Bohužel je mezi námi hodně lidí, kteří nás odsuzují za něco, za co nemůžeme (to ale ví každý gay, takže to tu nemusím rozebírat). Jen jsem chtěl říct, že jsem nakonec i rád, že jsem gay, protože ten život je takový zajímavý...i když mnohdy hodně těžký.Kdyby se dala homosexualita léčit, tak bych se asi léčit nechtěl :) Mě se totiž kluci líbí.
<< RE | MIKES_19 19_kluk[zavináč]centrum[tečka]cz | 13.10. 2001 - 21:05 |

Ja neviem ludia! Ani ja sam neviem, co som? Asi to budem mat tazke, co? Podla v kazdom z nas je kusok gaya!

<< RE | honho portugal[zavináč]post.sk | 27.10. 2001 - 19:48 |


Nevím co mám dělat, nejsem homosexuál a dětska se mi smějí, že jsem! je mi to nepříjemné a nevím co s tím mám dělat! nemám nic proti homosexuálům, ale je mi to nepříjemné! poraďte mi. děkuji.

<< RE | Mirek bucinek[zavináč]volny[tečka]cz | 20.11. 2001 - 20:27 |


Nemozem suhlasit s tym, ze homosexualita je vrodena. Pred casom som si urobil psychoanalyticku sondu do duse, ako dosledok urcitych sklamani a deziluzii z gay zivota. Zistil som, ze homosexualita je klam, ktory vychadza zo zloziteho suboru mylnych predstav a zaverov - a vedie do slepej ulicky. Odmietol som ju, a prave vtedy som mal zazitok s Bohom, ktoreho som dovtedy hladal ale nenachadzal - kvoli prekazke, ktorou bolo moje homosexualne citenie, ci lepsie povedane viera, ze som homosexual. Odvtedy som veriaci - uveril som v nasho Spasitela Jezisa Krista, taktiez som pochopil zakonitosti duchovneho zivota cloveka, ktore sa tykaju aj homosexuality. Zmenil sa aj moj pristup k problemom, odvtedy som uz neprepadol negativnym myslienkam, mam nadej a zmysel zivota v pomoci bliznym. Naklonnost k rovnakemu pohlaviu ustupila, a zaroven sa prebudil moj zaujem o opacne pohlavie, ktore je nielen po sexualnej, ale hlavne psychickej stranke tou chybajucou polovickou. Zistil som, ze kazdy "homosexual" sa moze rozhodnut svoje zameranie zmenit (v skutocnosti ho uz raz zmenil - ci uz vedome alebo podvedome), a funguje to: rozhoduju pritom veliciny ako viera (vo vseobecnom vyzname slova), vola, motivacia a tuzba poznat pravdu. Pritom podotykam: mam 32 r. a bol som "gay" od svojich 13 rokov, nikdy som proti mojmu citeniu nebojoval, akceptoval som to prirodzene, veril som tomu na 100%, podla toho som sa aj spraval a ani ma nenapadlo to menit, v podstate som neveril v Boha, hladal som si trvaleho partnera.
geolo 15.09. 2002 - 04:54 << RE

Velmi rád bych vyvolal diskusi o této věte z příspěvku geolo: "Zistil som, ze kazdy "homosexual" sa moze rozhodnut svoje zameranie zmenit" . Na jedné straně já vůbec nepopírám, že svůj vlsatní, osobní zážitek (či poržitek) geolo podává upřímně, pravdivě, tak, jak je sám vnímá a vidí. Nehodlám ho poučovat, napravovat, nemyslím si, že by "MĚL prozřít." Má plnou svobodu a plné právo to takto cítit (i bez toho, zda mu to právo někdo "DÁ".) ALE: domnívám se, že se geolo dopouští naprosto zásadní CHYBY tím, že svou osobní (víceméně z lékařského a biologického pohledu velmi, velmi spornou) zkušenost GENERALIZUJE a aplikuje univerzalisticky i na všechny ostatní ("každy "homosexual"...") . Bavíme se tady o velmi citlivých a jemných věcech. Je smutné, když někdo předkládá takovéto mechanické (a navíc lékařsky naprosto nepodložené )recepty pro "všechny". Myslím si, že životní příběh, který sám geolo prožil, musíme nazvat spíš životním traumatem, dlouhodobým traumatem, které pro něj osobně vedlo k jakési podivné substituci mezi změnou svého osobního přesvědčení (stal se věřícím) a potlačením sexuální orientace (tvdí, že už není gay.) Osobní trauma, nepřípustná generalizace, nízká znalost problematiky a hodnotový univerzalismus tak jsou živnou půdou pro pocity naprosté bezvýchodnosti, kterou v prostředí, jež geolo bohužel spoluvytváří, vedou gaye k sebevraždám víc, než heretosexuály. .... A VÁŠ názor ???
Michal 16.11. 2002 - 17:18 << RE

Reakce na Michal 16.11. 2002 - 17:18
Ahoj Michale, na Geola jsem ani nereagoval. Myslím si, že je tu napsáno dost, aby soudný člověk prozřel. Projekty homosexualita, coming out, Mohu být gay? atd. Tohle se přes mail navíc řeší velmi ale velmi špatně a neúčinně.
U Geola je jasná diagnóza egodystonní homosexualia, což je označováno za psychickou poruchu. Každý homosexuál by měl být se svou orientací smířen a vyrovnán tzv. egosyntonní homosexualita. Pokud to tak není, měl by vyhledat nějakého terapeuta(psycholog, sexuolog, terapeutická skupina apod.) Egodystonní homosexualita je přímo spojena s internalizovanou homofobií, nebo-li člověk nechce být spojován s označením teplouš, buzerant, tak se snaží popřít to, co se váže k těmto pejorativním výrazům.

