum vdecime za svuj zivot. Copak mu jsme schopni vlastni reprodukce? Uvedomme si, ze jsme na vetsine zavisli a pristupujme tak k ni. Snad jsem Vas moc nepopudil, tohle je jenom muj nazor. Zdravim vsechny.
Fortuna 42na[zavináč]seznam[tečka]cz • 23.07. 2002 - 00:56 << RE

Reakce na Fortuna 42na[zavináč]seznam[tečka]cz 23.07. 2002 - 00:56
Ahojky. Ano, z jednoho uhlu pohledu by to tak si tak melo byt to mas zajiste pravdu, ale preci jen na vsechno se da divat z nekonecne mnoho uhlu. Ale muj nazor je asi takovyto:-)) Napada me, ze co dela normalnost a majoritni spolecnos??? Prece nespocetne mnozstvi mensin a ninorit a tech nejmensich bunek jako je treba rodina a to pak cele dela jeden velky celej tedy vetsinovou spolecnost. Treba vidime jak velke mnozstvi lidi holduje fotbalu, hokeji a nebo jinym sportum, ale vsichni to nemaji radi, nekdo ma radsi hokej, jiny fotbal a nekdo treba rad cvrnka kulicky, nedela se univerzalni a jeden sport pro vsechny. Nebo treba kdyz zabrousim do oblasti postizenych nebo mene zdravych jedincu, tak treba kolik je v nasi populaci vozickaru a presto se delaji bezbarierove vstupy, nebo jsou obcane, ktery jseou alergicti na urcitou surovinu v potravine, a tak se vyrabi potraviny bez lepku a podobne. Podle toho jak je na tom vetsina, tak by nemeli mit pravo na to mit vlastni vyrobek pro sebe a bud by riskovali jist to co ostatni a nebo by to proste nemohli jist, a nebo by se nikdo vozickem nemohl odstat kam potrebuje, protoze je tam treba obrubnik, a nebo ty sporty, kdo by chtle porad jen koukat na fotbal??? ja teda ne!:-) Protoze zase zit se bez toho take da! A to nic proti vsemu a vsem o cem jsem se tu zminil to byly jen priklady! Jen tim chci ukazat svuj nazor, ze prave v odlisnosti je sila a jen odlisnost dela vetsinovou spolecnost takovou jaka je! A tak beru i nasi homosexualitu, nikdy ji neberu jako neco vyjmecneho, ale rozhodne ne jako neco spatneho nebo neco za co bych se mel stydet. Ikdyz ja osobne jsem hrdej na to, ze jsem gay, protoze mi to dalo mnohem vice nz vzalo! Kdyby se obcane nesnazili prosadit svoje prava, tak bychom se vlastne nechovali ani jako lide. Clovek je preci jako vsechny zivotni formy jedinecny a svym zpusobem od prirody egoista, coz je naprosto vporatku, protoze prece musime mit pud sebezachovy a chtit prezit a zit co nejlepe to jen jde a kdyz se sami nepricinime, tak se to nemuze zmenit! No to je zase muj nazor, take doufam, ze tim nikoho nepopudim:-) Me teda ten tvuj(doufam, ze nevadi, ze tykam, pokud ano, tak se moc omlouvam!!:-) ) vubec nepopudil, protoze co clovek to nazor a kdyby vsichni uvazovali stejne, tak by asi nebylo neco ve spolecnosti vporadku!
Zatim ahojky..:-)
PIKI • 23.07. 2002 - 13:30 << RE

Ahojky
Mam takovy dojem ze pan Fireball uz zastava svuj nazor jen z duvodu ze se mu nechce ustoupit pred nejakym homosexualem a pristoupit na to ze ma pravdu. Konkretne treba potlacovanim vyznamu vedeckych faktu. Zajimala by mne predevsim jedna vec: Kdyby prisel za panem Fireballem jeho potomek a rekl mu "Tatinku asi jsem homosexual" jaka by nasledovala reakce.

