Případá mi, že všechna ta historická a etnografická zkoumání se zaměřují jen na moderně technokratické zkoumání genitálních kontaktů. Že jsou ty projevy měřeny pohledem naší doby, nebo spíše očima 19. či 20. století.
Myslím, že zajímavější by bylo, jak se v historii a v jednotlivých kulturách měnil vůbec vztah k intimním a důvěrným přátelstvím, jaká hodnota se takovým vztahům přisuzovala, jaké projevy se považovaly za přiměřené těmto vztahům a kdo to v jaké době mohl posuzovat.
Vrozená vlastnost, kterou dnes nazýváme homosexuálním zaměřením, existovala zřejmě od nepaměti a všude. Ale měnil se způsob, jakým způsobem ji lidé chápali, prožívali, využívali.
Jáchym 03.10. 2002 - 13:18 << RE

hmmm, přečetl jsem se zájmem - hrubky a překlepy přecházeje. ale proč je text článku z poloviny o něčem jiném, než titulek? jinak homosexualita byla vždy a bude vždy. nahlížení většinové společnosti na ni už nikdy nezjistime. preci jenom kmenove (klanove, rodine) zrizeni melo tu vlastnost, ze se v kazdem okruhu lidi pravidla "normality" definovaly jinak. a tak kde je tedy pravda?
lobb 03.10. 2002 - 13:30 << RE

Reakce na lobb 03.10. 2002 - 13:30
No, korektora jsme na našli, resp. on si našel nás, za což mu patří velký dík, spolupráce začíná přinášet první plody, jsem moc rád, že existují lidé, kteří chtějí přiložit ruku k dílu a ne jen o tom mluví.
Jinak netuším, o čem jiném, než o historii ten článek je, několikrát jsem si ho přečetl a nenarazil na nic, co tě mohlo tak "pobouřit"... Asi umíš číst mezi řádky, já beru fakta.
bodyia 04.10. 2002 - 13:30 << RE

Reakce na bodyia 04.10. 2002 - 13:30
No, jet o hezky rozdeleny. Prvni tri odstavce jsou o Homosexualite v dejinach a dalsi tri o Dejinach homosexuality :-))) Jinak THOMSovi jsem daval kontakt na korektora (korektorku), ktera je pripravena s vami spolupracovat. Tak snad vam to vyjde, kdyz uz jsem to tak dohadoval :-)))
lobb 04.10. 2002 - 15:50 << RE