Nevím o nikom, kdo by dokázal silou vůle změnit konstituci svých hypotalamických center a cítit najednou heterosexuálně, takže…
Abych Geolovi mohl uvěřit musel bych vidět alespoň jeho falometrické vyšetření, tzv. penilní pletyzmografie. Je to záznam toho, na co muž (svým pyjem) reaguje při promítání sexuálních diapozitivů. Viz http://sebepoznani.004.cz/mg-pletyzmograf/. Je velmi špatně ovlivnitelný vůlí a reaguje na to, co člověk skutečně je. Jsem přesvědčen, že by jako normální heterosexuál Geolo nevyšel ani po letech po „uzdravení“.
Též by mne zajímalo, jak by se choval, kdybych mu nabídl svět, kde je heterosexualita trestána a odsuzována a homosexualita normální, stále by chtěl být hetero? Jeho snaha je jen přizpůsobit se a splnit např. vizi jeho rodiny, či okolí. Vybočuje z role, kterou mu dává okolí a on neví, co s tím má dělat, chce se adaptovat, než aby vyšel s pravdou ven. Kdyby se přiznal svému okolí, již by to třeba nechtěl… možností je mnoho. Kdyby poznal nějakého krásného kluka, který by se do něj zamiloval a on též, už by to taky třeba nutně nechtěl.
Mnoho lidí má sklon k demagogii a generalizuje to, co si myslí oni sami. To je normální, toho se neděs. Musíš se povznést. Myslím, že po tom, co napsal ať se mu ozve jemu podobný a vytvoří si s ním vztah po mailu, virtuálně se zamiluje, pak se setkají, aby se léčili společně a vyléčí se ke společnému orgasmu…. :-))))) To hádám dopadne dobře…
ALCA 22.11. 2002 - 19:13 << RE

Podle mého názoru a myslím, že to není jen můj názor, se musí člověk vykašlat na názory netolerantních lidí a řídit se jen svým zdravým rozumem. ten však často v těchto věcech zklame, jelikož naše vědomí je určitě ovlivněno společností. každý by chtěl být "normální" a nevybočovat to je přirozené. takže by se měl člověk spíš řídit vlastními touhami a potřebami k uspokejní těchto tužeb. Říká se řídit se srdcem a je na tom kus pravdy. Je mi 19 a celé okolí to o mě ví, rodiče, kamarádi i spolužáci a nemají s tím problém. Bydlím v malém městě kde si lidi řeknou všechno, ale proč bych nemohl dát svýmu klukovi pusu kdekoliv nebo ho kdekoliv chytit za ruku nebo obejmout, je to moje věc. Většina lidí se otočí a ti starší mají děsný výraz, ale mě je to jedno. Já jsem rád, že jsem gay. kluci neblázněte, proč se snažit změnit něco co změnit nejde. Změna orientace je pokrytectví a zbabělost. je to těžké, aleš není to nemožné. Lidé jsou v dnešní době docela dost tolerantní. Už není možné homosexualitu trestat není to lidsé a není taky lidské bránit někomu v životě který je pro něj přirozený. V případě homosexuála ja to společný život s partnerem stejného pohlaví. Pdoel mě není homsexualita problémem gayu a lesbiček , ale je to problém heterosexuálů. Protože oni v tom dělají vědu a né "my". Takže takové názory jako. Homosexuálové jsou problémem společnosti jsou blábol. problémem je netolerantní lidé. Je to život a život je těžký a musí se umět žít a řešit takovéto "problémy" s pozdravem Ota z Jemnice
Ota Pečenka 17.09. 2003 - 19:21 << RE

Ahojky lidi, já nejsem žádnej dobrej spisovatel, ale chtěl jsem jen napsat, že já jsem se s tím zatím svěřil všem kamarádům a kamarádům mých kamarádů a zatím se mi nestalo, že bych se setkal se špatnou reakcí. Je to možná tím, že do mě by nikdo neřakl, že jsem na kluky a pokud už se z někým o tomto bavím nedělám z toho vědu a stále o tom žertuji. Dokonce se mi podařilo přimět jednoho kamaráda, kteerý je heterosexuál, aby mi mi na rozloušenou vždycky dal pusu. Nevím, jestli nežiju někde na marsu, alee myslím si že postoj našeho okolí úzce souvicí s postojem nás samotných k sobě a se shopností naší sexualitu podat a vysvětlit.
Tak hodně štěstí všem a přeji vám abyste našli taky takový skvělý kamarády jako já.
Tomáš
Tomáš 06.07. 2004 - 22:20 << RE