Jeste bych chtel dodat ze homosexualni mensina by mohla klidne byt nazyvana kvalitnejsi casti populace, kdyby se pomerovalo podle miry tolerance.
Homosexual jako clovek byva vetsinou mnohem vice tolerantni nez heterosexual a to je mozna nas problem - netolerance heterosexualu.
Byva znasobena tim ze se ji nikdy nenaucili protoze to nepotrebovali - homosexual ji potrebuje hned dvakrat.
Aby pochopil a uznal sam sebe za cloveka a aby dokazal vyjit s partnerem.
V heterosexualnich svazcich zejmena po delsi dobe byva muz intolerance sama a zena tolerance sama.
Zena se vetsinou podrizuje a potlacuje vlastni nazory pripadne nechava aby je muz prijal za sve ale sama je ani nemuze publikovat.
Z toho asi i vyplyva proc jsou mene tolerovani homosexualni muzi a vice lesbicky.
Toliko ke kvalitam heterosexualnich a homosexualnich svazku.
Robokop 23.07. 2002 - 20:05 << RE

Obvykle se diskuzí nezúčastňuji, protože raději píšu články, než mlátím prázdnou slámu. Nechci v diskuzích psát jen říkat: "Je vědecky známo", ale cítím povinnost vnést do diskuze základní vědecké a medicínské informace, aby se předešlo argumentům z vlastních smyšlenek, jež by degradovaly snahu všech zúčastněných v diskuzi, o jejímž smyslu by se dalo později spekulovat. Jsem rád, že se přestalo řešit, zda-li je homosexualita nemoc, svobodnou volbou, či chlípným chtíčem, ale pokud někdo opakovaně neakceptuje vědecké poznání, které mu říká, co homosexualita je a není, je diskutování s ním ono mlácení prázdné slámy. Robokop má pravdu. Fireball nechce veřejně ustoupit svému dogmatu, které zde ztratil. Taky nerad přiznávám svou chybu, ale blba bych ze sebe nedělal. Hezký den.
Alca 23.07. 2002 - 20:49 << RE

No nazdar! Tady to ale vypada! Fireball si mysli ze zastupuje vykvet lidstvi a buzici si zase myslej ze jsou pupek sveta.
Fireballe vykasli se na to, pokud se v tom budes vrtat, muzes se pekne zamazat od vykalu. Ano od vykalu, od nichz tady vsem buzikum "voneji" jejich prirozeni, ktera se vztyci pouze, pokud jejich majitel vidi chlapske pozdi.
A vy buzici, budte radi, ze nektera hnuti - napr. skinheadi, nemaji pro potrebu ocisteni rasy ZATIM cas na eliminaci vasi UCHYLKY. Pro jednani s nimi, by vam vase vedecka poznani byla nanic.
Kdy konecne pochopite, ze obycejny clovek nechce byt vzdelan vsemi temi "moudrostmi". S mizivou pravdepodobnosti omezite pachut odpornosti v mysli, kterou ponecha pomysleni na vasi sexualni uchylku (byt uznana WHO - narodil od jinych, puvodem stejnych) doprovazenou predstavou vasich fyzickych spojeni (nejedna se o sexualni spojeni, protoze potom by bylo sexualni i vsunuti pristu do ucha pri jeho cisteni). Moc Vam, i presto, ze vase uchylka je nelecitelna, preji budto zazracne uzdraveni nebo aspon rychle uduseni pri felaci vazseho buzika-partnera.
prumerny, sexualne zdravy muz • 25.07. 2002 - 13:03 << RE

JOJOJOJO, tak to si řekl přesně, konečně někdo průměrný natolik aby popsal správně situaci. Taky už mám buzen plný zuby a tak se jim snažím podobat. Fakt je ten, že jsem si tuhle čistil uši a trochu jsem byl z toho vzrušenej. Tak jsem rád že nejsem sám…ani nevíš..o)
Já jsem si tuhle říkal, že jsme jako národ moc solidární, bylo by docela zajímavý je zavírat do sklepa a občas se na ně jít podívat.

Docela bych chtěl vědet kolik Ti je a možná i Tvoje míry a možná taky intimní míry. Dělám studii o normálních lidech a pořád narážím nad nadprůměrný. Mohly bychom spolu udělat nějakou studii o normálu a potom bych si Tě zavřel do klece abys mi vydržel. Možná bychom mohli jezdit taky s komediantama…o) Už dlouho jsme nečetl takovou slátaninu. Tak předpokládám, že autor bude stát hodně za to..vid brouku… (na takový žvásty co jsi sem napsal, tak lze napsat taky jenom žvásty tak se nezlob)

