Chtěla bych se zeptat, jestli existuje nějaký šetrný test pro dítě, u kterého se podle mě lehce projevuje homosexualita.Mám bratrance, který je gay a dobře si pamatuji na jeho dětství, kdy rád dělal věci pro chlapce neobvyklé/ pomáhal vařit ,uklízel, byl nadměrně citlivý,přepíral prádlo, aby udělal mamince radost,rád pomáhal s prostíráním stolů při slav. příležitostech atd./ Dnes je to dospělý chlap a my jsme dávno smířeni ,že holt nepřivede nevěstu ,ale doufáme, že si najde fajn kluka, který ho bude mít rád.
Na test se ptám ale pro to ,že můj bratr má dvě děti : chlapec 9 let a děvče 8 let.U chlapce od velmi ranného dětství pozoruji úplně stejné příznaky , které jsem vždy viděla u bratrance.Můj bratr je bohužel velice prudérní a moc si nedovedu představit, že by se s tímto faktem u svého syna vyrovnal. Třeba jenom "slyším trávu růst " a synovec je jenom citlivější , než ostatní děti v jeho věku.Ráda bych už teď věděla pravdu ,abychom se toho mohli držet a měli čas mého konzervativního bratra připravit ( se švagrovou jsem o tom mluvila a přiznala, že ji to již několikrát napadlo také) Chtěla bych ,aby byl synovec v životě šťastný ,ať už bude jeho role na světě jakákoliv.
Monika 25.01. 2004 - 01:11 << RE

to Martina:
zažil jsem v dětství něco podobné a dnes jsem gay. Četl jsem nějakou statistiku, 90% z chlapců, kteří mají chování netypické pro chlapce, jsou nakonec gayové. Raději s tím počítejte. Držím palce.
monty jack 27.01. 2004 - 19:12 << RE

to Monika:
No, s devítiletým chlapcem to bude obtížné, ale vzpomínám si, že se mnou to bylo také přesně tak, jak jste zde popsala. Až na to vaření (tam jsem jen skutečně velmi občas pomáhal babičce, která nám celé mé dětství vařila) to souhlasí, ostatně, žiju s maminkou, které je teď už 76 let, a trvá to pořád. Také vím, že už tehdy (anebo jen o pár let později) mě nesmírně přitahovaly například časopisy, ve kterých byly fotografie pohledných mužů. Na jeden příklad si opět vzpomenu: vycházel časopis KINO, ve kterém byly někdy snímky z filmů: tehdy mladičký Sagvan Tofi, Gojko Mitič (v kožené bundě, ne jako Vinnetou) apod. Já bych ten váš test narafičil tak, abyste zjistila, jestli si nějaký běžný časopis, otočený nahoru stránkou s nějakou takovou fotkou (Šebrle, Nedvěd...), který by třeba synovec našel ležet v kuchyni, dejme tomu odnesl do pokoje? Nebo vůbec, když u nich budete na návštěvě, připravit si časopis (jako Hattrick.... apod.) na stůl, jako náhodou, a sledovat, jestli se o něj synovec nějak zajímá? Nevím, jak bych vám jinak poradil.
Ivan 10.02. 2004 - 19:20 << RE

Kurna lidi, vy jste sablyyy....je to jak kdyz chcete za kazdou cenu lovit odlisnost. Nechte prosim toho kluka byt, lovenim pomoci casopisu apod. nikam nevede. Stejne co s tim budete kdyz zjistite ze chlapec je Gay? Nechte ho at si s tim poradi sam...vy to za nej nevyresite. Kurna to musite to dite analyzovat? Dejte mu radeji lasku tu potrebuje vic nez nejaky osahavani jeho orientace, neni to preci cvicena opice, ktera musi byt jak se Vam libi hetero. Ja jsem sice hetero, ale nedelam z komara velblouda, at si dela ten chlapec co chce a k cemu ho vede prirozenost.Akorat vsechno poserete...to je muj nazor..
talpa 15.03. 2004 - 15:45 << RE

Reakce na monty jack 27.01. 2004 - 19:12
co je podle tebe NETYPICKE CHOVANI? Hele jestli mel nekdo netypicke chovani tak jsem to byl v detstvi ja, dokonce jsem pletl svetry a vysival...Ubezpecuji te ze gay nejsem:-)))
talpa 15.03. 2004 - 15:47 << RE

Reakce na Monika 25.01. 2004 - 01:11
Ci uz bude gay alebo nie, dolezite je, aby mal inteligentneho otca, teda nie homofobneho. Ak da synovi najavo, ze ho bude mat rad aj ako gaya, z chlapca vyrastie alebo citovo vyrovnany gay so zazemim alebo kultivovany heterosexual.
Mne bolo velmi luto, ze mi rodicia nikdy nepovedali, ze ma budu mat radi aj ako gaya. O to tazsie bolo im o sebe povedat... Takze chlapca pozdravujem a jeho otca vzdelavajte! papa
Juraj • 19.09. 2004 - 11:05 << RE

Reakce na Juraj 19.09. 2004 - 11:05
Po dlouhé době jsem se podívala na tuhle stránku a moc jsi mě potěšil Juraji. v podstatě jsi vyjádřil přesně moje pocity. My našeho chlapíka budeme mít rádi ,ať už jeho zaměření dopadne , jak chce a doufám, že v tom případě bráchu přivedeme k rozumu a jeho srdce ho navede, jak se k synovi chovat. Myslela jsem, že už sem nevlezu, po tom co jsem četla reakce toho Ťulpase, nebo jak si říká.Osobně si myslím, že takovouhle reakci má chlap, který si sám není jistý ,jakým směrem se hodit a bojuje proti tomu dost hloupým útokem ,už toho jeho ubezpečování je dost okatý...Ale jeho problém.Juraji měj se fajn a užívej života.Monika
Monika 24.09. 2004 - 23:54 << RE