Reakce na Michal 16.11. 2002 - 17:18
Milí přátelé, myslím si, že homosexualita JE nemoc. Jsem mladý lékař, i když nejsem psychiatr, můžu všem zodpovědně říct, že mně známí sexuologové NEpovažují homosexualitu za zdravou záležitost. Jedna věc je, co vyjde navenek jako společenský úzus a druhá věc je profesionální přesvědčení z dlouhaleté praxe. To první se často přizpůsobuje názoru společnosti, to druhé je záležitost upřímnosti ke svému pozorování, vědomostem a logickému uvažování. Posuďte sami: jak může někdo považovat odlišnou genetiku, která vede k narušení přirozeného a zdravého vývoje, za stejně zdravou alternativu? Když se někdo narodí s diabetem 1. typu a nebude se subjektivně cítit nemocný, a nebude si chtít píchat insulin, tak nebude objektivně nemocný? Porucha sexuální orientace, kterou homosexualita nepochybně je, NEvede ke zdravému vývoji dětí ani společnosti jako takové. NENÍ zdravé ani správné svým chováním vést lidi homosexuálním směrem. Deti se totiž učí pozorováním. Uvědomuji si, že řada homosexuálů za svou nemoc nemůže, neodsuzuji je (!), ale byla by chyba se domnívat, že je u nich vše zcela OK. Pokud by totiž byli homosexuálové všichni, naše civilizace by se zhroutila! A to bez ohledu na víru, nebo náboženství! Ty vaše pokusy o evoluční vysvětlení, nebo obhájení homosexuality jsou velice chabé! Říkáte, že jste založeni na vědě - kdy a kde věda prokázala, že jsme z opice, která je z plazu, který je z ryby...? Nelžete sami sobě a buďte taky trochu skromnější! Nechci vás nijak ranit, nijak se vás dotknout ani vám vědomě ubližovat, ale nemůžu s vámi souhlasit, protože mi to vše přijde jenom jako pokusy, snahy si omluvit něco, co vás raní. A to mi je líto. Argument typu: který homosexuál se kdy cítil být nemocným a který se kdy chtěl léčit neobstojí stejně jako v případě alkoholiků, přičemž vás k nim nechci přirovnávat, jenom poukazuji na opodstatněnost podobných tvrzení! Přeji vám, ať jste v životě šťastní, ale rovněž ať ke společnosti a sami k sobě přistupujete zodpovědně. Ať je to už jakkoliv, pokud bych měl pravdu, nemusíte se za svoji nemoc stydět, pokud za ni prokazatelně sami nemůžete, protože ani zmíněný diabetik se nemusí stydět, že zdědil něco, co není zdravé. Otázka je pouze v tom, jestli si člověk něco z pohodlnosti anebo ze strachu nenalhává... hledejme proto společně a nezaujatě!
norbert • 30.01. 2005 - 15:05 << RE

Reakce na norbert 30.01. 2005 - 15:05
Já naopak jsem se zaměřením na sexuologii a psychoanalýzu přímo osobně, takže bych ti k tomu mohl leccos napsat. Já osobně nevidím jedinou možnost, jak by hetero nebo homosexualita mohla být vrozená. Evolučním vysvětlením nevěřím, ač na rozdíl od tebe nezpochybňuji evoluci samotnou, jen myslím že má s homosexualitou dost málo co dělat.

Ale když jsi lékař, tedy vysokoškolsky vzdělaný, jistě pro tebe nebude problém si v univerzitní knihovně půjčit Freuda a tam najdeš odpovědi na všechny otázky - jen na okraj je to poměrně svižné čtivo, má-li již člověk z této oblasti něco přečteno; pan Freud se o tuto problematiku nejintenzivněji zajímal kolem 20.let min. století a výslovně uvádí proč stejnopohlavní erotická přitažlivost nepatři do stejné kategorie s úchylkami jako je třeba pedofilie, sadomasochismus atp.

Takhle vybaven jsem názoru, že být přitahován muži i ženami je zcela v pořádku.. za nezdravou bych jako psychiatr označil pouze fakt hardcore výlučnost (typu fuj, ženská!) ať na jednu nebo druhou stranu.

Problém současné společnosti je to, že člověk nemá možnost se svobodně vyvíjet a máš pravdu, děti se učí nápodobou - proto je zde také fenomén coming-outu, kdy musí tyto děti, vychovávané v homofobní společnosti, překonávat to své naučené.

Jinak uveď "lékařské" důvody PROČ je homosexualita poruchou sexuální orientace, což je moje hlavní specializace, tak jsem zvědav co mi odhalíš.
Martin 30.01. 2005 - 15:41 << RE

Reakce na norbert 30.01. 2005 - 15:05
Velice rád bych věděl, kteří že to Vám známí sexuologové nepovažují homosexualitu za zdravou. Prosím, uveďte je zde, jistě se za své názory nestydí. Nebo snad ano, nebo se bojí, že by je většina společnosti za jejich názor zavrhla. Je mi skutečně líto, že jako lékař jste takového názoru. Není to nic víc, než velice smutné.
llukynek • 30.01. 2005 - 16:34 << RE

Reakce na Martin 30.01. 2005 - 15:41
Martine, prosím Tě, jaký je Tvůj názor na hnihy Základy psychologie a Psychologie osobnosti od Prof. PhDr. Milana Nakonečného, pokud tyto knihy znáš?Dík
llukynek • 30.01. 2005 - 17:02 << RE