Jsem moc rád, že na tyhle stránky chodí takový lidi jako je průměrný, sexualne zdravý muz, protože když je on průměrnej a chodí na stejný stránky jako já, tak se cítím jako průmerny, sexualne zdravy muz.
Smajl 25.07. 2002 - 17:36 << RE

Reakce na Alca 23.07. 2002 - 20:49
1) Ani to nejpropracovanější věděcké poznání podstaty věci nezbaví jisté skutečnosti pocitu hnusu i když je třeba některými společnostmi akceptováno.
2) Nemám před čím ustupovat. Do diskuze jsem vstoupil s otázkou a vystoupil s dostatečnou odpovědí.
3) Moje dogma zůstalo stejné, jenom získalo jasnější obrysy - existuje řada sexuálních "zvláštností" (úmyslně neříkám úchylek), které lze zařadit výhradně do dvou skupin. Zatímco jedny jsou některými společnostmi akceptované (nebo alspoň nejsou trestné, jako třeba zoofillie apod.), o jiných se to tvrdit již nedá.
4) Chybu přiznávám : žil jsem v pocitu, že příliš příkře hodnotím jisté sexuální "zvláštnosti". Tento názor jsem dílem změnil a tvrdím : umožnit důstojně žít, dát k dispozici existenčně nutnou legislativu, při rozhodováních preferovat hetero, homo volit pouze v případech, kdy htero selže a neexistuje jiné, schůdnější, řešení. V žádnéme případě nezrovnoprávňovat homo s hetero.
Fireball • 05.08. 2002 - 11:58 << RE

Ahoj, nevím v jaké části webu tuhle otázku položit, tak to zkusím tady. Zajímalo by mě, kdy gay přestává být panicem.
Adam 11.11. 2002 - 16:34 << RE

Reakce na Alca 16.07. 2002 - 20:09
Neztotožňuji se s názorem Fireballa, ale nemohu souhlasit s tím, že "Normální neznamená většinový." neboť normální opravdu znamená, že něco nevybočuje ze standardní úrovně. K tvým příkladům jen dodám, že pak je opravdu možné prohlásit: "Toto léto je tyfus u Pražanů normální." nebo "U dnešní populace je normální mít zkažené zuby." Na tomto sdělení nevidím nic špatného i když to není zpráva potěšující.

To, že je něco normální neznamená, že to je správné a nebo, že to není nutné řešit. A stejně tak nevidím důvod proč by se to co je nenormální mělo nějak řešit. Podle mě jde pouze o konstatování.

Pokud je normální mít v dospělosti výšku třeba 180cm, pak lidé s poruchou růstového hormonu měřící v dospělosti 80 cm nejsou normální. Ale na tom není nic špatného. Stejně tak není homosexuální orientace v české společnosti normální. Ale na tom opět není nic špatného. Mě připadá, že se ze slova "normální" vytváří mezi homosexuály v této diskuzi nějaká fobie? Přitom spousta jiných homosexuálů o sobě ví, že nejsou normální, ale dyť na tom není nic špatného?!
PaWoUk • 24.11. 2002 - 23:10 << RE

Reakce na PaWoUk 24.11. 2002 - 23:10
Jen malá poznámka: jsem homosexuál a jsem normální. Normální je totiž dle mého pro každého to, co tak vnímá on sám, nicht wahr? :-))))))
Fid 25.11. 2002 - 03:01 << RE

Reakce na Fid 25.11. 2002 - 03:01
Je to zajímavé jak si na to slovo "normální" potrpíte. :-)

Ale v souvislosti se slovem "normální" by vždy mělo znít něco v čem jsi normální, neboli v čem nevynikáš. Proto tvoje tvrzení nedává smysl. To bys musel napsat třeba "jsem homosexuál a jsem normální myslící a milující bytost", pak by to dávalo smysl a mohl bych s tím souhlasit. Vzhledem k tomu, že jsi v souvislosti se slovem "normální" uvedl druh sexuální orientace a předpokládám (vhledem k jazyku v kterém komunikujeme), že mluvíme o Češích, mohl bych to chápat jako "jsem homosexuál a jsem ve své sexuální orientaci mezi Čechy normální" a s tím opravdu nemohu souhlasit.