Reakce na Martin 30.01. 2005 - 15:41
Ahoj Martine,děkuji za Tvoji odpověď a názor. V sexuologii se vyznáš lépe než já, to nepochybně, ale musím Ti říct, že co se týče medicíny obecně, je právě v psychiatrii největší problém s relativitou. Já jsem začínající biochemik a můžu Ti říct, že po stránce objektivity názoru mám vcelku klidnou mysl. V naší vědě existují percentily, kontroly kvality měření a statistické významnosti. V psychiatrii je to těžší, jelikož se často zabývá obtížně měřitelnými veličinami, nebo lépe - obtížne pojmutelnými fenomény. Co je nemoc, resp. co je abnormální, víme v biochemii relativně lehce určit na základě tzv. směrodatných odchylek od průměru. Psychiatrie má, pochopitelně, jiný metr. U vás jsou často věci relativní, nebo relativizovatelné, vy sami se často ve svém oboru nemusíte shodnout (a to při vší úctě!) a vaše závěry bývají v podobných kontroverzních otázkách často věcí přesvědčení. Ty říkáš, že mám odpovědi hledat u Freuda. Já se ptám proč? Je Freud zdrojem absolutního poznání? Myslím, že je "pouze" obecně uznáván, podobně jako evoluční dogma, přičemž si vážím jeho osobnosti. Nemyslím si proto, že pokud je nebo není něco zahrnuto v MKN, musí nebo nemusí se jednat o nemoc (a to zejména v oboru jako psychiatrie). Znám velmi kvalitního sexuologa, který NENÍ věřící a říká, že homosexualita by se měla léčit, ale je to věc společenstky tak citlivá, že si to už nikdo nedovolí. Odkud tedy čerpat podklady pro své názory? Postmoderna nám ukazuje, že věda nám na řadu otázek odpovědi jednoducho dát nemůže. Mnoho z těchto otázek se týká právě Tvého oboru - psychiatrie. To přináší psychiatrii zvláštní postavení v medicíně. Není totiž možné člověka redukovat na hrstku uspořádaných molekul a pouze napravovat jejich koncentrace... Naopak, není možné směřovat naše postoje k relativistickému: Pokud jsi OK, tak je vše OK, aneb dělej si co uznáš za dobré, protože de facto to, co je dobré, víš jenom ty sám! Logika a racio nám říká, že existuje objektivita! Píšeme to předse ve svých zprávách jako obj. nález!!! Je to jenom hra? Odpovědi na některé bazální otázky smyslu a odpovědnosti v životě bychom měli hledat jinde než ve vědě, která je omezena ve své redukčnosti. Nepokoušejme se proto vše obhajovat tzv. vědecky! V čem spočívá moje přesvědčení? Zakládá se na tom, že bychom měli žít a dělat to, co vede ke společnému růstu - a to jak materiálnímu, tak zejména duchovnímu. (V tom materiálním se neliším od evolucionistů.) Jak náboženství, tak evoluce si však uvědomuje nutnost jistého řádu (ve druhém případě je přírodě vlastní, resp. si ho příroda sama vyvinula, to není dořešeno). Pokud vidíš v homosexualitě, nebo v bisexualitě řád, tak si představ, jak by dopadla společnost, která by se skládala pouze z těchto lidí. Nepřežila by! Homosexuálové proto (promiň za vulgární výraz) parazitují na heterosexuální společnosti, která de facto produkuje jedince a vytváří podmínky pro jejich normální vývoj. Homosexuálové argumentují netolerancí - co je však tolerance a kdo by měl koho tolerovat? Kuřáci dělají to samé a stěžují si, že je společnost kritizuje, když zhoršují obecné zdraví populace. U homosexuálů je situace poněkud odlišná, samozřejme, ale v principu (i když jinak) společnost narušují také. Na psychiatrii je odveden (považován za nemocného) a léčen pouze člověk, který ubližuje sobě nebo svému okolí. I homosexualita je v kolonce F 66.2 MKN 10. chápána (dle WHO) jako nemoc pouze tehdy, pokud narušuje partnerské vztahy. Kdo však a kdy a jak zhodnotí, že se tak děje, pokud ne sám pacient? Vnímáš tu relativitu a limitace vědy? Na čem to vše stojí, pokud ne na omylných lidech? Kdo tu vše rozhoduje, pokud ne my sami - lidé? Záleží jenom na vlivu osobnosti - viz Freud - jak Tebe ve Tvých názorech ovlivnil! A jsou vůbec Tvoje? Já jsem uvěřil v Boha, protože jinam podle mne nelze jak najít smysl života, tak najít "pravidla hry". Odkud např. víš, že nemáš zabít? Nebo smilnit? Anebo si myslíš, že zahýbat své ženě je OK? Řekla nám to matka příroda? Vyvinulo se to v nás po milionech let zdokonalování? Ápropo - Je homosexualita projevem zdokonalování, anebo úpadku lidstva? Máme ji vnímat něco jako prospěšnou alternativu, anebo ohrožující úchylku, nebo dědičnou nemoc? Víš dobře sám, jak může environment podpořit dědičné predispozice... Proč neděláme vše proto, abychom projev této predispozice omezili? Anebo máš názor, že jde o selektivně výhodnou mutaci, která se udržela dodnes, a proto bychom ji měli spíše kultivovat? Anebo je to všechno jedno a ať má každý "svobodu" dělat si kdy a co chce a sám uzná za vhodné??? Odkud pochází naše etika?
Měj se hezky!
norbert • 30.01. 2005 - 17:16 << RE

Reakce na norbert 30.01. 2005 - 17:16
"Já jsem uvěřil v Boha, protože jinam podle mne nelze jak najít smysl života, tak najít "pravidla hry"." Tak už chápu, kde se stala chyba. A věřte tomu, že společnost složená pouze z gayů a lesbiček by nevymřela! Co třeba umělé oplodnění? To by Vám snad mělo něco říkat!
llukynek • 30.01. 2005 - 17:26 << RE

Reakce na norbert 30.01. 2005 - 17:16
Jak se ten sexuolog jmenuje, proč necitujete to jméno?!!!!!!!!!!!!!
llukynek • 30.01. 2005 - 17:29 << RE

Reakce na llukynek 30.01. 2005 - 16:34
Odpověď na Tvoji otázku by nevedla k ničemu konstruktivnímu, kromě toho, že by jsi věděl, na koho se máš zlobit, nebo koho litovat... Můžeš litovat mne - necítím se však netolerantním, protože tolerance má podle mne své limitace a také formy a nejsem zastáncem názoru, že cokoliv se mi líbí, tak bez ohledu na názor jiných dělám a pokud se to někomu nezdá správné, stejně to dělám, protože mne se to líbí. A pokud by se mnou někdo nesouhlasil a mé počínání a postoje by považoval za nesprávné, tak zákonitě omezuje moji svobodu a je netolerantní! Nejsme v anarchii? OK, jak potom vysvětlíš, že krádež je nesprávná? Pokud chci něco mít, tak jaké máš právo mi zabránit v tom, abych si to vzal, pokud jsem dost silný, abych si to vzal? Evoluce učí, že přežije nejsilnější, tak proč potlačovat "matku přírodu" pro nějaký umělý humanismus? (Promiň za sarkasmus, ale někdy člověku při vysvětlování pomůže extrém...) Chápeš, co jsem tím měl na mysli? Odkud bereš jistotu, že já jsem ten netolerantní, pokud nesouhlasím s názorem, že homosexualita je v pořádku, a ne ty?
norbert • 30.01. 2005 - 17:32 << RE

Reakce na příspěvek llukynek 30.01. 2005 - 17:02
No nerad bych se pana prof. Nakonečného dotkl, ale zdá se mi že je dost ovlivněnej svým pedagogickým působením, a proto jeho knihy jsou koncipovány jako záměrně nezáživné učebnice, kde skutečně prezentuje jenom "časem prověřené" teze. Také se v nich a to velice důsledně vyhýbá kontroverzím, takže o homosexualitě, a sexualitě vůbec, tam najdeš sotva pár řádek.
Martin 30.01. 2005 - 17:33 << RE

Reakce na Martin 30.01. 2005 - 17:33
Ani mi nejde o otázky homosexuality, jde mi o to, jestli se dají tyto knihy považovat za plnohodnotné učebnice. Jestli mi jejich přečtení něco přinese. Mohl bys mi doporučit nějaké jiné publikace? Díky
llukynek • 30.01. 2005 - 17:36 << RE

Reakce na norbert 30.01. 2005 - 17:16
Ahoj Norberte. Tvůj příspěvek mě docela překvapil. A musím říci, že ne příliš pozitivně! Měl bych pár věcí na srdci. Ve svém příspěvku píšeš o několika argumentech, se kterými nemůžu souhlasit.

Přiznám se, že se v medicíně příliš nevyznám, ale zajímalo by mě, proč si myslíš, že homosexualita není zdravá, resp. by mě zajímalo v čem je tedy nezdravá???

Tvůj argument o alkoholikovi a homosexuálovi mě docela pobavil, protože jestli se nemýlím, tak současná medicína nedokáže homosexualitu léčit, kdežto alkoholika medicína vyléčit umí. Zajímalo by mě,jak bys chtěl tuto poruchu sexuální orientace léčit. Věřím tomu, že jednou se homosexualita bude moci léčit, ale jen na bázi genového inženýrství, a to vůbec jestli.

Také píšeš, že homosexualita neprospívá vývoji společnosti. Řekni mi jednu věc, v čem narušuje vývoj společnosti? Je pravda, že děti se učí pozorováním a socializací, ale to, že děti budou vidět, že dva kluci/dvě holky jdou po ulici za ruce, nenaruší jejich vývoj. Z těchto dětí vyroste to, co je v nich zakodováno, takže si nemyslím, že by to mělo nějaký obrovský vliv na jejich negativní vývoj. Naopak, vidím v tom velice pozitivní věc.

Stojíme na prahu 21. století, kdy by mělo být lidstvo poučeno z chyb, které udělalo v minulosti. Co je špatného na tom, že se snažíme vybudovat multikulturní společnost, kde jednotlivec bude respektovat odlišnosti jedinců, skupina respektovat skupinu. Společnost se skládá z mnoha menšin, které tvoří právě celou tu společnost. Nechci se dožít doby, kdy lidé půjdou proti lidem jen proto, že jsou odlišní. Multikulturní společnosti kanadského vzoru "salátové mísy" je řešením pro západní společnosti. Takže pokud děti již od malička uvidí dvě buzničky/lesbičky jít za ruce, je to pozitivní přínos společnosti, neboť nebudou mít důvod proti tomu bojovat.

Jediné, co se tím snažím říci je, že bychom si měli uvědomit, že všichni jsme lidské bytosti. Každý z nás dostal život a ať je sebespletitější, musíme ho žít tak, jak nám byl rozdán. Respekt k individuu...prosím!

Mesamis 30.01. 2005 - 17:39 << RE

Reakce na norbert 30.01. 2005 - 17:32
Možná to k ničemu nepovede, ale domnívám se, že uvést ta jména by bylo docela k věci. Rád bych věděl, o čí názory se to opíráte! A netykejte mi, do školy jsme spolu nechodili a krávy jsme spolu také nepásli!!!!!
llukynek • 30.01. 2005 - 17:41 << RE

Reakce na Mesamis 30.01. 2005 - 17:39
Nemoc není jenom to, co se dá léčit!!! Před 100 lety umírali diabetici 1. typu na tenkrát zvanou "sacharinovou nemoc", která byla (bez objevení inzulínu) neléčitelná. Snad mi nechcete argumentovat tím, že to, co dnes neumíme léčit, není nemoc? To by bylo minimálně tak nevhodné (nechci říct směšné), ajko vám přišel můj příklad s alkoholem. Nicméně uvidíte, co je to respekt, pokud vám někdo s chutí rozbije auto a nejenom se neomluví, ale když se budete zlobit, ještě vás obviní z netolerance a nedostatku respektu jeho "odlišnosti"... Neříkám tím (aby jste se zas nemusel začít bavit), že homosexualita rozbíjí auta (je to jenom princip ublížení), ale zcela jistě vede k narušení toho, co je pro společnost jako celek zdravé, správné a morální.