Nepřipadá mi na tom nic nepochopitelného?! :-)
PaWoUk • 25.11. 2002 - 20:48 << RE

Reakce na prumerny, sexualne zdravy muz 25.07. 2002 - 13:03
To bylo úžasné. Něco takového jsem již dlouho nečetl. Gratuluji Ti k tvým názorům.A to jsi opravdu vymyslel sám?
Amacarak 14.06. 2003 - 19:53 << RE

Čau, jen tak brouzdám netem a narazila jsem na tyhle stránky.. nějak se mi vaše vzkazy cnechtějí číst, tak na ně nebudu nějak reagovat, ale prostě hnusí se mi lidi, co to odsuzujou... nekdy bych je chtela videt, aby si to vyzkoušeli, jaky to je kdyz jdu treba s mou holkou po ulici a oni zacnou rikat, jak se jikm to hnusi a at jdem do hajzlu a tak. No me uz nic nenapada takhle pri veceru, tak sa mejte ,cauec
Mon!e 31.12. 2003 - 21:13 << RE

Dobry podvecer. Nemohu nalezt kluka, ktery by me mel rad. Je homosexualita jen o sexu? Chci poznat kluka jinak nez na chatech ci pres seznamky. Na chatech me vyhazuji, protoze se neumim bavit o "prasecinkach" jako vetsina v chatovacich mistnostech, ale chci si povidat treba o prirode nebo o necem jinem, nez nekoho poznam vice. Kdyz se seznamim pres seznamku, tak to skonci jen tak, ze dotycny chce za kazdou cenu byt mym kamaradem, ale nechce me jako kluka. Kde delam chybu?

Je mozne se nejakou terapii zbavit tak sexuality? Me moc trapi, ze svet homosexualu je tak moc skaredy. Jen se prosim do me nejak nenavazjte, ja chci poradit, ne propadnout jeste vetsi beznadeji.

Dekuji.
Rover • 26.06. 2004 - 20:17 << RE

Reakce na Rover 26.06. 2004 - 20:17
Nezoufej. Zkus zajit na nektere setkani treba GaLesu nebo Studu (coz jsou sdruzeni gay a lesbickych mladych lidi, vetsinou studentu). A uvidis, ze gay svet se netoci jen kolem sexu. Ja jsem tam taky potkal sveho partnera pred nekolika lety a stale jsme porad spolu. Drzim Ti palce.
Mulder 30.07. 2004 - 15:22 << RE

cau jmenuji se lukas a chtel bych nejakeho kluka na sukani a na hlayeni,vek okolo 16let,dekuji ya odpoved.
mengi 30.08. 2004 - 19:33 << RE

Reakce na Rover 26.06. 2004 - 20:17
Nemyslím,že svět homosexuálů je "škaredý".To ho škaredým dělají jen
právě ti na chatu a v seznamkách.Ti slušní tenhle způsob komunikace vůbec neprovozují,proto o nich ani nevíš.Jen mají(stejně jak já)daleko větší potíž někoho najít.U mě to má ještě jeden háček,viz poradna...
Nepropadej depresím-to je k ničemu... :-)
tomotomíno 07.09. 2004 - 02:04 << RE

Reakce na Smajl 25.07. 2002 - 17:36
A co je podle tebe normální ? To by mě zajímala tvá definice co je normální. Spíš takový jako jsi ty by měli zavírat. Takový hnusný netolerantní lidi. Mě jako homosexuálovi třeba připadá divný, že chrápeš s holkama a ani ne tak divný, jako nechutný.
Seb 22.09. 2004 - 13:00 << RE

Vsichni se tady bavi o homosexualite a bisexualite, ale nikdo poradne nevi kolik takovych lidi vubec je. Taky se da asi tezko presne popsat kdo uz bisexual je a kdo jeste neni. Slysel jsem uz nazory ze mnoho zen sni o sexu s jinou zenou, jsou tyhle zeny vsechny bisexualni nebo je to pouze odraz jejich emoci a zena do techto emoci zapada, ale sexualita v tom neni. Kolik homosexualnich a kolik bisexualnich lidi v populaci vubec je?
Ondra 14.10. 2004 - 01:34 << RE

Reakce na Mon!e 31.12. 2003 - 21:13
sice se mi nelíběj holky ale musim s tebou souhlasit! podle mě je to normální.já mám ráda kluky.některý holky maj ale rádi holky a naopak..co je na tom??oni si to nevybrali,žejo..
lucka 10.01. 2005 - 17:34 << RE