Mne třeba nevadí, když si dají dvě holky pusu, protože se mají rády jako kamarádky. Pokud však společnost začne tolerovat sex dvou lidí stejného pohlaví jako něco úplně normálního (i v médiích a pod.), co by se ani nemělo léčebně ovlivňovat (alespoň se o to snažit), to teprve přijde anarchie. Nechápu, odkud máte vy normy pro své chování co se týče dopravy, úřadů, obchodů a života ve společnosti obecně. Proč posloucháte stát? Proč platíte daně? Proč dodržujete rychlost? Proč nerabujete banky? Proč máte úctu ke svým rodičům a učitelům a pod.? Odkud? Proč vám vadí právě negativní postoj společnosti k homosexualitě? Proto že jste homosexuál? Není to trochu zaujatý postoj? Není to jak se obžalovaný snaží ovlivnit zákon jenom proto, že je obžalovaný z jeho nedodržení a jinak by ho to ani ve snu nenapadlo? Nechci do toho míchat žádnou z církví, ale zamyslete se, vždyť ani evolučně váš společenský "salát" nemůže přežít, protože to tu už jednou bylo (různé kmeny) a rezultovalo to v dnešní rodinu a stát. Skutečně se domníváte, že lidé budou s tolerancí, o které mluvíte, schopni vybudovat lepší společnost? Podle mne je to jako věřit, že když vejce hodíte o zem, odrazí se ještě do větší výšky... Nicméně máte na to právo... Nejsem přitom fašista! (I když právě Hitler čerpal z Darwina!!!)
norbert • 30.01. 2005 - 18:06 << RE

Reakce na llukynek 30.01. 2005 - 17:41
Omlouvám se, pane LLukynek, že jsem si dovolil Vám tykat. Je to jedna z mých prvních diskusí na netu a nabyl jsem (bzť z krátké zkušenosti) dojmu, že se to tak běžně činí. Pokud jsem Vás tímto přístupem urazil, je mi to velmi líto. Prosím, věřte, že jsem to neměl v úmyslu!
Rovněž jsem se Vás nechtěl svými názory dotknout, nebo urazit...
Děkuji Vám za pochopení.
norbert • 30.01. 2005 - 18:12 << RE

Reakce na norbert 30.01. 2005 - 17:16
Kdybys něco od Freuda přečetl, věděl bys proč se na něj všichni odvolávají. Jinak jsem Freuda uvedl jako zdroj poznání z oblasti sexuologie, nedotčený vzhledem k době, kdy své dílo sepisoval, politickou korektností.

Pan sexuolog, kterého znáš, není věřící, ale je homofobní.. Jinak já nejsem relativista a psychoanalýza svou podstatou není relativistická, ba naopak. Psychiatrie může, stejně jako ostatní vědy postupovat tak, že si dle kritérií, která nemusí zvenčí vypadat pravda tak uchopitelně jako statistická kriteria biochemie - to jim ale nic neubírá, stanoví co je normální, jaký vývoj osobnosti je normální a z tohoto základu již můžeme pracovat s kýmkoliv.

Dále mluvíš o logice, která je svojí substancí redukční, a následně pranýřuješ vědu. Zdá se ti to jako konzistentní postoj? K tomu - náboženství není náhradou vědy ani naopak; obojí má své místo - pro náboženství která utlačují menšiny ale za pár desítek let už nebude místo nikde. Na otázky týkající se tohoto světa nám věda odpovědět dokáže, jak říkám, zastupovat vědu není úkol náboženství.

Ano vidím v tom fantastický řád, ale mám pocit, jako by sis myslel, že jakýkoliv muž, co se vyspí s mužem a podobně žena s ženou se stávají neplodnými a musí "parazitovat", jinými slovy krást duše:) heterosexuálům. Víš něco o antické sexualitě? Starověké válečné mašinerie potřebovaly neustále čerstvý přísun lidí, a světe div se, ten tu byl a populace rostla do enormních rozměrů i přesto že všichni v tomto historickém období, tedy před příchodem křesťanství byli na kluky i na holky.

No homosexualita je považovaná za nemoc pouze, je-li egodystonní - tj. homosexuálem odmítaná. Jinak je nebetyčná drzost říkat jak já jsem ovlivněn Freudem a jak moje názory nejsou moje atd. a v následující větě říct že jsi "uvěřil v boha"! Ty sám? Najednou ses rozhodl nikým neovlivněn! Přečetl sis bibli a uvěřil? Nebo ti šel někdo vzorem? Nebo jsi byl vychován v tom prostředí?

Inu já mám jistá etická kritéria bez toho abych je dodržoval ze strachu z boha, nebo aby mi je musel nadiktovat kněz, nebo bible. Pokud si ty kladeš vážně takové otázky, jako zda máš zabít, svědčí to o vážné duševní poruše.

Přitažlivost k osobám stejného pohlaví je nám dána do vínku. Všem a bez vyjímky. Není to varianta lidské sexuality, nýbrž součást lidské sexuality. Kdo si jí, díky tlaku společnosti, neuvědomí, má smůlu.

Naše etika by měla vycházet z toho, co je přirozené a to nám řekne pouze věda.
Martin 30.01. 2005 - 18:14 << RE

Reakce na norbert 30.01. 2005 - 18:06
No, tak na toto se reagovat ani nedá! Koukám, že Leviticus 18/22 je Vaše oblíbená četba. Nevím,jak si to mám přebrat, ale vypadá to tak, že kdo se snaží o toleranci, je divný??? Chce to toleranci, nebo chcete raději stát v plné polní na válečném bojišti ... kde nepřežijete??? Jak jsem tak vypozoroval, jste zastánce totalitní společnosti. Jednou jsem četl (Zbignew Brzezinski), že zastánci totalitní společnosti jsou slabí jedinci, kteří neumí využívat svých svobod, a proto nechtějí, aby ty svobody měli i druzí... děkuji, ale toto tady bylo, a my se máme poučit!!! Svůj příspěvek zakončím slovy J. W. Goetha: Ti, kdo nejdou vpřed, at ustopupí z cesty!
Mesamis 30.01. 2005 - 18:48 << RE

Reakce na norbert 30.01. 2005 - 18:06
No, tak na toto se reagovat ani nedá! Koukám, že Leviticus 18/22 je Vaše oblíbená četba. Nevím,jak si to mám přebrat, ale vypadá to tak, že kdo se snaží o toleranci, je divný??? Chce to toleranci, nebo chcete raději stát v plné polní na válečném bojišti ... kde nepřežijete??? Jak jsem tak vypozoroval, jste zastánce totalitní společnosti. Jednou jsem četl (Zbignew Brzezinski), že zastánci totalitní společnosti jsou slabí jedinci, kteří neumí využívat svých svobod, a proto nechtějí, aby ty svobody měli i druzí... děkuji, ale toto tady bylo, a my se máme poučit!!! Svůj příspěvek zakončím slovy J. W. Goetha: Ti, kdo nejdou vpřed, at ustopupí z cesty!
Mesamis 30.01. 2005 - 18:49 << RE

Reakce na Mesamis 30.01. 2005 - 18:48
Milý Mesamisi,

ustupuji Ti z cesty! Buď prvním, kdo se dožije lepší společnosti! Přeji Ti to ze srdce - já ubohý slabý jedinec...


norbert • 30.01. 2005 - 18:59 << RE

Reakce na Martin 30.01. 2005 - 18:14
Souhlas!!!
Mesamis 30.01. 2005 - 19:02 << RE

Reakce na norbert 30.01. 2005 - 18:59
Tomu se říká cynismus....
Mesamis • 30.01. 2005 - 19:03 << RE

Reakce na Mesamis 30.01. 2005 - 18:49
Milý Mesamisi,

díky, že jsi mi ukázal, kde Bible mluví o homosexualitě! Netušil jsem, že je to i tam a takhle. Víš, jedna věc je čin, druhá postoj k němu a třetí možnost jednat jinak... Ale ať jsem pro Tebe slabý a netolerantní něco jako rasista. Myslím, že dost diskutuješ s lidmi a máš plné zuby nelaskavé kritiky bez pochopení.
Nerozumím Ti ani já, protože jsem to nezažil. Jsem rád, že nejsem Bohem, abych tyto věci soudil. Budiž Tvé svědomí čisté a budiž Tvůj život radostný, i když s homosexualitou nesouhlasím. Bůh však ví své a pokud lidé za něco nemůžou, tak za to nemůžou, pokud však za něco můžou, tak ať přistupují k věci podle toho.
norbert • 30.01. 2005 - 19:05 << RE

Reakce na Mesamis 30.01. 2005 - 19:03
A copak se potom říká Tvému citátu od Goetheho, příteli???
norbert • 30.01. 2005 - 19:06 << RE

Reakce na příspěvek Mesamis 30.01. 2005 - 19:03
Tomu se neříká cynismus, ale zbabělý útěk:)))))) Když dojdou argumenty nastoupí ironie, jíž je norbert velmistrem!:o))) no nicméně se mu povedlo omílat si to svoje pořád dokola, aniž by reagoval na argumenty ostatních. Svým způsobem je to taky úspěch:o)))
Martin 30.01. 2005 - 19:07 << RE

Lidičky, mějte všichni svoji svobodu! Dělejte, jak se vám líbí a ať vám do toho nikdo nic nemluví. Já už taky přestanu, asi vás vůbec nechápu... jsem ochoten souhlasit s tím, že nevím, jak se cítíte. Netuším však, jestli vy víte, jak se při vás cítí heterosexuálové... možná ano... možná ne. Náš postoj je otázkou toho, jestli vaše počínání je výsledkem vašeho svobodného rozhodnutí, anebo jste jiní (nemocní anebo ne) bez vlastního přičinění - geneticky, environmentálně a pod.

Loučím se a přeji vám, (i když vy tomu nevěříte) ať máte skutečně dobré důvody věřit tomu, co hlásáte!
norbert • 30.01. 2005 - 19:14 << RE

Reakce na norbert 30.01. 2005 - 19:14
Přátelé, myslím, že tady vůbec nejde o boj názorů ve smyslu kdo zvítězí... stejně se však bavte - tento život totiž asi jinak nemá smysl...že ano? Tak příjemnou zábavu.
norbert • 30.01. 2005 - 19:19 << RE

Reakce na příspěvek norbert 30.01. 2005 - 19:19
Asi mluvím za všechny když ti řeknu, jak moc si tvých přání vážím! Nicméně uvítal bych nějaké odpovědi na mé otázky. Třeba jsem staromódní, ale je to diskusní fórum.
Martin 30.01. 2005 - 19:23 << RE

Reakce na norbert 30.01. 2005 - 19:14
Většina mých přátel jsou heterosexuálové a věřte nebo ne, je jim se mnou dobře. Oni se na mě totiž dívají jako na čkověka a ne jako na gaye. A souhlasím s Martinem. Prosím, odpovězte na otázky, které Vám byly položeny!!!
llukynek • 30.01. 2005 - 21:46 << RE

Nejsem lékař ani žádný odborník v relevantním oboru, ale myslím, že názor někoho, kdo se na věc dívá jen svým selským rozumem by téhle diskusy mohl poct. Sem gay a tak asi nemohu objektivně zhodnotit jak ovlivňuje homosexualita věčinovou společnost a jak heterosexuálové, nebo alespon ti co se za 100% heterosexuály považují, cítí a chápou homosexualitu. (Ano, souhlasím s názorem, že téměř v každém je kus homosexuála a že večina lidí by se alespon občasně homosexuálně chovala kdyby nebyla, nebo naopak byla ale opačně, ovlivněna kulturou. viz. napr. starověkké Řecko)
Nicméně nejsem věřící. A proto se cítím být v pozici, kdy můžu objektivně posuzovat, za může společnost (přípaďne jedinec ve společnosti) fungovat bez jakéhosi morálniho kodexu daného vírou. Milý Norberte, věřte že já přestože nejsem věřící, tak bych nikoho nezabil, ani kdyby to bylo legální. Lidská společnost je sama schopna si vytvářet jisté morální kodexi a nepotrebuje k tomu žádnou vyšší moc, která řekne cloveku co dělat. Nejsem sice biolog, ale vím, že podobné principy existují i u zvířat a ty urcite bibli číst nemohly, nebo ano? Pokud vím tak ani smečky lvů se navzájem jen tak zesrandy nepozabíjí, i kdyz pri bojích o samičku se můžou někdy samci vážně zranit. Ale tyto souboje mají jasný nepostradatelný evoluční význam.
A konec konců. pokud vím, tak zabít, bylo považováno za nepřípustné jestě dříve, než bylo vůbec vynalezeno písmo a než někdo uslyšek hlas Boha.
A těd z roviny folozofie do reality.
Nehodlám se hádat o tom co je normální a co není, ani o tom co je nemoc a co ne. Chci tady říci jen jednu jednoduchou věc.
Žijeme ve společnosti, která o sobě říká že je svobodná. To je reprezentováno tím, že každý má naprostou svobodu konání a myšlení, limitovanou pouze právy ostatních lidí. Svoboda jedince končí tam kde začíná svoboda jiného jedince. Důsledným aplikováním tohoto principu dosáhneme takového řádu, kdy má každý maximální možné množství svobody jednání a myšlení aniž by omezoval druhé.

A tudíž, pokud někdo tím, že je gay neomezuje někoho jiného, tak ten druhý má povinost ho respektovat a neporušovat a neomezovat práva tohoto gaye!!!

A tak si říkejte co chcete, na to máte právo, ale nenuťte ostatní, aby s vámi souhlasili a hlavně nejednejte tak, aby jste se něčích práv dotknul, protože jinak jste ten, kdo jedná špatně, právě vy! Ať už je to v souladu s Biblí, nebo Koránem nebo vám to řekli ufoni.
Pokud se nějaký gay chce léčit, tak mu můžete zkusit pomoct a můžete to považovat za nemoc. Pokud se někdo léčit nechce, tak ho nepřesvěčujte o tom, že je duševě chorý a nedělejte z něj hozbu společnosti, pokud jí z nějakých jednoznačných důvodů není!!!
Teď si jistě říkáte, že vy je tolerujete. Ale upřímě je to jako s tolerancí lídí věřících v islám. Taky se všichni tváří že je děsně tolerují, ale všichni si myslí, že by bez nich bylo líp, protože by bez nich nebyl terorismus. Upřímě řečeno, nebýt islámu, tak by opravdu nebyli teroristé inspirovaní extrémistickým výkladem koránu. Ale to nikomu nedává právo odsurovat islám. Naopak, inteligentní lidé se ho snaží chápat. Proč? Protože to, že se pokusí člověk pochopit islám vytvoří prostor pro pochopení Křesťanstí islamisty. A u homosexuality je to stejné. Pokud by majoritní společnost prijala homosexuály a snažila se je pochopit a přizpůsobit se, tak by se i homosexuální lidé přizpůsobili životu v majoritní společnosti, z které jsou stále ještě vytěsňováni. Protože to není jen o toleranci, ale o přijetí homosexuality, jako přirozené součásti společnosti. A ne jako separované, byť tolerované, menšiny. To je síla multikulturní společnosti. Kdy se společnost vyvýjí jako kulturní celek, kde každá osobnost svojí vyjímečností něčím prispívá ke kulturnímu růstu společnosti. A o sexualitě by se dalo říci to samé. Společnost, kterou bysme mohli nazvat třeba multisexuálí, by taky přispívala k rozvoji společnosti, protože by zde neexistovala diskriminace podle pohlaví či sexuální orientace a tak by každý jedinec mohl optimálně rozvinout svoje schopnosti a tím maximálně přispět, k rozvoji celé společnosti. A pokud se bojíte toho, že by homosexuálové přispěli k určité demoralizaci společnosti tak se vás zeptám co je lepší: Když sou mladí jedinci konfrontování s promiskuitní uzavřenou gay komunitou a nebo s chápajícím okolím, které jeho homosexualitu bere jako přirozenou součást lidství a případně může takovému jedinci poskytnout i morální oporu kterou potřebuje, aniž by se ten dotyčný musel bát, že se na něj někdo bude dívat jako na nekoho divného nebo dokonce nemocného!?!?

Myslím že nad tím ja potřeba se zamyslet a přestat brát jinak orientované lidi, jako minoritu poškozující společnost, ale jako součás majoritní společnosti a sexuální orientaci jako jeden z dalších parametrů jednotlivce jako výška, váha, barva pleti, rodný jazyk nebo, vaše"oblíbené, náboženství.

To je můj názor a nikomu ho nevnucuji, pouze ho dávám každému k zamyšlení. Ať si každý promyslí jestli je tato alternativa někomu prospěšná nebo ne. Podle mě je prospěšná každému jednotlivci jako celé společnosti.

Děkuji všem co si našli čas přečíst si můj názor.
Furo 07.02. 2005 - 19:18 << RE

Reakce na norbert 30.01. 2005 - 19:19
Kretene.
"!"
eshi • 25.06. 2005 - 19:08 << RE

Reakce na norbert 30.01. 2005 - 19:19
Jsme pouze hrickou svych genu. Viz clanek. Kazdy to ma predem napsane. Jako doplneni k clanku: Za vyvoj samciho mozku (a patrne i sexualni orientace) zodpovidaji 3 geny na chromozomu Y, ktere produkuji histkompatibilni H-Y antigeny. Imunitni system matky se vuci nim chova nepratelsky. S rostoucim poctem pocatych synu roste i imunitni reakce proti nim. Cili pravdepodobnost vzniku homosexuality je zavisla na poradi narozeni. U lesbicek je poznani jeste v plenkach.
Eshi 25.06. 2005 - 19:23 << RE